Samsung Galaxy S21 Ultra: Kılıfı S Pen Smart Clear View ile test ettik

Yeni Samsung Galaxy S21 ailesinin gelmesiyle birlikte şirketin en iddialı modeli Galaxy S21 Ultra’ya bir yenilik geldi. S-Pen’i destekleyen ilk Galaxy S. Bahsedilen uyumluluk, terminalin fiziksel alanı olmadığı için kalemi saklamaya yarayan bir kapağın elinden gelir.

S-Pen ile yeni kasa deneyimimizi sizlere anlatacağız. Bu telefonun yıldız aksesuarı olan Samsung Galaxy S21 Ultra için, birkaç gün sonra cihazı korumak ve S-Pen ile birlikte kullanmak için kullandıktan sonra.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/51/ae/22/600b3a324bd22fda13/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/57/39/32/600b3e594bd22fda58/original/samsung-galaxy-s21-ultra-analisis-una-camara-que-no-expected-miniatura.jpeg»}

İyi bitmiş bir kapak, biraz rahatsız edici olsa da

Resim 0324

Resim 8412 Kapağın küçük penceresinden bekleyen bildirim simgelerini görebiliriz.

Galaxy S21 Ultra’nın Smart Clear View kapağı iyi bir şekilde tamamlandı. Samsung, malzeme olarak biraz pürüzlü bir yüzeye sahip kauçuk bir plastik kullandı. Ön tarafta, kapağın büyük bir şeffaf dikey şeridi vardır, zaman ve bildirim simgelerini görebildiğimiz. Bu şekilde, herhangi bir WhatsApp mesajımız, postamız, cevapsız aramamız ve diğerleri olup olmadığını basit bir bakışta bilebileceğiz, ancak metin görmesek de sadece simge.

Resim 8407

Arka tarafta kasa, S21 Ultra’nın büyük kamera modülünü vinil kaplamalı bir tabakayla kaplayarak lensleri ve flaşı olası düşmelerden koruyor. Kasanın tutuşu oldukça iyi.Samsung Galaxy S21 Ultra zaten büyük ve kalın bir cihaz olmasına rağmen, onunla birlikte daha da hantal ve ağır hale geliyor. S21 Ultra’nın kasasız ağırlığı 228 gram yani kasanın 96.4 gramını da eklersek neredeyse 325 gramda duruyoruzgenellikle tek elle tuttuğumuz bir cihaz için çok yüksek bir rakam.

Resim 8421

Kapağın iç kısmı S-Pen için bolca alan bırakırGalaxy Note 20 Ultra’dan biraz farklı olduğu için daha sonra konuşacağız. Bu kalemi saklamak için yeterli alana sahip, kasa ne kadar hareket ederse veya darbe alırsa alsın düşmesi neredeyse imkansız olacak şekilde sağlam bir şekilde sabitlendi.

Kasanın ana dezavantajı, eklediği kalınlık ve ağırlıktır. Pratik olarak 325 gramdırlar ve kapak açık ve katlanmış haldeyken iki santimetre kalınlığındadırlar.

Kapakları ve eksilerini ayırtmaya alışmışsak, S21 Ultra’nın Smart Clear View ile ilgili bir sorunumuz olmayacak, ancak bu tür kapaklara yeni başlayanlarsak çözülmesi gereken bazı sorunlar var. Bunlardan birincisi, kasa ile tutuş çok rahat değil. Sadece kapağın kalınlığında bir artışa sahip değiliz, aynı zamanda açıldığında arka kısım da eklenir: toplamda, kapak açıkken iki santimetre kalınlığındadırlar..

Resim 8420 Kapağı açtıysak, dikey şerit kamera modülüyle çakışır, ancak yalnızca yarısı.

Belirttiğimiz gibi, bu kapaklara zaten alışmışsak bu büyük bir sorun olmayacak, ancak tasarımda bir uyumsuzluk var ki bu da bir başka rahatsızlık olacak. Bu kasadaki dikey şerit, S21 Ultra’daki beş lensten yalnızca üçüne yer bırakıyor.3X telefoto lensi ve lazer sensörünü kapsıyor.

