Sağlığın hizmetinde teknoloji: Dyson araştırması...

Sağlığın hizmetinde teknoloji: Dyson araştırması…

Teknoloji sağlığın hizmetinde: İş, termometrelerin ve oksimetrelerin ötesine geçiyor. Evinizdeki tozun başınızı kirden daha fazla ağrıttığını biliyor muydunuz? Ev tozu, ölü deri hücreleri, saç, akar dışkısı, bakteri, virüs, küf, küçük böcekler ve diğer lifler dahil olmak üzere karmaşık bir parçacık matrisidir. Dyson, bu parçacıkların çoğu yalnızca mikroskop altında görülebiliyor, bu nedenle çoğunun evlerinde toz olmasının ne anlama geldiğine dair net bir fikre sahip olmaması şaşırtıcı değil, diye bizi uyarıyor.

En İyi Dyson Elektrikli Süpürge Fiyatları

Dyson uluslararası ankete katılan her 5 kişiden 1’inin bunu keşfetmesine şaşırdığını gösteren ilk küresel toz çalışmasının sonuçlarını açıkladı. virüsler ev tozunda bulunabilir ve %5’ten daha azı, akarların ve dışkılarının genellikle tozun ana bileşenleri olduğunu biliyordu. Ayrıca, akar dışkıları dünya çapında alerjilerin ana tetikleyicileri olarak kabul edilir.

Dennis MathewsDyson için mikrobiyolojide bilimsel araştırmacı, «Hastalık bulaşmasında tozun oynadığı rol konusunda uzmanlar arasında tartışmalar var. İlk çalışmalar, toz ve hastalıklar arasında bir ilişki olduğunu gösteriyor, ancak bu ilişkinin ne kadar ileri gittiğini anlamak için hala daha fazla araştırmaya ihtiyacımız var..» ve altını çizer: «Bu araştırmanın bize öğrettiği şey, küresel olarak, evlerimizde bulunan tozda neler bulabileceğimize dair anlayışımızı derinleştirmemiz gerektiğidir.«.

Teknolojiye Karşı Toz: Dyson’ın Savaşı

Dyson, elektrikli süpürgeleri ile ünlüdür ve yerleştirmede öncüdür. hepa filtreler. Hava temizleyicilerinin de uzun bir geçmişi vardır ve şirketin, hava temizleyicileri ile ilgili uzun bir araştırma geçmişi vardır. soluduğumuz havanın kalitesini artırmak. Dyson’ın dünya çapında 10 ülkeden 10,754 katılımcıyla yaptığı araştırma, tozun bir endişe nedeni ve temizlik için birincil motivasyon olmasına rağmen, şaşırtıcı bir şekilde çok azının bunun arkasında ne olduğunu bildiğini ortaya koydu.

Olsa bile Dünya nüfusunun %59’u COVID-19 salgınından bu yana daha sık temizlik yapıyor ve bir İspanyol katılımcıların %66’sı evlerindeki toz konusunda endişeli veya aşırı derecede endişeliBirçoğu, ev tozu ile virüsler ve diğer mikrobiyal yaşam biçimleri arasındaki güçlü bağlantının farkında değil.

“Yalnızca birkaçımızın evlerimizin tozunun ardında ne olduğunu düşünmeyi bıraktığını doğrulayabiliriz.” belirtir Dennis MathewsDyson için mikrobiyoloji araştırmacısı. “Tozun görünen bileşenlerinin ötesinde, görünmeyen bileşenler hakkındaki bilgimiz çok sınırlı.“, Eklemek.

Ne yapabiliriz? Genel olarak evi temiz tutmak çok önemlidir, ancak yaşadığımız zamanlarda daha da önemlidir. Elektrikli süpürgeler, sağlığa zararlı tozu ve bileşenlerini ortadan kaldırmanın anahtarı olabilir. Dyson, alanında uzmandır ve dyson elektrikli süpürgeler Çok fazla konuştuk.

Dyson’ın Küresel Toz Araştırmasına göre, elektrikli süpürgeler tüm pazarlarda toz gidermede bir numara. Onlarınki durumunda, ekipmanlarının eksiksiz gelişmiş filtrelemesi, toz parçacıklarının %99,99’unu yakalar ve soluduğunuzdan daha temiz havayı dışarı atar.

Dyson’ın neredeyse 20 yılını gerçek tozu incelemekle geçirmesinin nedeni budur ve mühendislerimiz ve mikrobiyologlarımız, evinizdeki görünür kir ve kalıntıları kolayca temizleyen ve ayrıca ev tozundaki mikroskobik parçacıkları emen ve filtreleyen cihazlar tasarlamak için birlikte çalışır. temiz ve sağlıklı ev.

Leave a Reply