Salesforce hibrit bir telekomünikasyona katılıyor: “9 ila 5 iş günü öldü”

“9 ila 5 iş günü öldü. Çalışan deneyimi, pinpon masaları ve yemeklerden çok daha fazlasıdır.”. Salesforce, yeni işgücü politikasını önemli olduğu kadar güçlü ve özlü bir ifade ile duyurdu. Salesforce’a göre, “çalışanlardan sekiz saatlik bir vardiya çalışmasını ve işlerini başarıyla yapmalarını beklemenin hiçbir anlamı yok” ve buna inanıyor. işçilerin işlerini iyi yapmak için esnekliğe ihtiyacı var.

Silikon Vadisi, iş avantajlarını uzaktan çalışma ile değiştiriyor: ofiste masa tenisinden evde psikolojik desteğe kadar

Bu nedenle şirket, çalışma politikasında köklü bir değişiklik yapacak ve tüm çalışanlarına hem nasıl, hem de nerede ve ne zaman çalıştıkları konusunda tam bir esneklik sağlayacak.

üç seçenek

Böylece şirket, çalışanların aralarında seçim yapmasına izin verecektir. üç çalışma seçeneği: esnek, tamamen uzak ve ofis.

İlkinde, işçiler (sıhhi koşullar güvenliği garanti ettiğinde) haftada 1 ila 3 gün ofislere gidebilecekler. Sunumlar, ekiple işbirliği veya müşterilerle toplantılar, bu işyerlerine fiziksel olarak gitme nedenlerinden bazıları olabilir.

Dropbox’ın aylar önce, çalışanlarının ofislerine yalnızca fiziksel mevcudiyet gerektiğinde gidebileceğini, diğer faaliyetler için ise uzaktan çalışmak zorunda kalacaklarını duyurduğu belirtilmelidir.

Ofislerden uzakta yaşayan veya pozisyonları fiziksel bir varlık gerektirmeyen çalışanlar tamamen uzaktan çalışabilecekler. Bu anlamda ve tele-çalışma politikalarının yükselişi göz önüne alındığında, birçok belediye bu nitelikli işçileri şehirlerine çekmeye çalışıyor. Tersine, her hafta 4 ila 5 gün ofise gitmesi gereken küçük bir çalışan grubu var.

Resim 8529

Daha üretken olmak için esneklik

Salesforce bunu sağlar Çalışanlarıyla birlikte şirketin geleceğinde esneklik kilit rol oynayacak. Dahası, çalışanların rollerini “kendileri ve ekipleri için en uygun saatlerde gerçekleştirmelerine ve daha da üretken olmalarına yardımcı olacak esnek seçenekler sunmalarına” izin vermeyi “sorumluluğu” olarak görüyor.

Ayrıca, bunun yeni çalışanları çekmesine izin vereceğinden emin. Ofislerinizin yakınında yaşamayabilecek insanlar. Şirket, konumla sınırlandırılmak istemediğini ve bu yeni istihdam politikasının “yeni topluluklardan ve coğrafyalardan kullanılmayan yetenekler” çekmesine izin vereceğine inandığını söylüyor.

neden bu değişiklik

Salesforce, işgücü politikasındaki bu değişikliğin bu pandemi yılının sonucu ve tüm bu aylar boyunca çalışanlarına ihtiyaçlarını sormuş olmak. “Geçen yıl, bizi sonsuza dek değiştiren hızlı ve dikkate değer bir dönüşüm getirdi” diyor.

Uzaktan çalışmaya açılmalarına göre beş şirket türü: “uzaktan mümkün”, “varsayılan olarak uzak” ile aynı şey değildir.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, yarısı çalışanlar zaman zaman ofislere gidebilmek istiyorNeredeyse her on kişiden sekizi fiziksel bir alanla bağlantı kurmak istiyor, çünkü bunun ekipler arasında yüz yüze görüştüklerinde bağlantı, dostluk ve yeniliği teşvik ettiğine inanıyorlar. Bu nedenle Salesforce ayrıca bir plan duyuruyor. ofislerini yeniden tasarla ve bu hibrit çalışma ortamına daha iyi uyum sağlayın.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Salesforce hibrit bir telekomünikasyona katılıyor: “9 ila 5 iş günü öldü” aslen yayınlandı Xataka Arantxa Herranz tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…