Sahte güncellemeleri gizlice gizlemek ve sisteme bulaşmak için Google uyarılarını kullanıyorlar

Güvenlik tehditleri çeşitli yollarla iletilebilir. Bilgisayar korsanları, antivirüs gibi güvenlik önlemlerini atlayabilen stratejiler kullanır. Bu makalede, gizlice girmek için Google uyarılarını kullandıkları yeni bir tehlikeyi yansıtıyoruz. sahte adobe flash güncellemeleri ve böylece şüphelenmeyen kullanıcıların bilgisayarlarına bulaşmayı başarır.

Kötü amaçlı yazılımları gizlemek için sahte Adobe Flash güncellemeleri

Siber suçlular kullanıyor google uyarıları Sahte Adobe Flash Player güncellemelerini gizlice sızdırmak amacıyla. Spesifik olarak, yaptıkları şey, kullanıcıların takip ettiği anahtar kelimeleri dizine eklemek ve uyarıyı aldıklarında ve erişim sağladıkları zaman, aslında kötü niyetli bir siteye yönlendirilirler.

Temel olarak, bir kampanyanın parçası olan yanlış bir hikaye. kullanıcılara bildirim gönderEvet Bu bildirimler, bir Adobe Flash güncellemesinin beklemede olduğunu ve yüklenmesi gerektiğini belirtir. Mantıken bu bir aldatmacadır.

Adobe Flash Player’ın kullanım ömrünün sonuna geldiğini ve şu anda hiçbir tarayıcıyla uyumlu olmadığını unutmayın. Ancak birçok kullanıcı bunun farkında olmayabilir ve güncelleme yapabilecekleri söylenen bir buton bulduklarında üzerine tıklarlar.

Bu güncelleme düğmesini tıklayanların gerçekte yaptığı, kötü amaçlı bir program yükleyen setup.msi adlı bir dosyayı indirmektir. Bir Güncelleyici. Bu programın yaptığı, yüklenmesi gereken farklı güncellemeleri göstermektir ve bunlar aslında istenmeyen programlardır.

Güvenlik araştırmacıları şimdiye kadar böyle bir şeyi doğrulamamış olsa da, önceki durumlarda böyle bir program Truva atlarını şifreleri ve kripto para madencilerini çal. Bazen bu programlar, sözde bir tarayıcı uzantısı, güncelleme veya yükseltme olarak gelir. Bilgisiz kullanıcılar tıklatarak bilgisayarlarının güvenliğini riske atabilir.

Kötü amaçlı yazılım, analiz edilip edilmediğini algılar

Sahte güncellemelerin kurbanı olmaktan nasıl kaçınılır?

Bu ve bunun gibi problemlere kurban gitmemek için en önemli şey her zaman akılda tutulmasıdır. sağduyu. Resmi olmayan kaynaklardan güncellemeleri indirmekten kaçınmalıyız ve önce gerçekten güvenli bir şey olduğunu doğrulamadan, tarayıcı uzantısı gibi bilgisayarımıza bir araç yüklememizi isteyen herhangi bir bağlantıya tıklamamalıyız.

biz de sahip olmalıyız güvenlik araçları. İyi bir antivirüs, sistemlerimizi tehlikeye atabilecek bu tür tehditlerin girişini önleyebilir. Bu şekilde, güncellemeler veya bizden yüklememiz istenen diğer programlar biçimindeki kötü amaçlı yazılımları tespit edeceğiz.

Ayrıca, sahip olmanın önemini de unutmamalıyız. güncellenmiş ekipman. Ancak bunları doğru bir şekilde güncellemeniz gerekir. Her zaman resmi ve yasal kaynaklardan en son sürümleri indirmeliyiz. Bunu, gördüğümüz Google uyarıları ve sahte Adobe Flash Player güncellemelerinde olduğu gibi, garanti vermeyen ve bir aldatmaca olabilecek üçüncü taraf sitelerden yapmaktan kaçının. Yönlendiricinin doğru bir şekilde güncellenmesi gerektiği gibi, bunu herhangi bir program veya sistemle yapmalıyız.

Kısacası, internette gezinirken güvenliğe dikkat etmek esastır. Üçüncü taraf yazılımları garantisiz kurmaktan her zaman kaçınmalıyız. Aksi takdirde ekipmanımızı riske atabiliriz.

RedesZone’da sahte güncellemeleri gizlice gizlemek ve sisteme bulaşmak için Google uyarılarını kullanıyorlar makalesi yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…