Samsung QuickDrive 98 Serisi çamaşır kurutma makinesi ile iki ay sonra...

Samsung QuickDrive 98 Serisi çamaşır kurutma makinesi ile iki ay sonra…

Samsung QuickDrive 98 Serisi çamaşır kurutma makinesi ile iki ay geçirdikten sonra, onsuz nasıl yaşadığımı bilmiyorum. [Análisis y opinión]

kullanarak birkaç ay Samsung 2020 Serisi 98 QuickDrive™ Çamaşır Kurutma Makinesi Her gün kendime soruyorum: Şimdiye kadar onsuz nasıl yaşadım? Hayatımda bir öncesi ve sonrası var ve artık çamaşırları asmak zorunda kaldığım anı yadsımakla ya da yapmakla zaman kaybediyorum. Bu yüzden burada, her zaman olduğu gibi, deneyimlerimi ve görüşlerimi paylaşıyorum, böylece hayatınızda ona sahip olmanın ne getirdiğini ve satın almaya değer olup olmadığını bilirsiniz…

<< OFERTA LAVASECADORA SAMSUNG >>

İlk olarak, bir çamaşır kurutma makinesini incelemek aklıma gelmemişti, ancak Samsung Dual Cook Flex™ akıllı fırınla ​​ilgili deneyimimi paylaştıktan sonra ilgiyi görünce, hayatımın nasıl geçtiğini anlatmak bana da ilginç geldi. 2020 QuickDrive™ Series 98 evime geldiğinden beri.

Her zaman olduğu gibi, teknik özelliklerin veya işlevlerin gözden geçirilmesinden daha fazlası, burada bu teklifi ev için farklı kıldığını düşündüğüm yönleri vurgulayarak kullanıcı deneyimimi paylaşacağım. O halde lafı daha fazla uzatmadan ve bu yazıyı bitmeyen bir yazı haline getirmemek için, hadi işe koyulalım.

Kullanımı kolay ve gerçekten akıllı

Samsung QuickDrive™ Series 9 2020 çamaşır kurutma makinesinin kullanımı çok kolaydır: sahip olduğu farklı yıkama ve kurutma modlarını gösteren ve pratikte hata payının olmadığı çok sezgisel bir panele sahiptir. Spor Giyim, Yatak Takımları, Havlular, Sentetikler, Tişörtler için özel modlar… ve su ve enerji tasarrufu için bir ECO Modu vardır.

Ancak en çok hoşuma giden şeylerden biri, şüphe durumunda bu cihazın potansiyelinden yararlanmanın ideal bir yolunun olması: yapay zeka ile yıkama. Burada çamaşır makinesi, hava koşullarına ve çamaşır makinesine koyduğunuz çamaşır türüne bağlı olarak, son 25 döngüye göre programlar ve seçenekler önermek için kullanım alışkanlıklarının bir analizini yapar.

ben de çok faydalı buldum Otomatik Dozajlayıcı+ Bu, deterjan ve yumuşatıcı yüklememizi sağlar ve her yıkamada, giysi tipine ve kirlilik derecesine bağlı olarak kullanılacak tam dozu çamaşır makinesinin kendisi belirler. Burada çamaşır makinesi, çamaşırların ağırlığını belirlemek için 4 tip sensör kullanır ve optimum su ve deterjan miktarını hesaplar. Bulanıklık sensörü kir seviyesini izler ve gerekirse daha fazla deterjan veya durulama süresi ekler. Kolay ve pratik.

İlk başta pek bir katkısı yok gibi görünüyor ama günlük bazda ve haftada 3’ten fazla çamaşır makinesi kullandığınızda inanın çok yardımcı oluyor çünkü bir adım daha az. Ayrıca, çok az deterjan ve/veya yumuşatıcı kaldığında ve bu nedenle yeniden şarj etmeniz gerektiğini size bildirecek uyarılar ayarlayabilirsiniz. Bu uyarılar cep telefonunuza ulaşabilir…

Okuduğunuz gibi, bir süre önce test ettiğimiz bağlı fırın gibi, bu çamaşır kurutma makinesi de SmartThings uygulaması Samsung yıkamak veya kurutmak istediğimiz giysi türü için en iyi programı seçebileceğimiz; çamaşır makinesinin durumu hakkında teşhis yapmak; diğerlerinin yanı sıra deterjanın veya yumuşatıcının ne zaman doldurulacağıyla ilgili uyarıları yapılandırın.

Uygulamayla ilgili en sevdiğim şeylerden biri, size yıkama ve kurutma programlarının her birinin enerji tüketimine ilişkin bir tahmin vermesi ve bu sayede her birinde ne kadar tüketildiğine dair bir fikir edinmeniz kolaylaşıyor. durum ve tercihlere ve ihtiyaçlara göre seçin. Aynı uygulamada, çamaşır kurutma makinesini her gün kullandığınızda kaç KW tükettiğinizi söyleyen “Enerji Kontrolü”nü de görebilirsiniz.

Onu benzersiz kılan teknolojiler

Samsung’un 2020 Serisi 98 QuickDrive™ kurutmalı çamaşır makinesi, üreticinin onu piyasadaki diğerlerinden farklı kılan üç tescilli teknolojisine sahiptir: QuickDrive™, AddWash™, EcoBubble™ ve AirWash. Ama her birinin ne hakkında olduğundan bahsetmek yerine, bu çamaşır makinesini özel kılan 5 teknolojide zaten açıklamıştık, şimdi size gerçek örneklerle benim için yararlı olanları anlatsam iyi olur.

QuickDrive™

Bu hızlıdır, bu teknoloji sayesinde çamaşır makinesi çift tambur dönüşüne sahip olduğundan daha hızlı yıkayabilir: bağımsız dönüşlü arka plaka, daha temiz giysiler elde ederken yıkama süresini optimize etmenize olanak tanır.

