Reuters’e göre Xiaomi, elektrikli otomobilini Great Wall Motor Company tesisinde üretecek ve 2023’te sunacak.

Çok yönlü Xiaomi, bir süredir elektrikli arabaları işaret ediyor ve bu tip araçların artan arzına paralel olarak söylentiler de birikmeye başlıyor. En son bilgiler gösteriyor ki Xiaomi elektrikli arabası için bir üretici bulurdu.

Reuters’e göre, Xiaomi arabası bir fabrikada üretilecek Great Wall Motor Company Limited (GWM), Hong Kong’da yer almaktadır. Maceraları 1984 yılında başlayan ve şimdi elektrikli otomobil yarışına Çinli devle el ele katılacak olan bir marka.

Görünürde resmi duyuru ve çıkış tarihi ile

Uzun zaman önce Xiaomi’nin elektrikli otomobil projesi hakkında konuştuk, çünkü çeşitli kaynaklara göre Çinli üretici ve özellikle Lei Haziran (Xiaomi’nin kurucusu ve CEO’su) birkaç yıldır kendi elektrikli arabalarını yaratmakla ilgilenirdi ve sonunda bunu gerçekleştirmeye karar verdi. Evet olmasına rağmen marka, “elektrikli araç endüstrisindeki gelişmelere dikkat ettiklerini ve sektördeki ilgili trendleri sürekli incelediklerini” belirten bir açıklama yaptı. Grup, elektrikli araç üretim işinin incelenmesine ilişkin herhangi bir resmi proje başlatmamıştır.

Ancak sızıntılar, halkın karşı karşıya olduğu resmi pozisyonun ötesinde yayınlanmaya devam ediyor. Bağlantısını verdiğimiz habere göre Xiaomi, GWM fabrikasını kullanacak. Kaynaklardan ikisi, şirketin bu tesisin şu amaçlarla kullanılması için pazarlık yaptığını belirtiyor. Xiaomi markası altında araba üretmek ve diğer çeşitli ürünlerinde olduğu gibi seri üretime geçeceğini duyurdu.

23 Xiaomi ürünüyle bir hafta geçirdim ve hiçbiri teknolojik değil

Ve GWM’nin fabrikasını kurmanın ötesinde nasıl bir rolü olacak? Bu kaynaklara göre, Hong Kong şirketi, ek olarak, Mühendislik danışmanı süreci hızlandırmak için. Sonuçta, Xiaomi muazzam bir ürün yelpazesiyle çalışıyor, ancak bu olası Apple Car’da olduğu gibi, bunlar şimdiye kadar otomobil alanına adanmamış ve henüz bu konuda uzmanlaşmış personel ve medyaya sahip olmayan şirketler.

{«videoId»:»x806ghd»,»autoplay»:true,»title»:»TESLA MODEL 3 otopilot, acımasız hızlanma ve %100 ELEKTRİK ile bir gün»}

Reuters ayrıca, bu bilgiler ışığında, Xiaomi’nin hisselerinin %9 arttığına ve GWM’nin (ki bu arada, Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören ilk özel otomobil şirketidir) hisselerinin %15 arttığına dikkat çekiyor. Ve gerçekten ilginç bir şey: bu kaynaklar şunu belirtiyor: şirketler anlaşmayı önümüzdeki hafta açıklayacak.

Lansman için tahmini tarih, 2023, projenin kapsamı göz önüne alındığında oldukça kısa vadeli bir şey (bunun üzerinde ne kadar süredir çalışacaklarını bilmesek de). Diğer ürünleriyle aynı çizgide olabileceği ve fiyatına göre iyi bir değere sahip olabileceği fikri de özellikle Redmi markalı bir otomobil olan Bestune T77 SUV’u öğrendikten sonra oldukça çekici. 13,391 dolar. Bu bilginin resmi olarak onaylanıp onaylanmadığını önümüzdeki hafta göreceğiz.

– Haberler Reuters’e göre Xiaomi, elektrikli otomobilini Great Wall Motor Company tesisinde üretecek ve 2023’te sunacak. aslen yayınlandı Xataka Anna Marti tarafından

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…