Samsung Galaxy SmartTag, inceleme: cüzdanınıza ve evcil hayvanınızın tasmasına uyan bir Bluetooth konumlandırıcı

Samsung Galaxy SmartTag’ler, Güney Koreli şirketin, Tile ve Apple’ın sözde AirTag’lerine bir alternatif olan konum etiketlerine yönelik yeni taahhüdü. Her tür nesneyi bulmak için kullanılırlar. 120 metrelik bir menzilde ve yakın gelecekte, çevrimdışı çalışırken menzilimiz dışındaki nesnelerle aynı şeyi yapacaklar.

Analiz tablomuzdan geçtiler, bu yüzden çalışmalarını kontrol etmek için onları teste tabi tuttuk. Anahtarları kaybedenlerdenseniz zaten dikkate alınması gereken bir satın alma olduğunu tahmin ediyoruz.ancak göreceğimiz gibi, gerçekten de cihazları bulmanın ötesine geçiyorlar.

Samsung Galaxy SmartTag teknik sayfası

Samsung Galaxy Akıllı Etiketler

Miktar

40x40mm

bağlantı

Bluetooth 5.0 LE

pil

CR2032 pil

Özerklik

yaklaşık 300 gün

Koruma

IP53’e eşdeğer

Mobil uygulama

Akıllı Şeyler

Fiyat

39,91 €

Her yere götürmek için basit bir tasarım

Resim 8373

Galaxy SmartTag, 40×40 mm boyutlarında, eldeki cihaz türü için nispeten küçük bir boyuta ve plastik bir yapıya sahiptir. Üst kısmındaki açıklığı sayesinde herhangi bir anahtara, bavula, evcil hayvan tasmasına ya da aklımıza gelen herhangi bir nesneye asabiliriz. Hiçbir yüzük türü dahil değildir Bunu yapmak için, anahtarlarda veya başka bir yerde sahip olduğumuz birini kullanmamız gerekecek.

Ortadaki logo, kararlı bir şekilde basılması gereken bir düğmedir. Uygulanacak basınç, bir araba anahtarınınkine benzer, böylece yanlışlıkla basılması önlenir.

SmartTag’in orta kısmında düğme görevi gören Samsung logosuna sahibiz. Etkinleştirmek için biraz kuvvetle basmanız gerekir (yanlışlıkla basmayı önlemeye yardımcı olabilecek bir şey) ve bunu her yaptığımızda bir ses çıkarır. Daha sonra ona atayabileceğimiz fonksiyonlardan bahsedeceğiz.

SmartTag’i takmak istemiyorsak, götürmek istediğimiz yerde saklayın. Küçük olduğu için istediğimiz yere yerleştirebiliriz ve fark edilmeyecektir. Samsung’dan SmartTag’in toza ve suya dayanıklı olduğunu (dalgıç değil) belirtiyorlar, bu da üretim açısından ekstra bir nokta. Kesinlikle, Her koşulda taşınmasının rahat olması temel amacı olan küçük bir cihaz.

Yalnızca Samsung ile uyumlu bir cihaz

Resim 0049

Samsung Galaxy Akıllı Etiket 120 metre aralığındaki cihazları bulmak için kullanılır.. Bu, Bluetooth 5.0 Low Energy’nin izlemeye izin verdiği maksimum mesafedir, bu nedenle bu aralığın dışındaki nesneler o kadar kolay bulunamaz. İşlemi basit olsa da Samsung, akıllı cihazlar için yönetim uygulaması olan SmartThings’te uygulayarak onu bir bükülme yaptı.

SmartTag, SmarThings içindeki Samsung hesabına bağlıdır. Bu, diğer Galaxy cihazlarıyla etkileşime girmesine ve hırsızlık veya kayıp durumunda kilitlenmesi için tek bir hesapla ilişkilendirilmesine izin verecektir.

