realme 8 Pro’nun 108MP kamerası, derinlemesine: bize sunduğu her şey

Zaten derinlemesine analiz ettiğimiz realme 7 Pro’nun piyasaya sürülmesinden bu yana sadece 6 ay geçtiğinde, Çinli marka realme 8 Pro’yu yeni sundu, orta menzildeki yeni yıldız terminalizaten derinlemesine test edebildik.

Bu terminalde realme, fotoğraf bölümüne özel bir ilgi göstermiştir. akıllı telefonlarından birinde şimdiye kadar gördüğümüz en iyi kameraSegmentinin en önde gelen üreticilerinden biri olan Koreli Samsung tarafından geliştirilen 108 megapiksel ana sensöre sahip.

realme 8 Pro’nun kameralarını etraflıca inceliyoruz

Ancak, realme 8 Pro’nun yeni kameralarının içerdiği harika yenilikler nelerdir? Bu cihazın yeni fotoğraf sisteminin tüm özelliklerini inceleyeceğiz ve kameralarıyla ilgili tüm deneyimlerimizi yorumlayacağız.

realme 8 Pro kameralar böyledir

Bu realme 8 Pro, ana sensörden oluşan dört arka kameralı bir modüle sahiptir. 108 megapikselultra geniş açılı bir sensör 8 megapikselbir makro sensör 2 megapiksel ve siyah beyaz portre sensörü 2 megapiksel ve çözünürlüğe sahip bir ön kamera 16 megapiksel.

Sensör tipi realme 8 Pro

ana sensör

Samsung S5KHM2Sensör boyutu 1/1.52″108 megapiksel6 parçalı lensPDAF23 mm eşdeğeriAperture f/1.88
ultra geniş açı sensörü 8 megapiksel 5 parçalı lens 119º görüş açısı Diyafram f / 2.25
makro algılama 2 MPAçıklık f/2.4
tek renkli sensör 2 MPAçıklık f/2.4
Ön kamera Sony IMX47116 MPAperture f/2.45

Bu kameraları realme 7 Pro’nunkilerle karşılaştırırsak, onları oluşturan dört sensörden büyük farkın, f / 1.8 odak açıklığına sahip 64 megapiksel çözünürlükten gelen ana sensörde bulunduğunu görebiliriz. bir çözünürlüğe f / 1.89 odak açıklığına sahip 108 megapiksel. Ancak, megapiksellerin ötesinde, fotoğraf bölümündeki bu büyük ilerlemenin kilit yönlerinden biri, sensör boyuturealme 8 Pro’da önemli ölçüde artan, daha fazla ışık yakalayın ve daha yüksek düzeyde ayrıntıyla daha parlak görüntüler elde edin.

Daha fazla bilgi: realme 8 Pro resmi: teknik sayfa ve tüm özellikler

İkincil sensörlere odaklanan realme 8 Pro’nun ultra geniş açılı kamerası hala önceki modelle aynı 8 megapiksele sahip, ancak odak açıklığını f/2.3’ten f/2.25’e yükseltirdiğer iki sensör pratik olarak aynıdır ve çözünürlüğü seçmeye devam eder. 2 megapiksel ve f / 2.4 odak açıklığı.

Selfie kamerası söz konusu olduğunda, realme 8 Pro, bir sensörü yarım megapiksel ile donatıyor, ancak daha büyük bir sensör boyutu ve daha büyük bir odak açıklığıbu da fotoğrafların daha iyi kalitede olmasını sağlar.

Ancak realme 7 Pro ile karşılaştırıldığında bu kameralarda bulduğumuz en büyük gelişmelerden biri donanımda değil, yazılımda. yeni görüntü işleme teknolojileri nihai sonucu iyileştiren ve bundan sonra bahsedeceğimiz.

realme 8 Pro kamera modları hakkında her şey: her zaman en iyi fotoğrafları çekmeyi seçin

realme 8 Pro bir dizi içerir kamera modları5 sensörü ile elde edilen sonuçları iyileştirmek mümkün olduğu için aynı aralıktaki herhangi bir terminalde bulunmayan .

İlk önce modumuz var “Sensör yakınlaştırmasında” kullanarak yakalamak istediğimiz görüntülerin detayını artırmayı başaran büyütülmüş 108 MP’nin yalnızca 12 MP’si fotoğrafı oluşturmak, üç kat optik zoom ile donatılmış bir cihazla elde edebileceğimizden daha kaliteli sonuçlar elde etmek.

realme 8 Pro, 108 megapiksel ana kameraya sahip

realme 8 Pro, 108 megapiksel ana kameraya sahip

İkincisi, bu realme 8 Pro’nun modu var tilt-shiftaracılığıyla portrelerin bokeh etkisini geliştirmemize olanak tanır. kenar bulanıklığımanuel olarak ayarlayabileceğimiz bokeh efektinin şekli, açısı, konumu ve boyutu.

