Sadece İki Günde Tamamlayabileceğiniz 12 Ücretsiz Programlama Kursu

Birkaç gününüz var, uzun bir hafta sonu, hiçbir şey yaparak boşa harcamak istemediğiniz bir kesinti (ki bu da kötü değil, ama herkes nasıl tamamen kapatılacağını bilmiyor) ve bundan yararlanmak istiyorsunuz. yazılım geliştirme dünyası hakkında yeni bir şeyler öğrenmek.

İster yeni başlayan biri olun, ister biraz bilgi sahibi olun, ister becerilerinizi geliştirmek ve repertuarınıza yeni bir şeyler eklemek isteyen deneyimli bir geliştirici olun, burada bir düzine seçenek öneriyoruz. çok fazla saat harcamanıza gerek olmayan programlama kursları ve eğitimleri ve sadece birkaç gün içinde kolayca tamamlayabilirsiniz.

Not: tüm bu kurslar ve öğreticiler İngilizce’dir.

Programlama ve bilgisayar bilimine giriş

İki saatlik bir kurs bilgisayar bilimi ve programlama ile ilgilenen ancak nereden başlayacağını bilmeyenler için özel olarak tasarlanmıştır. Size tüm programlama dillerinde geçerli olan temel kavramları öğretecekler ve gelecekte becerilerinizi geliştirebileceğiniz bir temel oluşturacaklar.

Python’u ücretsiz öğrenin

Scrimba’da bir öğreticiniz var Beş saate yayılan 59 ders, Python ile programlamanın temellerini öğrenmeniz için etkileşimli ekran görüntüleri ile. Her ders, ayrı alıştırmalar ve öğrendiklerinizi uygulayan bir kod mücadelesi içeren 4-8 dakikalık bir eğitimdir.

Beş oyun oluşturarak Python öğrenin

Yaklaşık 7 saatlik bir kurs Bu, her biri bir öncekinden daha karmaşık bir oyuna sahip beş video oyunu geliştirme öğreticisini bir araya getiriyor, böylece her birini oluşturarak Python’da programlamayı pratik olarak öğrenebilirsiniz.

Python ve TensorFlow 2.0 ile PLN öğrenin

Bir buçuk saatlik kurs TensorFlow 2.0 ile Doğal Dil İşleme’ye uygulamalı bir giriş niteliğindedir. Eğitim ile sıfır bilgiye sahip olmaktan, Shakespeare’in nesirini oluşturabilecek bir yapay zeka yazmaya geçeceksiniz.

Python ve Tkinter ile Toy Markdown Editor Nasıl Oluşturulur

Python ve Tkinter’a zaten aşina olanlar için, birçok geliştiricinin içerdiği karmaşıklıklar nedeniyle oluşturmak istemediği bir MD metin düzenleyicisi oluşturmak için çözülmesi gereken sorunlarda size yol gösterecek pratik bir kılavuz.

Kotlin’de Android Temelleri

Bunlar, Google’ın sizin için 2020’de başlattığı ücretsiz Android ve Kotlin kurslarıdır. herkes önceden herhangi bir deneyime sahip olmadan programlama öğrenebilir. Tüm kursun tamamlanması iki günden fazla sürecektir, ancak ünitelere bölünmüştür ve şu anda yalnızca 4 ünite mevcuttur. Tek bir ünite, birkaç günde tamamlanacak kadar küçüktür veya her durumda, her ünite birkaç saat içinde tamamlanan çeşitli etkinliklerle küçük bölümlere ayrılmıştır.

Geliştiriciler tarafından en çok sevilen dilde programlama öğrenmek için 20 Python kursu ve öğreticisi

JavaScript ile oyun geliştirmeye giriş

1 saat 16 dakika Bu, JavaScript ve HTML5 tuvali kullanarak oyun geliştirmeye giriş niteliğinde bir eğitimdir. Oyun geliştirmenin temellerini öğrenirken, eksiksiz bir tuğla kırma oyununu nasıl oluşturacağınızı öğreneceksiniz.

HTML öğrenin

Süren Codecademy’de ücretsiz bir kurs 9 saat ve bununla web siteleri oluşturmak için HTML’nin tüm temellerini öğreneceksiniz. Dersin herhangi bir ön koşulu bulunmamaktadır.

NameCheap ile bir web sitesi nasıl oluşturulur

Codecademy’de herhangi bir ön koşul olmaksızın başka bir ücretsiz kurs ve tamamlanması 9 saat sürer. İçinde web geliştirmenin temellerini kullanarak basit bir web sitesi oluşturmayı öğreneceksiniz: HTML5, CSS3 ve Bootstrap.

{«videoId»:»x7ziu8u»,»autoplay»:true,»title»:»Matematikte fena değilim, CAPTCHA 2×04″} programlamayı öğrenmek istiyorum

TypeScript öğrenin

ücretsiz kurs 10 saat uzunluğunda zaten bildiğiniz JavaScript sözdizimini TypeScript tür sistemine nasıl uygulayacağınızı öğrenmek için Codecademy’den edinebilirsiniz.

Redux’u Öğrenin

başka bir ders 10 saat uzunluğunda en yaygın olarak React ile kullanılan uygulama durumu yönetimi için açık kaynaklı bir JavaScript kitaplığı olan Redux’u nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz. Codecademy’den ücretsiz olarak alabilirsiniz.

p5.js öğrenin

Codecademy’de ayrıca bir kurs sunarlar. yaklaşık 10 saat uzunluğunda grafik ve etkileşimli deneyimler oluşturma şeklinizi basitleştirmek için programlamayı sanatsal bir ortam olarak kullanmanıza olanak tanıyan açık kaynaklı p5.js Javascript kitaplığının nasıl kullanılacağını öğrenmek.

Bonus: 30 saniyelik kod

kodlamak için 30 saniye

İtibaren ikramiye Size 30 saniye veya daha kısa sürede anlamanız için JavaScript mini dersleri olan bir site olan ’30 saniyelik kod’ web sitesini bırakıyorum. Bunlar, öğrenme için tamamlayıcı olarak hizmet eden küçük kod bölümleridir ve bilgilerini yenilemek veya fazla zaman almayan yeni bir şeyler öğrenmek isteyen JavaScript geliştiricilerine yöneliktir.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Sadece İki Günde Tamamlayabileceğiniz 12 Ücretsiz Programlama Kursu aslen yayınlandı Genbeta Gabriela Gonzalez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…