Böylece, aşağıdaki gibi programlarla kıyafetlerin birkaç dakika içinde mükemmel bir şekilde temiz çıkmasını sağlayabiliriz. Süper hız kim yıkar Sadece 39 dakikada 5 kg yük; veya bu süre içinde 2 kiloya kadar çamaşır yıkamanızı sağlayan 15 dakikalık Hızlı Yıkama, örneğin GYM kıyafetlerini yıkamak istediğimiz ve kirli çamaşır sepetinde bırakmadığımız zamanlar için ideal. Her ne kadar dikkatli olun, Spor Giyim Modu bu giysiler için idealdir, ancak benim durumumda süper hızlı mod, haftada sadece iki dersim ve dört dersim olduğu için seanslar arasında dönen taytları yıkamak için benim için bir lüks.

AddWash™

Çamaşırdan çıkan çorabı hatırlıyor musun? Samsung, çamaşır makinelerinin kapağının ortasındaki küçük kapının faydasını defalarca anlatmış. Ve ilk başta faydalı görmediğimi itiraf etsem de, defalarca sahip olduğum için kullandım…

Ve sadece fazladan bir giysi koymak için işe yaramaz, sadece kot pantolonlara bile uyduğu için çoraplar değil, aynı zamanda ekstra bir yumuşatıcı dokunuşu vermek için ya da örneğin bir koku giderici eklemek için elde yıkanmış bir şey eklemek için de çalışır. özellikle bir çamaşırhane: sadece döngüyü duraklatın, ekleyeceklerinizi ekleyin, kapıyı kapatın ve döngüye devam edin ve hazırsınız. Üstelik tüm bunlar, çamaşır makinesinin tamburunu su ile boşaltmak zorunda kalmadan.

hava yıkama

2020 Serisi 98 QuickDrive™ kurutmalı çamaşır makinesi ile sıcak hava ile dezenfekte etmek mümkündür.Bu, başka bir programda sabun ve su ile yıkamak istemediğiniz bir giysideki kokuyu gidermek için kullanışlıdır. Örneğin, mutlaka başınıza gelmiş olan bir ceketten tütün kokusunu çıkarmakta fayda var. Bu, ondan uzak, kirli olduğu anlamına gelmez: Hava yıkama teknolojisi hem hoş olmayan kokuları hem de bakterilerin %99,9’unu yok eder, sadece sıcak hava. Pahalı ve potansiyel olarak zararlı kimyasalları kaynatmaya veya kullanmaya gerek yok.

Kurutma makinesi: zamandan ve zahmetten tasarruf edersiniz

Çamaşır makinesi koymak bana hiçbir zaman sıkıntı gibi gelmedi, benim için sorun çamaşırları yerleştirmek. Hayatın kendisi bir dramdır. Özellikle iç çamaşırı, çorap veya daha da kötüsü çocuk kıyafetleri gibi küçük kıyafetleri yıkama zamanı geldiğinde. Bu kadar çok küçük şeyi binlerce mandalla asmak zorunda kalmak gerçek bir kabus, hiç hata yok, baş belası.

Bu yüzden uzun bir süre kurutucu alma fikrinin hayalini kurdum ama yer sıkıntısından dolayı adım atmadım. İkisi bir arada ile tekrar düşünmeye başladım, ama ne kadar kuru olduklarına ikna olmadım çünkü yıllar önce bu türden bir tane vardı ve kuru kıyafetleri çıkarmak imkansızdı, gerçekten kuru.

Bu teknolojide çok ilerledi, bu yüzden şimdi Samsung QuickDrive™ Series 98 2020’de kurutulduğunda giysilerin %100 nemsiz çıktığını onaylıyorum, evet, koyduğumuz miktara uygun olduğu sürece, ki bu planlı değil çıldırmak için çünkü “listeye göre” kurutma işlemini gözden geçirmem gerekti… Ama talimatları ve kapının yanındaki tamburu giysilerle ne kadar dolduracağını gösteren işareti takip ederek, çamaşırlar tamamen kuru ve dublaja hazır. Sıcakken katlarsanız ütülemeye gerek olmadığını unutmayın, bu nedenle etkileyici bir zaman tasarrufu sağlar.

Bu çamaşır kurutma makinesini almaya değer mi?

Samsung QuickDrive™ Serisi 98 2020 çamaşır kurutma makinesi, zamana yapılan bir yatırımdır ve benim durumumda, sadece yemek yapmaktan zevk aldığım ev işlerini yapmak söz konusu olduğunda daha iyi bir ruh halindeyken, gerisi her zaman çamaşır makinesini yerleştirmek zorunda olan bir kabus gibiydi. , asın, katlayın ve saklayın. Ve küçük çocuklu bir ailede haftada birden fazla tekrarlanan bir iştir…

Piyasadaki en ucuz değil ama en eksiksiz olduğunu söyleyebilirim: Samsung web sitesinde 1,199,00 avro, 36 aylık 31,99 avro taksitle ödenebilir, bu oldukça uygun ve çok değerlidir, Bence haftada birden fazla çamaşır makinesi koyarsanız.

Ve bu çamaşır kurutma makinesinin hayatıma gelişinin bir öncesi ve sonrası olduğunu itiraf ediyorum. Kendim için başka yararlı şeyler yapmak için zaman kazandım, koltukta sakin bir kahve içip televizyon seyretmek ve hiçbir şey düşünmemek, yıkama devri bitecek diye endişelenmemek ve çamaşırları tekrar asmak zorunda kalmam gibi. Evin hizmetinde kutsanmış teknoloji. Mutluluğun hizmetinde kutsanmış buluş.