Samsung, 512 GB DDR5 modülleri ile bize uzun dişler veriyor, ancak unutmayın: şimdilik veri merkezlerine yönelikler

Yavaş yavaş, dizüstü bilgisayarların burun tarafından 8 GB RAM ile satılması gerektiğini dikte eden o yazılı olmayan kuralı geride bırakıyoruz. 16 GB konfigürasyonlu daha fazla bilgisayar görüyoruz, ancak sayı küçük kalır Samsung’un koluna ne çekildiğini görmek.

Yarı iletkenler ve belleklerde lider olan bu üretici, geliştirdiğini duyurdu. 512 GB DDR5 modülleri, gerçekten dikkate değer bir rakam, bununla birlikte, sadece bizi kıskandırmaya hizmet ediyor. Bu modüller, veri merkezleri ve süper bilgi işlem için tasarlanmıştır.

512 GB ve 1 TB RAM’e sahip PC’ler ve dizüstü bilgisayarlar ile bir geleceğe kısa bir bakış

Bu modüller HKMG teknolojisi ile geliştirildi 2018’de grafikler için GDDR6 bellek modüllerinde zaten kullanılan ve şimdi DRAM bellek modüllerine uygulanmaya başlayan (High-K Metal Gate).

{«videoId»:»x7zs4sw»,»autoplay»:true,»title»:»Samsung böyle para kazanıyor: işin sırrı IPHONE’da»}

Bu teknoloji sayesinde enerji sızıntısını azaltmak ve performansı artırmak mümkündür: %13’e kadar daha az enerji tüketirler ve 7.200 Mbps’ye kadar aktarım elde edin. Tüm bu özellikler, bilgi işlem ihtiyaçlarını karşılamak için büyük miktarda belleğe ihtiyaç duyan veri merkezleri ve süper bilgi işlem merkezleri için açıkça hedefleniyor.

DDR5 RAM: nedir ve önceki nesillerin RAM'lerinden nasıl farklıdır?

Bu modüllerin her biri, her birinin 128 Gbit (veya 16 GB) kapasiteye sahip olmasını sağlayan sekiz katman 16 Gbit DRAM yongası kullanır. Bu modüllerin faydaları, toplamda 57,6 GB/sn bant genişliği tek bir kanalda işlenebilirancak gelecekteki Intel Xeon’ların gelecekteki ‘Sapphire Rapids’ mimarisiyle de uyumlu olacaklar.

Bu mimari, sekiz kanallı bir DDR5 bellek denetleyicisini kullanır, bu da görebildiğimiz anlamına gelir. birkaç “teras” belleğe sahip sistemler ve 460 GB/sn aktarım hızları.

Bunun gibi bir şey bilgisayarlarımıza ve dizüstü bilgisayarlarımıza ne zaman gelecek? Ekiplerimiz şu anda DDR4 modüllerine bağlı, ancak dikkatli olun çünkü AMD’nin mevcut Zen 3’ün halefi olan Zen 4 mikro mimarisini 2022’de sunması bekleniyor.

Bu mikromimarinin DDR5 bellek modüllerini destekleyeceği söyleniyor, bu da çok uzak olmayan bir gelecekte PC’lere ve dizüstü bilgisayarlara erişebilmemiz için ilk adım olacak. 512 veya 1 TB RAM’e sahip olmak mantıksız olmayabilir.

üzerinden | gadget

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Samsung, 512 GB DDR5 modülleri ile bize uzun dişler veriyor, ancak unutmayın: şimdilik veri merkezlerine yönelikler aslen yayınlandı Xataka Xavier Pastor tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…