Razer Kiyo Pro, analiz: Güvenlik kamerası sensörüyle 200 Euro’dan fazla bir web kamerası böyle görünüyor

Dört yıl önce Razer, entegre halka ışıklı yayıncılar için özel web kamerası Razer Kiyo’yu piyasaya sürdü. Şimdi şirket yeni bir modelle mücadeleye geri dönüyor, Razer KiyoProışık halkasından kurtulan ve bunun yerine bir STARVIS teknolojisine sahip Sony IMX327 sensör. Sensörü bağlamazsak 2017 yılında piyasaya sürülen ve ışığa karşı yüksek hassasiyetinden dolayı güvenlik kameralarında kullanılan bir sensördür.

Bu nedenle, varlıkları açıktır: 60 FPS’de FullHD’de kayıtışığa karşı iyi hassasiyet (flamalar için ilginç bir şey), manuel veya otomatik odaklama, uygun bir mikrofon, HDR desteği ve bu durumda USB tip C üzerinden USB 3.0 bağlantısı. Xataka’da Razer’ı zaten test etme fırsatı bulduk. fiyatı 200 avroyu aşan yeni web kamerası ve bu bizim deneyimimiz oldu.

Hangi web kamerasını satın almalı: Kullanıma göre doğru olanı elde etmek için öneriler ve görüntülü aramalar ve akış için dokuz olağanüstü model

Razer Kiyo Pro veri sayfası

RAZER KIYO PRO

KAMERA

BAĞ

GÖRÜNTÜ ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ

VİDEO ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ

GÖRÜŞ ALANI

ODAK

MONTAJ

MİKROFON

YAZILIM

DİĞERLERİ

FİYAT

STARVIS f/2.0 lensli Sony IMX327 2,9 mikron piksel 1/2,8 inç sensör Gorilla Glass 3

USB 3.0USB Tip-C

1.920 x 1.080 piksel

1080p@60/30/24FPS720p@60FPS480p@30FPS360p@30FPSH.264

103º, 90º, 80º

manuel ve otomatik

L-şekli Tripodlarla uyumlu

Çok YönlüStereo16 bit 48 KHzHassasiyet: -38 dB

Razer Sinaps

1,5 metre HDR kablosu

€209.99

Monitöre lens nasıl takılır

Razer KiyoPro 1

Razer Kiyo Pro gerçekten harika bir web kamerası, aslında şaşırtıcı derecede büyük. Estetiği bir SLR kamera lensininkine çok benzer ve cihaz oldukça ağırdır. Ancak, sağlam hissettiriyor ve görüntülü arama yaparken veya akış yazılımını test ederken bize herhangi bir sorun çıkarmadı. Ağırlığına rağmen kutudan çıkan L şeklindeki braket çok sağlam ve kamerayı monitör çerçevesine iyi bir şekilde tutuyor.

Her durumda, çok beğendiğimiz bir şey, Kiyo Pro’nun kutu içeriğinde bulunan montaj aparatına bizi bağlamaz. Web kamerasının alt kısmında herhangi bir tripoda uyumlu bir iplik vardır, bu yüzden onu monitöre veya tercih edersek bir tripoda herhangi bir pozisyonda bir metre ve bir metre ölçen USB kablosu olduğu sürece yerleştirebiliriz. yarısı, kuleye yeterince yakın.

Razer KiyoPro 3

Dahası, L şeklindeki montajın kendisinin alt kısmında, kamerayı bir tripoda yerleştirmek için bir dişe sahiptir ve bunun karşılığında, montajında ​​da bize izin verir. zevk için eğmek sevdiğimiz bir plan elde etmek için. Özetle, web kamerası çok yönlüdür.

Video konferans çağındayız ve çoğu dizüstü bilgisayarın web kamerası dehşet verici

Son olarak, kameranın bir Görüntü kaydedilirken bunu gösteren LEDlensi kapatmak için kutuya bir kapak (DSLR lense benzer) dahil edilmiştir ve lens tarafından korunmaktadır. Goril Cam 3, kağıt üzerinde çizilmelere ve darbelere karşı daha dayanıklı hale getiren bir şey. Her halükarda ve çok elimize geçmedikçe düşmeye ve çarpmaya çok meyilli bir cihaz değil.

Razer Kiyo Pro’nun görüntü kalitesi budur.

Razer KiyoPro 8

Ama hadi işe başlayalım, Razer Kiyo Pro neye benziyor? Bize hangi görüntü kalitesini veriyor? Daha önce de söylediğimiz gibi, web kamerasının içinde bir STARVIS teknolojisine sahip Sony IMX327 sensör. STARVIS sensörleri, elverişsiz koşullarda ışığı yakalamayı başaran arkadan aydınlatmalı piksellere dayanmaktadır; buna lensin f/2.0 diyaframını, 2,9 mikrometre piksellerini ve 1/2,8 inç olan sensörün boyutunu eklememiz gerekir.

Web kamerasının bir 1080p maksimum çözünürlük saniyede 60 kare, ve mantıklı. Nadiren, 4K çözünürlükte yayınlanan yayıncı veya video konferans olacaktır. Normalde, video oyunu akışları, bilgisayarın görüntüyü kaydetmesine ve yayınlamasına izin veren dengeli bir kalite olduğu için 60 FPS’de FullHD’de yayınlanır performans sorunlarına veya gecikmeye neden olmadan. Razer’ın bu çözünürlüğe bahis yaptığı ve ışık toplamayı iyileştirmeye odaklandığı mantıklı bir karar olduğunu düşündük.

