R Kablo bağlantısı çalışmıyorsa ne yapmalı?

Eve gidersek ve bir bağlantımız yoksa R Tel ya da cep telefonuyla birlikteyiz ve aniden tüm kapsama alanını kaybediyor, olarak değerlendirebiliriz Bir arıza sorunun uzun sürmesi durumunda. Bu nedenle, bunu çözmeye çalışmamız gerekecek ve bu yüzden denemek için izleyebileceğiniz birkaç adım göstereceğiz. problemi çöz veya en azından operatörle iletişim kurmaktan başka seçeneğiniz yoksa tanımlayın.

R Kablo hizmeti ile ilgili bir arızaya girmeden önce, en uygunu herhangi bir cihazımızda hata olup olmadığını, operatör hatasının sadece belirli bir serviste mi yoksa global mi olduğunu bilmektir. hiçbir şeyimiz çalışmıyor.

Açıkçası, hatanın nerede olduğuna bağlı olarak, onu bir şekilde yorumlayabiliriz, ancak eğer sahip olduğumuz hiçbir cihaz R Kablo ile çalışmıyor Sorunu çözmek için onlarla iletişim kurmamız gerektiği açık. Ama durumda sadece bir kısmı Operatörle sahip olduğumuz şey çalışmıyor, bunun nedeni hizmetten veya dahili olarak o cihazın arızalanmasından kaynaklanıyor olabilir.

Cep telefonumuzdaki arıza

Cep telefonumuzda R Kablo kapsama alanına sahip bir bağlantımız yoksa, bunun bir arıza olduğunu anlamadan önce birkaç şeyi kontrol edebiliriz.

Veri ve Wi-Fi

Elimizde olup olmadığını kontrol etmek en iyisidir. veri etkinleştirildiçünkü bugün çoğu akıllı telefonda bu işlevi etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için bildirim çubuğunda bir düğmemiz olduğundan, yanlışlıkla basabilir ve cep telefonundaki İnternet verilerini iptal edebilirdik.

Öte yandan, aynı şey bizim başımıza da gelebilirdi. kablosuz bağlantıistersek devre dışı bırakabileceğimiz için, sorunun R Kablodan geldiğini varsaymadan önce kontrol etmemiz gerekecek.

mobil wifi simgesi

eğer o sorun kapsama alanı, telefon belirli bir anda onsuz bırakılmış ve daha sonra kurtarılamamış olabilir. Bir şey olursa en bariz çözüm telefonu kapatıp tekrar açınçoğu zaman bu basit hareketi yaparak her şey normale döner.

çeşitli uygulamalar

Deneyebileceğimiz başka bir şey İnternet gerektiren çeşitli uygulamaları çalıştırın, sadece o sırada kullandığımızın hasar görmediğini ve sorunun oradan geldiğini ekarte etmek için. Açıkçası, telefon aktif kapsama alanı ve İnternet gösteriyorsa, ancak ikisi de çalışmıyorsa, hatanın bağlantıdan geldiğini zaten biliyoruz.

Uçak modu

Uçağı yeni bıraktığımız için veya yanlışlıkla bildirim çubuğundaki ilgili simgesine basarak uçağı yerleştirdiysek, yapılacak en iyi şey bir veya iki kez açıp kapatınçünkü bu modun baş ağrısına neden olabileceği akıllı telefon modelleri olduğunu biliyoruz.

fiber optik çalışmıyor

Çalışmayan fiber optik ise, R Kablo arızaları ile iletişime geçmeden önce birkaç şeyi kontrol edelim.

yönlendirici

yönlendirici sinyali

Yönlendiricinin İnternet’e sahip olduğunu doğrulamamız gerekir. Yani belki bir odadayız ve WiFi sinyalimiz yok ama router’ın bulunduğu yere gittiğimizde bize ulaşıyor. Bu, var olduğu anlamına gelir biraz müdahale ve hizmetin işe yaradığını.