Akıllı Etiket Bağlantısı

SmartTag ile yapmamız gereken ilk şey, SmartThings’deki Samsung hesabımıza bağlamak. Cihaz sadece Samsung ile uyumludur, bu yüzden diğer şirketlerin cep telefonlarına bağlayamayacağız. Samsung hesabına bağlamanın amacı, sadece bizim hesabımızla çalışmasını sağlayın ve bilgilerin içinde şifrelenmiş olduğunu. Örneğin, SmartTag’i kaybedersek ve biri onu kullanmaya çalışırsa, bizim hesabımıza bağlı değilse bunu yapamazlar. Benzer şekilde, Samsung hesabına bağlayarak ekosistemdeki diğer cihazlarla etkileşime girebilecekdaha sonra göreceğimiz gibi.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/51/ae/22/600b3a324bd22fda13/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/57/39/32/600b3e594bd22fda58/original/samsung-galaxy-s21-ultra-analisis-una-camara-que-no-expected-miniatura.jpeg»}

SmartTag nasıl çalışır ve onunla neler yapabilirsiniz?

Akıllı Şey Görevleri

SmartThings’te uygulamaya ve Samsung hesabına bağlandıktan sonra, SmartTag menüsünün kendisine erişebiliriz. İki temel işlevi Samsung cihazımızın onu bulmasına ve Samsung cihazımızı bulmasına izin verin. Başka bir deyişle, Samsung Galaxy’niz ile 120 metrelik bir menzil içinde olduğu sürece SmartTag’i bulabilir ve aynı şekilde, bu menzil içinde olduğu sürece cep telefonunuzun zilini yapmak için SmartTag’e basabilirsiniz. .

Akıllı Etiketler Ecnotnrar

Uygulama bize önce şunu gösteriyor: SmartTag’in konumu. Bize, Here Maps teknolojisine dayalı olarak konumunuzu gösteren bir harita gösterir. Bu konum, Android konum hizmetlerine (GPS, mobil ağlar, Google hizmetleri vb.), oldukça kesin olmakla birlikte, birkaç metrelik bir sapma ile bağlıdır.

SmartTag yakındaysa, seslendirebiliriz. Menzilden ayrıldıysak, onu bulmak için bir navigasyon modu başlatabiliriz.

SmartTag’i bulmak için iki çözüm vardır: 120 metrelik menzilimizde ise iki şiddet aralığında (orta ve yüksek) ses çıkarabiliyoruz.veya ondan çok uzaklaştıysak navigasyon modunu başlatabiliriz. SmartTag’e ne kadar yakın olduğumuzu bilmek için bize cihaza yakınlığı gösteren küçük bir radarımız varyakınsak iyi, uzaktaysak kötü.

Bluetooth: sınıflarının ve sürümlerinin farklılıkları ve özellikleri

Samsung’un kendisinden, SmartTag’e yaklaşıp yaklaşmadığımızı bilebileceğimiz “sıcak ve soğuk” bir mekanizma olduğunu söylüyorlar. İyi bir sinyalimiz varsa, onu bulmak için çalmamız yeterli olacaktır. Uzaktaysak, sinyal düzelene kadar hareket ederiz. Kısacası, SmartTag’in konumu %100 doğru değil, ancak iyi yapılmış (120 metre aralığında olması şartıyla).

Etiket koyduğumuz nesneyi takip etmemize veya cep telefonumuzu bulmamıza izin vermesinin yanı sıra iş burada bitmiyor, SmartTag, Samsung ekosistemine entegre edilmiştir, diğerlerinin yanı sıra bazı ev cihazlarını kontrol edebilmek. İkimiz de çok fazla potansiyele sahip belirli işlevler ve eylemler atayabiliriz.

Örneğin, SmartTag’in bir baskı ile bir sahne yürütmesini sağlayabiliriz. Evimizin garajına geliyoruz (Galaxy cihazlara göre zaten 120 metre menzil içindeyiz), evin anahtarlarında bulunan SmartTag butonuna basıyoruz ve Samsung televizyonu ve ampulleri açma işlemi yapıyoruz. ona bağladığımız yürütülür. Aynı şekilde, SmartTag’i Galaxy cihazlarını açmak/kapatmak için bir cihaz olarak kullanabiliriz). Temel olarak, IFTTT tipi eylemleri kaydetmenize de izin veren bir cihazdır (eğer öyleyse, o zaman bunu yapın).

120 metre menzilin dışında kalırsak ne olur?

Resim 8370

SmartTag performansı 120 metre aralığında iyidir, ancak bu oldukça kısa bir mesafedir. Anahtarlarımızı evden uzakta bırakırsak, bavulumuzu kaybedersek veya köpeğimiz kaçarsa ne olur? Öncelikle şunu belirtin fonksiyonlar çevrimdışı SmartTag henüz dağıtılmadıSamsung bize planlarını açıklamış olsa da.

