Sabit sürücünüzü nasıl güvenle siler ve Windows 10’u sağlam tutarsınız

Bir bilgisayarı biçimlendirin ve Windows’u yeniden yükleyin Bir bilgisayarı satmak, başkasına vermek veya Windows 10’u yeni olarak bırakmak için sabit sürücüdeki tüm verileri silmek istediklerinde genellikle birinin aklından geçen ilk fikirdir.

Ancak, bazı yıllar boyunca Windows 10’un kendisi daha basit ve aynı derecede etkili bir çözüm sunuyorartık Windows’u indirme, önyükleme diski oluşturma, diski biçimlendirme ve işletim sistemini yeniden yükleme sürecinin tamamından geçmeniz gerekmez.

Tüm verilerimizi biçimlendirmek ve saklamak zorunda kalmadan Windows 10’u orijinal durumuna nasıl geri yükleyeceğimiz hakkında konuşmadan önce, çünkü temelde aynı çözümle yapabiliriz. tüm dosyalarımızı sürücüden silin, tüm verileri ve kişisel ayarları kaldırın ve Windows 10’u yeni olarak bırakınayarlarda birkaç seçenek belirleyerek hızlı ve kolay bir şekilde.

Bilgisayarınızı yeniden biçimlendirmeden önce Windows'u düzeltmeyi deneyebileceğiniz her şey

Windows 10 PC nasıl sıfırlanır

Windows 10'u Sıfırla

  • Ayar Windows 10 (Windows tuşu + I)
  • Seçmek Güncelleme ve güvenlik.
  • Tıklamak İyileşmek.
  • Seçmek Başlamak “Bu bilgisayarı sıfırla” seçeneği altında.
  • Tıklamak Hepsini kaldır kişisel dosyaları, uygulamaları ve ayarları kaldırmak için

Tüm Dosyaları Kaldır Windows 10

Son olarak, ister buluttan ister aynı cihazdan yerel bir yeniden yükleme olsun, Windows’u nasıl yeniden yüklemek istediğinizi seçmelisiniz. İnternet erişiminiz yoksa veya sınırlı bir veri bağlantınız varsa, yerel seçeneği seçmek en iyisidir.

İnternet bağlantısı sizin için sorun değilse, bulut indirmeyi kullanmanızı öneririzözellikle Windows 10 veya Windows Update ile ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsanız, genellikle daha etkili olmakla kalmaz, aynı zamanda sistemin en güncel sürümünü yeniden yükler.

İndir'i seçin

Son olarak, sıfırlamanın yapacağı her şeyi açıklayan bir istem göreceksiniz: tüm kişisel dosyaları ve kullanıcı hesaplarını kaldırın, tüm programları silin, ayar değişikliklerini kaldırın, indirin (bulut seçeneğini kullandıysanız) ve Windows 10’u yeniden yükleyin.

Windows 10'u Biçimlendirmeden Sıfırla

“Sıfırla” düğmesine tıkladığınızda Windows 10 işlemi başlatacak ve bilgisayar yeniden başlatılacaktır. Saklanan tüm veriler kaybolacak, bu yüzden kaybetmek istemediklerinizi yedeklediğinizden emin olun. İşlem, İnternet bağlantı hızınıza ve donanımınıza bağlı olarak az ya da çok zaman alacaktır.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/7c/1c/b3/600b008b4bd22f95fa/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/3d/aa/34/600b00d24bd22f95fd/orijinal/windows-10-desde-cero.jpeg»}

Kapak Resmi | WallpaperHub – Flaticon

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Sabit sürücünüzü nasıl güvenle siler ve Windows 10’u sağlam tutarsınız aslen yayınlandı Genbeta Gabriela Gonzalez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…