Samsung, eski Galaxy telefonlarını fundus tarayıcılarına dönüştürmek için yeniden kullanıyor

Bir cep telefonu ne kadar modası geçmiş olsa da, dikkate değer bir gücü korumaya devam ediyor. Ve sadece telefon olarak değil, aynı zamanda tıbbi aletin bir parçası olarak da kullanılmak için: Samsung’un eski Galaxy cep telefonlarıyla yaptığı şey bu. Elektronik cihazları yeniden kullanmanın yollarını bulmayı amaçlayan Galaxy Upcycling programı sayesinde, marka eski telefonları optik tarayıcılara dönüştürüyor.

İhtiyacınız olanı size veremediğinde cep telefonunuz için başka ne gibi bir kullanım düşünebilirsiniz? Gerçek şu ki, sonsuz şekillerde yeniden kullanılabilir: onu bir gözetleme kamerasına dönüştürmekten 4G yönlendiriciye dönüştürmeye, Örneğin. Hatta daha da ileri gidebilirsiniz: Samsung’un gösterdiği gibi, eski cep telefonları en gelişmiş tıbbi aletlerin ulaşamadığı alanlarda yardımcı olabilir.

Samsung Eyelike Fundus Kamera, eski bir Samsung Galaxy sayesinde fundus tarayıcı

samsung göz gibi

Cep telefonları sadece yüksek bilgi işlem gücüne sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda hastalık ve rahatsızlıkların tespitinde işbirliği yapmak için yapay zekaya da erişebiliyor. Galaxy Upcycling tarafından önerilen durum budur: 2018’de sunulan cihaz geri dönüşüm platformu a Samsung Galaxy’ye bağlı optik ekipmanı kullanan göz fundus tarayıcısı. Şimdi, bu proje ilk testlerini doktorların tıbbi malzemelere erişimde ciddi güçlükler yaşadığı bölgelere ulaşmak için genişletiyor.

Eski cep telefonunuzla yapabileceğiniz on üç şey

Samsung’un tarayıcısının arkasındaki fikir, eski bir telefondan geri dönüştürülmüş yüksek kaliteli bir optik araca sahip olmaktır. Samsung Eyelike, bir lens sistemi kullanan optik bir alettir. kamera sayesinde gözün arkasından alınan görüntüyü telefon ekranına kanalize eder. Samsung’un yapay zekası, mobilde ve özel bir uygulama aracılığıyla, görme komplikasyonlarını ve olası hastalıkları tespit etmek için gerçek zamanlı olarak elde edilen görüntüleri analiz eder.

{«videoId»:»x7zu4it»,»autoplay»:true,»title»:»ANDROID MOBİLİNİZİ DAHA HIZLI YAPMAK İÇİN 9 PUL Xataka Temel Bilgileri»}

Yonsei Üniversitesi Sağlık Sisteminden Dr. Sangchul Yoon’a göre:

Bir Galaxy akıllı telefon kamerasının performansıyla birlikte birden fazla optik teknoloji ve yapay zekanın birleşimi, tıp uzmanları tarafından kullanılan bir fundus kamerası kadar yetenekli, uygun fiyatlı bir tıbbi cihazla sonuçlandı.”

samsung göz gibi

bu Samsung Eyelike Fundus Kamera Galaxy İleri Dönüşüm projelerinden biridir. Samsung, bu projenin dışında cep telefonlarını bebek monitörü ve güvenlik kameralarına dönüştürerek onlara yeni bir soluk getirmek istiyor.

Daha fazla bilgi | Samsung

– Haberler Samsung, eski Galaxy telefonlarını fundus tarayıcılarına dönüştürmek için yeniden kullanıyor aslen yayınlandı Android Ivan Linares tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…