Samsung’da ekran görüntüleri ve ekran kaydı nasıl yapılır daha az yer kaplar

One UI 3.0 ile bir Samsung’da ekran kaydı ve ekran görüntüsü alma kalitesini nasıl yapılandırabileceğinizi size göstereceğiz. Kullanıcılar genellikle herhangi bir yapılandırma yapmadan ekranı kaydedip ekran görüntüsü alsalar da, Bu zamanlarda, yüksek çözünürlüklerde, dahili depolama ile bir sürpriz alabiliriz..

Daha ileri gitmeden, bir Samsung Galaxy S21 Ultra’nın ekran kaydı sadece birkaç saniyede yüzlerce megabayt kaplayabilir, bu da terminalimizin alanıyla ve dosyayı kişilere göndermeyle ilgili bir sorundur (dosya çok büyükse, aşağıdaki gibi uygulamalar). WhatsApp sıkıştıracak ve hiçbir şey için maksimum kalitede kaydettiğimiz için kaliteyi kaybedeceğiz). Bunu birkaç saniye içinde nasıl kuracağınızı size göstereceğiz.biraz gizli olmasına rağmen basit bir süreç olduğu için.

One UI’da kayıtların ve ekran görüntülerinin kalitesini değiştirin

Ekran Görüntüsü 20210216 151911 Ayarlar

  • ayarlara git
  • Gelişmiş özellikler
  • Ekran yakalama ve kayıt

Burada ekran görüntüleri ve ekran kaydı için tüm olasılıkları bulacağız. Ekran görüntüleri söz konusu olduğunda, durum çubuğunu ve gezinme çubuğunu gizlemek iyi bir fikirdir. böylece yalnızca görüntülediğiniz içerik paylaşılır, UI öğelerini değil. Alan tasarrufu önemsiz olacaktır, ancak bu ekran görüntülerini herhangi bir modele monte etmeniz gerekmiyorsa, bu iyi bir alternatiftir.

Ekran görüntüsü

One UI 3, Android 11 güncellemesiyle Samsung Galaxy'ye gelen tüm haberler

Göz önünde bulundurulması gereken diğer seçenek JPEG olarak ayarladığınızdan emin olun, çünkü PNG dosyaları daha fazla yer kaplar. Aynı şekilde, ‘paylaşılan yakalamaları sil’ seçeneğini etkinleştirebiliriz, böylece otomatik olarak, paylaştığımız ekran görüntülerini sil ekran görüntüsü araç çubuğu aracılığıyla.

Ekran kayıt seçenekleri ile ilgili olarak, video çözünürlüğü belirleyici olacak, çünkü varsayılan olarak 1080p olarak gelir. En yüksek kaliteye ihtiyacınız yoksa, 1080 ekran kaydı çok yer kapladığından 720 veya 480’e düşürebilirsiniz.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/51/ae/22/600b3a324bd22fda13/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/57/39/32/600b3e594bd22fda58/original/samsung-galaxy-s21-ultra-analisis-una-camara-que-no-expected-miniatura.jpeg»}

Sesin aktif olup olmadığını görmek de önemlidir, bu da ağırlık katacağındanözellikle hem telefonun çaldığı sesi hem de mikrofon aracılığıyla yakaladığı sesleri etkinleştirmişsek. Son olarak, bir kutuda yüzümüzle ekranı kaydettiğimizde selfie videosunun boyutunu yapılandırabiliriz.

Tüm bu noktaların ayarlanması yerden tasarruf edebiliriz her ekran görüntüsü aldığımızda veya ne yaptığımızı kaydettiğimizde. Eğer yaparsak

– Haberler Samsung’da ekran görüntüleri ve ekran kaydı nasıl yapılır daha az yer kaplar aslen yayınlandı Android Ricardo Aguilar’ın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…