Raporlar, Huawei’nin Sony ve Microsoft’a rakip olmak için bir video oyun konsolu üzerinde çalışabileceğini gösteriyor

fikrinin ortaya çıktığı uzun zamandır bilinmektedir. huawei cep telefonu üretimi ile sınırlı değildir. merkezli şirket Çin Elektronik ekipman geliştirmek için güçlü bir yeteneğe sahiptir. Bu nedenle, yürütmek istedikleri birçok plan arasında, video Oyun konsolu. Ayrıca, bu olası cihazdan önce, piyasada yeni bir özel dizüstü bilgisayar görebiliyorduk. oyun oynamak.

Bu durumuda dizüstü bilgisayar uzmanlaşmış, GSM Arena bunu zaten hatırlıyor huawei bu tür bir cihazla piyasaya çıkma yolundaydı. Özellikle hakkında konuşuyorlar HonorHunter V700. Ancak şirketin ABD hükümetiyle yaşadığı anlaşmazlıklar nedeniyle bu önemli kanadı elden çıkarmak zorunda kaldılar.

Şu an için Huawei’nin bu olası video oyun konsolu ile neler planladığına dair belirli bir detay yok. Kesin olan ise Microsoft’un Xbox’ına ve Sony’nin PlayStation’ına rakip olmayı planladığı. Ancak, kullanabileceği işlemci konusunda şüpheler var.

Huawei Konsolu

Huawei, konsoluna hangi yonga setini yerleştirebileceğine karar vermek için masada her iki seçeneğe de sahip. Her şeyden önce, yukarıda bahsedilen portal, Nintendo Switch gibi ARM mimarisine dayalı bir donanım tasarımını dışladığını açıklıyor.

Yani bu anlamda bir işlemci bazında yapılabilir amdXbox ve PlayStation konsollarının yaptığı gibi.

Gerçekleşebilecek bir diğer spekülasyon ise Huawei’nin elinden geleni yapıp kendi tasarımlarını test etmesi. Aynı şekilde daha fazla detayı olan bir sızıntıyı da beklememiz gerekiyor. Ama çok yakından takip edilecek bir haber.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…