SmartTag, bulunduğu konumları içeren bir zaman çizelgesini gösterecek şekilde güncellenir, ancak aralığımızın dışında kalırsa, bu bilgiyi güncellemek daha zor olacaktır.

Bir güncelleme aracılığıyla SmartTag haritası cihazın bulunduğu konumları içeren bir zaman çizelgesi gösterecektir. Birkaç mil ötedeki ofisten eve geldiyseniz ve son SmartTag konumu o ofisteyse, anahtarlarınızı veya diğer eşyalarınızı orada bıraktığınıza dair iyi bir göstergeye sahip olacaksınız.

Ama başka bir senaryo düşünelim: Bir meslektaşınız ofisten anahtarları aldı ve şimdi evde. Ofiste olduklarını biliyoruz çünkü onları cebimizde Galaksimiz ile çalışmaya götürdük, senkronize oldular ve o bilgiye sahibiz ama…şimdi nasıl güncelleyeceksin zaman çizelgesi Cep telefonumuza bağlı değilse SmartTag?

Çevrimdışı modda sınırlamaların başladığı yer burasıdır: zaman çizelgesinin güncellenmesi için çok fazla koşul olmalı. Partner örneğini ele alalım.

  • Partnerinizin bir Samsung Galaxy’ye sahip olması gerekecek
  • Bu, SmartTag’inizin 120 metre aralığındadır.
  • SmartThings uygulamasını yükle
  • Cihazınızı diğer Galaxy cihazları için bir sinyal alıcısı yapmak için izin verdiniz

Bu koşulların gerçekleşmesi durumunda, partnerinizin Galaxy SmartTag bilgilerinizi sunucuya gönderecek Samsung’dan, son konumun güncellendiğini uygulamanızda görebilmek. Bize göre, SmartTag’in çevrimdışı olarak konumlandırılması için gerçekleşmesi gereken çok fazla durum var, bu nedenle 120 metrelik aralığın dışında kalarak denklemin tüm unsurlarının zararına oluyoruz. Onlar olmadan, cihazın yerini bulamayacağız.

Bir yıla yakın bir özerklik

resim

SmartTag’in özerkliği ile ilgili olarak, yaklaşık 300 gün, Samsung’a göre. Bu cihaza güç sağlamak için, bittiğinde değiştirmemiz gereken entegre bir CR2032 tipi pilimiz (200 mAh’nin biraz üzerinde eşdeğer) var.

Bir artı nokta şu ki uygulama bize her zaman SmartTag’in bıraktığı pili gösterir, bu nedenle, düşük olduğunda, sürprize kapılmadan değiştirilmesi gerektiği fikrini zaten alabiliriz. Pili SmartTag’den çıkarır ve yenisiyle değiştirirsek, her şey olduğu gibi devam eder, yapılandırılmamış olmaz.

Samsung Galaxy SmartTag, Xataka’nın görüşü

Resim 0047

Samsung Galaxy SmartTag, konum etiketleri alanında şirket için iyi bir başlangıç. Tasarımını, uygulamaya gösterilen özeni ve 120 metre aralığında olduğumuz sürece işlevselliğini beğendik. Yakındaki cihazları bulmak çok yararlıdırkapıdan çıkmak isteyip de anahtarı bulamadığımız zamanlar için bir cankurtaran.

SmartTag ilginç bir cihazdır, ancak Bluetooth Düşük Enerji aralığı ile sınırlıdır. Çevrimdışı işlevler Samsung ekosistemine çok kapalı

Geliştirmek için bir nokta olarak, çevrimdışı nesne konumu. SmartThings’in kurulu olduğu bir Galaxy cihazının gerekli olması ve bunun sonucunda cihazları izlemek için izinler vermesi, karşılanması gereken çok fazla koşuldur, bu, menzil dışına çıktığında etiketi bulma şansını en aza indiren bir şeydir.

Bu cihaz, Samsung tarafından analiz için piyasaya sürüldü. İşletmelerle ilişkiler politikamızı sorgulayabilir.

– Haberler Samsung Galaxy SmartTag, inceleme: cüzdanınıza ve evcil hayvanınızın tasmasına uyan bir Bluetooth konumlandırıcı aslen yayınlandı Xataka Ricardo Aguilar’ın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…