Aynı şekilde düşük ışık koşullarında çektiğimiz fotoğrafları iyileştirmek için bu terminalde gece manzarası moduAI kullanımı sayesinde görüntülerin ve gece videolarının gürültüsünü azaltmayı başaran, ölü pikselleri otomatik olarak kaldırma.

realme 8 Pro’nun arka kameralarının portre moduna odaklanırsak, elimizde üç ayar bu tür fotoğrafçılığı geliştirmek için tasarlanmış çevreye ve elde etmek istediğimiz sonuca bağlı olarak:

  • dinamik bokeh: Belden yukarısı portre çekmek için ideal bir ayar olup, nesneyi hareketli bir arka plana karşı vurgulayarak hareketli bir efekt oluşturmanıza olanak tanır.

  • neon portre: Gece ışıklarının etkisini azalttığı için geceleri portre çekmek için mükemmel bir ayar.

  • AI renkli portre: kahramanı renkli ve arka planı siyah beyaz göstererek gerçekten sanatsal portreler yapmamızı sağlayacak bir konfigürasyon.

Bunlar realme 8 Pro kameraların ana özellikleridir.

Bunlar realme 8 Pro kameraların ana özellikleridir.

Açıkçası realme 8 Pro kameraların en göze çarpan modlarından biri şudur: 108 megapikselelde etmek için Samsung sensörünün tüm potansiyelinden yararlanabileceğimiz daha kaliteli ve daha parlak fotoğraflar.

Bu terminal ayrıca her ikisini de gerçekleştirmemize izin veren yıldızlı bir moda sahiptir. yıldızlı gökyüzünün videoları olarak fotoğraflar harika görüntü kalitesiyle. Fotoğraflar söz konusu olduğunda, 4 dakika boyunca her 15 saniyede 16 ayrı fotoğraf ve sonra bir algoritma onları nihai bir görüntüde birleştirir.

Video kaydı için de yeni modlar

Realme’nin fotoğraf bölümündeki yeniliği, kameralarında da gözle görülür bir gelişmeyi içeriyor. video konusuna gelince. Bu nedenle, üretici bu bölümdeki yazılımı en üst düzeye çıkardı ve ayrıca günlük kullanıcılar için çok ilginç modlar sunuyor.

Örneğin, yıldızların bir videosunu kaydederken, bu realme 8 Pro, piyasadaki yapılmasına izin veren ilk terminaldir. hızlandırılmış teknoloji kullanarak, yıldızların hareketini yakalamak için sürekli olarak birkaç görüntü yakalar. Bunu başarmak için bu realme 8 Pro, 15 saniyelik aynı aralıkta yıldızların fotoğraflarını çekecek, ancak yıldızlı bir görüntü oluşturmak için yalnızca son 15 fotoğrafı tutacaktır ve sonunda bu fotoğrafları bir hızlandırılmış videoda birleştireceksiniz. 30 fps hızında. Bu terminalin kameraları, bir saat içinde yıldızlı gökyüzünün 240’a kadar fotoğrafını çekebilir ve 8 saniyelik bir hızlandırılmış video.

Daha fazla bilgi: realme 8 Pro vs Xiaomi Redmi Note 10 Pro: 300 Euro karşılığında en iyi seçenek hangisi?

Aynı şekilde, video kaydı için realme 8 Pro’da ayrıca bir gece manzarası modu hangisi akıllı aydınlatma algılama gece çekilen videoların netliğini ve kalitesini artırmak için ve adı verilen bir mod çift ​​görünüm bir klip kaydetmenizi sağlayan arka ve ön kameralarla aynı andaYouTube veya Twitch gibi platformlarda içerik oluşturucular için çok pratik olabilecek bir şey.

Fiyatına göre en iyi kameralardan biri

Şu anda realme 8 Pro’yu aşağıdakiler için satın alabilirsiniz: 299 € MediaMarkt gibi distribütörlerde 8 ve 128 GB depolama sürümünde ve 279 € Amazon gibi platformlarda 6 ve 128 GB’lık versiyonunda, sizi temin ettiğimiz son derece rekabetçi bir fiyat çok zor daha iyi bir kamera bul realme 8 Pro’nun daha fazla detayını realme web sitesinde kontrol edebilirsiniz.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Realme 8 Pro’nun 108MP kamerasının derinlemesine girişi: bize sunduğu her şey ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…