Razer Sinaps Razer Sinaps.

Tüm Razer çevre birimleri gibi, web kamerasını Razer Synapse yazılımına bağlayabiliriz. Ondan parlaklık, beyaz dengesi, yakınlaştırma seviyesi ve odak gibi manuel veya otomatik olabilen bazı parametreleri kontrol edebiliriz. Varsayılan kalibrasyon doğru olmaktan öte ve otomatik odaklama nispeten doğrudur, bu nedenle herhangi bir ayar yapmamıza gerek kalmadı. Ancak OBS veya xSplit kullanıyorsanız oradan ayarlamaları yapabilirsiniz.

Ve nasıl davranıyor? Dava için, kamerayı farklı ışık senaryolarında test ettik: arkadan aydınlatmalı, önden aydınlatmalı, yandan aydınlatmalı, monitör ışığıyla karanlık (oyunu simüle etmek için) ve tamamen karanlık. Ayrıca, bir akış kurulumunda bulabileceğimiz ışığı almanın nasıl davrandığını görmek için arka plana bazı ışıklar ekledik. Kayıt için OBS kullandık ve sesi yakalamak için web kamerası mikrofonunu kullandık.

{«videoId»:»x7zhrri»,»autoplay»:true,»title»:»Razer Kiyo Pro – Sidelight ile»}

{«videoId»:»x7zhrrm»,»autoplay»:true,»title»:»Razer Kiyo Pro – Backlight»}

{«videoId»:»x7zhrrn»,»autoplay»:true,»title»:»Razer Kiyo Pro – Işık halkalı»}

{«videoId»:»x7zhrrj»,»autoplay»:true,»title»:»Razer Kiyo Pro – Karanlık, monitör ışığı»}

{«videoId»:»x7zhrrk»,»autoplay»:true,»title»:»Razer Kiyo Pro – Dark, Backlight»}

{«videoId»:»x7zhrrl»,»autoplay»:true,»title»:»Razer Kiyo Pro – Tamamen Karanlık»}

{«videoId»:»x7zhrrh»,»autoplay»:true,»title»:»Razer Kiyo Pro – Oyun kurulumu»}

{«videoId»:»x7zhrrg»,»autoplay»:true,»title»:»Razer Kiyo Pro – All Light»}

Yukarıdaki videolarda gördüğümüz gibi, web kamerası, doğru görüntü kalitesinden daha fazlasını elde etme yeteneğine sahiptir neredeyse tüm durumlarda, performansı yan ışık, arka ışık ve tamamen karanlık gibi en karmaşık durumlarda düşse de. Biz de başka titreme sorunu Ön ışık eklenerek azaltılmış (ortadan kaldırılmamış olsa da) söylenmesi gereken renkli arka plan ışıklarıyla.

Ses söz konusu olduğunda, kamera mükemmel davranır. Hiçbir zaman daha kaliteli bir mikrofonu kaçırmadık, çünkü sesimizin sesi tek kelimeyle olağanüstü. Yuvarlaklığı vardır, iyi temsil edilir ve doygun değildir. Razer bu anlamda olağanüstü bir iş çıkardı.

Razer Kiyo Pro, Xataka’nın görüşü

Razer KiyoPro 6

Sonuç olarak, yeni Razer Kiyo Pro ile deneyimimiz çok olumlu oldu. Sensörün performansı çok doğrudur ve hemen hemen her bağlamda iyi bir görüntü kalitesinden daha fazlasını elde etme yeteneğine sahiptir, ancak bu olmadığı anlamına gelmez. lütfen bir ön ışık kaynağı ekleyin yüzümüzü daha iyi aydınlatır, çünkü en iyi görüntü kalitesini bu şekilde elde ederiz.

Razer Kiyo Pro, bir çok çözücü web kamerası SLR kamera satın alma masrafına girmeden yayınımıza ek bir kalite puanı vermek. Bu kameraların bize çok daha yüksek bir görüntü kalitesi sunduğu doğru ancak 209.99 Euro değerindeki Razer Kiyo Pro iyi durumda.

Ve bununla birlikte, sıradan kullanıcıların bu kadar parayı bir web kamerasına harcaması gerekli mi? Kesinlikle. Daha az paraya, hiç şüphesiz ara sıra görüntülü görüşme yapmak için bir çözücü web kamerası bulabiliriz. Bununla birlikte, önemli video konferanslar için görüntü kalitesine değer vermek veya akış yapmak istiyorsak, daha yetenekli bir ürüne biraz daha fazla harcamak iyi bir fikir olabilir ve Razer Kiyo Pro şüphesiz ki öyle.

Bu web kamerası Razer tarafından test edilmek üzere sağlanmıştır. İşletmelerle ilişkiler politikamızı sorgulayabilir.

– Haberler Razer Kiyo Pro, analiz: Güvenlik kamerası sensörüyle 200 Euro’dan fazla bir web kamerası böyle görünüyor aslen yayınlandı Xataka Joseph Garcia’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…