RBC Capital Markets’tan bir analist, Apple Car’ı inşa etmeden önce kripto para birimlerine girmesi gerektiğini söylüyor

RBC Capital Markets'tan bir analist, Apple Car'ı inşa etmeden önce kripto para birimlerine girmesi gerektiğini söylüyor

Son zamanlarda Tesla’nın Bitcoin’e nasıl yatırım yaptığını ve aynı zamanda araçlarını satın alırken bu para birimini bir ödeme şekli olarak kabul etmeye hazırlandığını gördük. RBC Capital Markets’ta (Coindesk aracılığıyla) bir analist olan Mitch Steves tarafından yayınlandığı gibi, bu hareket ve gerçekten de diğerleri, Apple için Apple Car’ın üretiminden daha mantıklı olurdu.

Bir yatırımla başlayabilecek bir hareket

Bitcoin’i tercih eden birkaç şirket var. Square Inc, geçen Ekim ayında sermayesinin %1’ini (50 milyon dolar) bitcoin’e yatırdı. Microestrategy 1.000 milyon dolar yatırım yaptı ve kesinlikle Tesla’yı kripto para birimine 1.500 milyon dolar yatırım yapmaya ikna etti. RBC’ye göre sırada Apple olmalı.

Dijital para birimi için şüphesiz önemli bir destek gösterecek ve Apple’ın yönettiği sermaye miktarı ile kripto para birimleri için bir öncesi ve sonrası temsil edebilecek bir hareket. Apple’ın para birimine yatırılan sermayesinin %1’i, 2.000 milyon dolardan ne fazla ne de daha azını temsil eder. Hiçbir yatırımcıyı korkutmaması gereken ve aynı zamanda bahsettiğimiz yatırımların en büyüğünü temsil edecek bir şey.

Gerçek şu ki Apple, kripto para birimlerinde önemli bir oyuncu olma potansiyeline sahip ve RBC’ye göre bu hareket Apple Car’ı üretmekten daha mantıklı. Apple Car, Apple logolu bir kripto para birimini piyasaya sürmekten çok daha fazla risk taşıyor.

Dört seviye: yatırım, ödemeler, cüzdan ve transferler

Christiann Koepke Xersifi0jck Unsplash

Apple tarafından Bitcoin’e yapılan bir yatırım çeşitli şekillerde olabilir. Birincisi basitçe bu Apple, sermayesinin bir kısmını bu para biriminde koruyor, diğer şirketlerde daha önce gördüğümüz bir hareket. İkincisi, şirketin Bitcoin’leri bir ödeme şekli olarak kabul edin ürünleri için, para biriminde iyi bir artışı temsil edecek ve kullanışlılığının mevcut sınırlarının ötesine geçtiğini görecek bir şey.

Kripto para birimlerine yatırım yapmanın üçüncü yolu, uygulamanın Cüzdan, şu anda sunulan bölümlere ve hizmetlere ek olarak bir cüzdan işlevi görecektir. bu madeni para sınıfının Gerçek şu ki, bu tür hizmetler, Apple’ın zaten sahip olduğu ve kripto para birimi yönetimimizde önemli bir katılımcı olmasını sağlayacak olan büyük güvenlik ve güvenilirlik gerektirir.

Abonelik hizmeti şeklinde veya küçük bir komisyon bazında yatırım yapmanın nihai yolu, Ödemeler, satın almalar ve transferler yapmak için Bitcoin’i sisteme entegre edin. Bu, Square veya PayPal’ın daha önce yaptığını gördüğümüz ve Apple Pay ve Apple Cash çizgisinde devam edecek bir şey. Şirketin fintech ürünlerine en son eklenen Apple Card da bu hamleden yararlanabilir.

Cüzdan Uygulaması Thumb800'ü Kaldır

Dünya çapında 1,5 milyardan fazla cihazla, bu Square’den 6,66 kat daha fazla, Apple, kripto para birimi manzarasını bozma potansiyeline sahip çok önemli bir şekilde. Şüphesiz, hizmetler bölümünü mevcut rakamlarının çok çok üstüne çıkarabilecek bir kesinti. RBC’ye göre, faydaların yılda 40.000 milyon doların biraz üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

Özel jetler ve kargo gemileri: Apple, lojistik operasyonlarını 2020 boyunca nakliye sürelerini en aza indirecek şekilde uyarladı

Apple, olması gerektiği gibi, bu tür adımların atılmasının risklerini ve faydalarını değerlendirirken genellikle son derece temkinlidir. Ve net bir stratejisi olana kadar hareket etmeyeceği açık, ancak yaparsa, kripto para birimlerini ele alma biçiminde büyük değişiklikler bekleyebiliriz. Şimdilik spekülasyon, doğru, birkaç yıl içinde göreceğiz.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler RBC Capital Markets’tan bir analist, Apple Car’ı inşa etmeden önce kripto para birimlerine girmesi gerektiğini söylüyoraslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…