Roma’daki bir fotoğraf sergisi, pandeminin en cana yakın yüzünü resmediyor ve onurlandırıyor | euronews

Gönderen: SentiLecto

Fotoğraf: Wikipedia – Ciudad Real (RPS 08-25-2012) Genel Üniversite Hastanesi, acil erişim

COVID-19’un ölümlerinin acısı İtalya sokaklarında hala hissedilir durumda.

İtalya’da anonimlik hakkı. Bazı mezarlıklarda çeşitli haçlarda yer alan isimler hayatta olan kişilere aittir. Hepsi, hamileliğinin ikinci üç ayında kürtaj olmayı kabul ettiklerinde neyle karşı karşıya olduklarını bilmeyen kadınlardan. Hepsi, ceninlerin gömülme sorumluluğunu üstlenmek istemediklerini beyan ederek, isimlerinin haçlara yazılacağının farkında olmadıklarını temin ederler. 10 yıldan fazla bir süre önce başlamış olabilecek bir uygulama bugün gün yüzüne çıkıyor.

Roma’daki bir fotoğraf sergisi, hafızalara daha sıcak bir yüz getirmeyi ve başta sağlık çalışanları olmak üzere pandeminin ilk aylarında gösterdikleri dayanıklılık için tüm İtalyanları anmayı amaçlıyor.

“Her görüntü insanlara pandeminin bitmediğini hatırlatıyor. Her fotoğrafta maske takan insanlar var. Etkinlik yöneticisi Chris Warde-Jones, “Her fotoğraf size bir şekilde ulusun neler yaşadığını hatırlatıyor” dedi.

İtalyan Yabancı Basın Derneği sergiyi planladı. Bu görüntülerin fotoğrafçısı Antonio Calanni, Milano’da biraz çekti.

Buna karşılık, bazıları diğerlerini suçlarken, İtalyan veri koruma makamları, davaya dahil olan kamu kurumlarının oynadığı rolü belirlemek için bu kadınların kimliğinin kötüye kullanıldığı iddialarını araştırıyor.

10 farklı ülkeden 30 yabancı basın fotoğrafçısı tarafından çekilmiş 72 fotoğraf. Hepsi koronvairus’un gölgesi altındaki yaşamı ifşa ediyor. Hastaneler, ıssız sokaklar, hayır kurumları ve işyerleri kapanıp açılıyor.

Bir hastane veya nosocomio, yılda 365 gün, günde 24 saat tıbbi personel, hemşirelik, yardımcı personel ve teknik hizmetler aracılığıyla hastaların bakım ve yardımına adanmış ve yeterli teknoloji, ekipman, alet ve farmakolojiye sahip bir kuruluştur.

Kaynak: Euronews

Ülkeler: İtalya

Şehirler: Milano

Bu haberin önceki haberlerden hikayesi: >Roma’daki bir fotoğraf sergisi, pandeminin en cana yakın yüzünü resmediyor ve onurlandırıyor | Euronews>>>>>İtalya’da kürtajda insan hakları ve mahremiyet için mücadele | Euronews – 07 Ekim 2020 (Euronews)

Haberlerde en çok bahsedilen varlıklar:

Id Varlık Pozitif Negatif Adlandırılmış-Varlık Toplam oluşum Oluşumlar (görünümler)

bir kişiler 40 0 YOK 4 insanlar: 4
2 KADIN 0 0 YOK 4 (zımni) onlar/onlar (gösterge: kadınlar): 4
3 Fotoğraf 0 0 YOK 3 Her fotoğraf: 2, her fotoğraf: 1
4 İsimler 0 0 YOK 3 isimleri: 1, isimleri: 2
5 hastaneler terk edilmiş sokaklar hayır kurumları ve işletmeler ve 160 0 KİŞİ 2 Hastaneler sokakları terk etti, hayır kurumları ve işletmeler ve: 2
6 kişiye özel elli 0 YOK 2 yardımcı personel: 1, sağlık personeli: 1
7 haçlar 0 0 YOK 2 haçlar: 1, birkaç haç: 1
8 sergi 0 0 YOK 2 Bir fotoğraf sergisi: 1, Sergi: 1
9 insanlar 0 0 YOK 2 insanlar: 2
10 KADIN 0 0 YOK 2 kadınlar: 2