Sağlık: Çok fazla patates kızartması yerseniz vücudunuza ne olur?

İçi yumuşak, dışı gevrek ve tuzlu – çok sık yapmamamız gerektiğini bilsek de, yöneldiğimiz rahat yiyeceklerdir.

Beynimiz yağ sever

Aşk görüşten doğar, ama tat tomurcuklarımızda beyne giden ve ödül sistemini harekete geçiren sinyaller ortaya çıkar.: dopamin üretimi ve esenlik duygularıyla bağlantılıdır.

bağımlılığı ilaçlar Bu sistemi uyardıkları için ortaya çıkar, ancak aşık olmak, cinsel aktivite ve ayrıca tatlı ve yağlı yiyecekler gibi bunu yapan başka şeyler de vardır.

İnsan beyninin yağlı yiyeceklere bu tepkiyi verdiğine dair bir açıklama, diğer yiyeceklerden daha yüksek kalori alımıyla ilgili olabilir.

Bunun neyle ilgisi var tür olarak tarihimizin bir noktasında yiyecek bulmakta zorlandık ve yağlı bir şeyler yemek, yiyeceklerden yeterli enerjiyi aldığımızı gösterdiği için bize bir tatmin sinyali verdi.

mükemmel fransız kızartması

Doğal olarak yağ içeren yiyecekler var, ancak aynı zamanda pişirme yöntemlerini de geliştirdik. ekstra yağ ekliyoruzpatatesleri kızarttığımız zamanki gibi.

Kızarmış bir patatesin içinde kuşkusuz çok fazla kalori, çok fazla yağ var ama aynı zamanda çok fazla bilim var, onu mükemmel, içi yumuşak ve dışı çıtır çıtır yapmak için patateslerin bileşimi ve ayrıca yağı da dikkate alınmalıdır.

Patatesler esas olarak, çiğ patates yemeyi zor ve tatsız hale getiren, doğal olarak katı bir moleküler yapıya sahip olan bir karbonhidrat türü olan nişastadan oluşur.

Nişasta ısıtıldığında yapısı daha esnek hale gelir.patates kızartmasının içi gibi patatesleri daha hoş, yumuşak ve yenilebilir hale getirir.

Bu nedenle, patateslerin iki kez kızartılması önerilir: önce orta sıcaklıkta (yaklaşık 160 ° C) ve yumuşadıktan sonra, patateslerin gevrek dış yüzeyini elde etmek için sıcaklığı (yaklaşık 180 ° C) yükseltin.

Patates cipsi

Beynimiz onları sever, ama kalbimiz kadar değil

Bu süreçte şüphesiz ki bol bol yemeyi seveceğimiz mükemmel kızartmalar elde edeceğiz. Ama bu ne kadar iyi olacak?

Yiyecekleri kızarttığımızda, onları pişirdiğimiz yağın bir kısmını emerler: Patatesleri kızartırken yağda gördüğümüz kabarcıklar, içlerinde bulunan ve buharlaşan sudur.

Bu nedenle, yiyecekleri kızarttığınızda, sularının bir kısmını kaybederler ve bunun yerini genellikle benzer bir yağ içeriği alır.

Patates kızartmasının çok fazla kalori içereceğini göz önünde bulundurmalıyız: nişasta bir miktar katkıda bulunacaktır ve yağ diğerlerine katkıda bulunacaktır, yağlı yiyecekler yemenin yanı sıra atardamarlarda yağ birikintilerinin oluşumuna katkıda bulunur.

Bu yüzden arada bir küçük porsiyon patates kızartması yemekte sorun yok – özellikle de mükemmellerse – ama bunu her gün yapmayın.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…