Qualcomm Snapdragon X65: Qualcomm’un yeni 5G modemi mmWave’i destekliyor ve 10 Gbps’ye kadar hız vaat ediyor

Qualcomm az önce duyurdu yeni 5G modemi, Snapdragon X65. Qualcomm’a göre, 5G’ye kadar teklif verebilen ilk 5G modemdir. 10Gbps hız. Çip halihazırda şirketin müşterilerine sevk ediliyor ve ilk ticari cihazların 2021’in sonunda piyasaya çıkması bekleniyor. Bu modemin yanı sıra Qualcomm, “benimseme” için optimize edilmiş ikinci bir çip olan Snapdragon X62 5G’yi duyurdu. mobil geniş bant uygulamalarının

Snapdragon X65, bir yükseltilebilir mimari 3GPP’nin yeni Sürüm 16’nın dağıtımını hızlandırmak için tasarlanmıştır. Çip, dört nanometrelik bir taban bandına sahip ve sinyal iyileştirme ve enerji tasarrufuna odaklanan farklı tescilli teknolojiler kullanıyor. Ağlarla uyumludur 6GHz altı ve mmWavehem NSA hem de SA, bu nedenle prensipte uyumluluk bir sorun olmamalıdır.

5G nedir ve 4G'den farkı nedir?

10Gbps en yüksek hız

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/05/bb/e2/6020f29e3bef0706db/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/0a/6f/02/6020f2643bef0706d1/orijinal/bir aylık kullanım-5g-with-inlimited-data-as-the-experience-mini.jpeg»}

Qualcomm başkanı Cristiano Amon’a göre, bu çip “sadece birinci sınıf akıllı telefon deneyimlerini yeniden tanımlamak için değil, aynı zamanda yeni bir teknoloji dünyasının kapılarını açmak için yeni 5G kullanım durumlarını etkinleştirmede kritik bir rol oynayacak. 5G genişleme olanakları mobil geniş bant, bilgi işlem, karma gerçeklik, endüstriyel IoT, 5G özel ağlar ve sabit kablosuz erişim arasında.

Modemin ana yenilikleri arasında yükseltilebilir mimarisi vardır, böylece modemin yeteneklerini uygun şekilde geliştirmek, özelleştirmek ve genişletmek hangisinde uygulanacaktır. Özellikle endüstriyel sektörler ve sabit kablosuz erişim için yararlı olan yeni özelliklerle yükseltilebilir ve böylece cihazların kullanım ömrünü uzatabilir.

5G ile ilgili efsaneler ve gerçekler: Sağlığınız için kötüyse, güvenliyse, gerçekten radikal bir değişiklik olup olmayacağı... ve diğer şüpheler netleşti

Ayrıca çipin bir anten modülü mMWave QTM545 Önceki neslin boyutunu korurken, daha yüksek iletim gücünü ve yeni 41GHz n259 bandı dahil tüm küresel mmWave frekanslarını destekler. Şirkete göre, modeminiz en fazla 10Gbps en yüksek hız Her iki modda da, NSA ve SA, ancak gerçek ortamlarda rakamların ne olduğunu görmek için beklememiz gerekecek.

5g

Qualcomm, aşağıdakiler için tasarlanmış bir dizi teknoloji uygulamıştır: modem performansını iyileştir. Bunlardan biri, kavrama algılama doğruluğunu %30 oranında artıran bir yapay zekadır. Temel olarak, sinyal alımını ve alınan hızı iyileştirmek için cep telefonunun antenleri nasıl tuttuğumuza göre ayarlamasına izin verir. Bir diğeri, 3GPPP Sürüm 16’da tanımlanan pil tasarrufu teknolojilerini temel alan ve pil tüketimini optimize etmeye hizmet eden PowerSave 2.0’dır.

Son olarak, ilginç bir şey tüm önemli 5G bantları ve kombinasyonları arasında toplamammWave ve Sub-6GHz, FDD ve TDD ve DSS dahil olmak üzere operatörlerin daha yüksek bant genişliği sayesinde daha yüksek hızlar sunmasına olanak tanır. Daha önce de söylediğimiz gibi, hem Snapdragon X65 hem de X62 zaten OEM’lere gönderiliyor, ancak çalışır durumda görmek için sabırlı olmamız ve yıl sonuna kadar beklememiz gerekecek.

Daha fazla bilgi | Qualcomm

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Qualcomm Snapdragon X65: Qualcomm’un yeni 5G modemi mmWave’i destekliyor ve 10 Gbps’ye kadar hız vaat ediyor aslen yayınlandı Xataka Joseph Garcia’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…