Dikey şerit, S21 Ultra’nın kameralarından üçü için yer bıraksa da, onları kapatan bir şey olduğunu algılar ve telefoto lens çalışmayı durdurur.

Bu temelden yola çıkarak, o optik yakınlaştırmayı kullanamayacağız ve daha kötü odaklara sahip olacağız, ancak buna ek olarak, cep telefonu, ortaya çıkan kameraları kapatan bir şey olduğunu algılar, böylece 10X telefoto çalışmayı durdurur. S21 Ultra kameradan yararlanmak istiyorsak, açık kapağı bir kitap gibi kullanmamız gerekecek, oldukça rahatsız edici bir şey.

Kısacası, kasa, cihazın kaplama seviyesini ve korumasını karşılar, ancak kullanılabilirlik iyileştirilmesi gereken bir noktadır. Açık kapağın kameraları kapatması pek mantıklı değil ve kamerası en güçlü noktalarından biri olan bir terminal için önemli bir handikap.

Samsung Galaxy S21 Ultra’daki S-Pen

Resim 2021 02 16 10 34 57

Samsung Galaxy S21 Ultra S-Pen desteğine sahip ilk S-ailesi cihazıdır. Kutunun içinden çıkan S-Pen, Note’da bulunan S-Pen’e göre çok daha büyük ve geniş. Bu, bir sunucunun görüşüne göre, tutması ve ele alması daha kolay olduğu için dezavantajdan çok bir avantajdır. Uçlar aynı, yedek parçalar kutuda.

Bu durumda S-Pen Bluetooth değildir ve dahili pili yoktur, bu nedenle uzaktan çekim gibi işlevler kaybolur

S-Pen’in çalışmasına gelince, yazılım ve donanım düzeyinde farklıdır.. Bir Notta, S-Pen’i terminalin gövdesinden çıkarır çıkarmaz, işlev sayesinde hızlı bir şekilde not alabiliyoruz. ekran kapalı notu. S21 Ultra’da bu işlev, kalem kutudan çıkarıldığında mevcut değildir, ancak S-Pen düğmesine basarak ve kapalıyken ekrana dokunarak etkinleştirebiliriz.

S-Pen Yazılımı

Ekran açıkken Note üzerindeki S-Pen’i çıkardığımızda fonksiyonlar menüsü aktif hale geliyor. S21 Ultra durumunda, ekrandaki S-Pen simgesine tıklayarak bu menüyü manuel olarak etkinleştirmemiz gerekecek. Note örneğinde olduğu gibi entegre bir pil ve Bluetooth özelliklerine sahip olmadığı için bu yeni S-Pen’de uzaktan deklanşör serbest bırakma gibi özellikler de bulunmuyor.

Bu küçük farkları kaydederek, işlem bu S-Pen ile aynıbu dokunmatik kalemi kullanarak çizim yapabilme, not alabilme, kendisiyle entegrasyonu olan uygulamaları kullanabilme ve telefonla verimliliği artırabilme.

Samsung Galaxy S21 Ultra için Smart Clear View kılıf, Xataka Android’in görüşü

Resim 8406

S-Pen’in keyfini çıkarmak istiyorsanız ve S21 Ultra’yı korumak için bir kitap kapağı seçecekseniz, yeni Smart Clear View kapağı iyi bir seçenektir. Çok koruyor, kaplama kaliteli ve Galaxy S’de S-Pen’in keyfini çıkarabilmek, şirket için ileriye doğru atılmış büyük bir adım.

Koruma ve S-Pen kullanma imkanı bu kasanın en büyük iyiliği. Ağırlığı ve ergonomisi onu en çok cezalandıran faktörlerdir.

Kapak kitaplarına pek alışkın değilsek, kalınlık ve ağırlık daha da büyük bir handikap olacaktır, çünkü açılmış ve katlanmış kapağın kalınlığı yaklaşık iki santimetredir. Fiyatı 89,90 Euro ve şirketin ve distribütörlerin resmi mağazasına inmeye başlıyor.

– Haberler Samsung Galaxy S21 Ultra: Kılıfı S Pen Smart Clear View ile test ettik aslen yayınlandı Android Ricardo Aguilar’ın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…