Ayrıca WiFi sinyaliyle ilgili bir tür sorunumuz olabilir, bu nedenle kabloyla bağlanırsak ve her şey yolunda giderse, sorun kablosuz sinyalden geliyorböylece R Kablo ile iletişime geçebilir ve onlara hatanın tam olarak nerede olduğunu söyleyebiliriz.

yönlendiriciyi yeniden başlat

Yönlendirici ile yapabileceğimiz başka bir şey herhangi bir zamanda internetimiz yoksa yeniden başlatın, çünkü bazen herhangi bir hata için sinyal kaybolur. evet, açtığınızda sorunsuz düzeliyor, o zaman arıza dakikti, ancak değilse, artık normal olmadığı için R Kablo ile iletişime geçebiliriz.

Bakalım küresel bir sorun mu

Yapabileceğimiz başka bir şey de, başımıza gelenlerin R Kablo hizmetinde genel bir arıza olmadığını kontrol etmektir. bunun için diğer web sitelerinin çökmelerini göstermekte uzmanlaşmış bir web sitesi olan Downdetector’a girmeliyiz. Başka bir seçenek görmek heyecançünkü aynı zamanda bir operatörün mü yoksa önemli bir web sitesinin mi soruna yol açtığının iyi bir göstergesidir. R Kablo bağlantısı dedektörü

R Kablo ile nasıl iletişim kurabilirim?

Bizi veya daha fazla insanı etkileyen bir hata olduğu açık olduğu için R Kablo ile iletişime geçmekten başka çareniz yoksa, o zaman size şimdi anlatacağımız birkaç yolumuz var.

telefonla ara

R Kablo ile iletişim kurmak için birkaç telefon numaramız var, ancak arızalar için belirli bir tane yok. Yani, hizmet için kullandığımızla aynı Müşteri desteği Bu durum için aramamız gereken, ancak aramanın nedenini belirten kişidir. Daha sonra kendileri bizi uygun departmana aktaracaklar.

  • bireyler: 1449 (Pazartesiden Cumaya 08:00 – 22:00 ve Cumartesi 09:00 – 14:00 arası)
  • Serbest çalışanlar: 1446 (Pazartesiden Cumaya 08:00 – 22:00 ve Cumartesi 09:00 – 14:00 arası)
  • şirketler: 900 815 825 (Pazartesiden Cumaya 08:00 – 22:00 ve Cumartesi 09:00 – 14:00 arası)
  • Yurt dışından kişiler: +34 698 111 449 (24 saat, yılda 365 gün)
  • Yurtdışından serbest çalışanlar ve şirketler: +34 698 111 446 (24 saat, yılda 365 gün) Yurt dışından yapılan bu arama, R’den yapıldığı sürece ücretsiz olacaktır.

Web’den ve uygulamadan

Ayrıca bir arızayı da rapor edebiliriz. R Kablo web sitesinden veya mobil uygulamadan. Bu durumda, kimlik bilgilerimizle girdikten sonra hizmetin olaylar bölümünü aramalıyız ve orada o sırada sahip olduğumuz hata için talepte bulunabiliriz.

iddialar

Uzun bir süre hizmetsiz kaldıysanız ve sorunun bir çözümünün olmadığını görüyorsanız, her zaman iletişim bölümünden şikayette bulunabilirsiniz. Telekomünikasyon Kullanıcı Hizmetleri Ofisi Ekonomik İşler ve Dijital Dönüşüm Bakanlığı’ndan Bunu farklı şekillerde yapabilirsiniz, örneğin:

  • çevrimiçi formlar web sitenizden.
  • Şahsen Calle Poeta Joan Maragall, nº41’de, posta kodu 28071 ile Madrid’de bir form doldurmanız gerekir.
  • kayıtlarda Yerel Yönetime ek olarak, Devletin Genel İdaresinin veya Özerk Topluluklar İdaresinin herhangi bir idari organının.
  • herhangi birinde Postane.

Operatör talepleri

Yazı R Kablo bağlantısı çalışmıyorsa ne yapmalı? ADSLZone’da ilk ortaya çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…