QNAP QuTScloud artık daha fazla Bulut hizmetini destekliyor

QNAP uzun zaman önce işletim sistemini yayınladı QuTSCloud, popüler QuTS’ye dayalı ancak özellikle Bulut ortamlarına ve işletim sistemi sanallaştırmasına yönelik bir işletim sistemi. Bu işletim sistemi sayesinde, QNAP üreticisinden bir NAS’ın tüm hizmetlerine ve uygulamalarına sahip olabileceğiz, ancak herhangi bir özel sunucuya, VPS sunucusuna ve hatta Microsoft Azure, Amazon ve diğer birçok Bulut’a yüklendi. Şimdi QNAP, daha yaygın olarak kullanılan Bulut hizmetleri için doğrudan desteği duyurdu, bunların ne olduğunu bilmek ister misiniz?

QuTSCloud nedir ve ne için kullanılabilir?

QNAP üreticisinin bu işletim sistemi, Samba sunucusu, FTP, VPN, RADIUS sunucusu ve resmi uygulama mağazasında sahip olduğumuz tüm yedekleme uygulamaları. Kullanıcılar, sanal sabit diskleri yapılandırabilmenin yanı sıra, dosya sisteminde bir soyutlama katmanını kaldırarak performansı büyük ölçüde artırmak amacıyla fiziksel diskleri artık bir JBOD gibi doğrudan işletim sistemine geçirebilecekler. . Bu, disklere çok fazla bilgi okuyan ve yazan uygulamalarımızın olduğu ortamlar için idealdir.

QuTSCloud, tüm sunucuları tek tek yapılandırmamız gereken Debian veya Ubuntu Sunucusu gibi bir sistem kurmaya gerek kalmadan, başlamak için karmaşık yapılandırma dosyalarını düzenlemeden, üreticinin tüm tipik hizmetleriyle bulutta bir NAS’a sahip olmamızı sağlayacak. yukarı. Bulut ve sanallaştırılmış ortamlar için bu işletim sistemi sayesinde, donanımı QNAP’tan satın almak zorunda kalmadan varsayılan olarak her şeye sahip olacağız. Örneğin, yedeklemeler için HBS3, HybridMount ve hatta VJBOD Cloud gibi profesyonel ortamlarda kullanılan çok popüler uygulamalarından bazılarına da sahip olacağız ve QNAP mağazasında sahip olduğumuz uygulamaların çoğunu yükleme olanağımız olacak. verimliliği artırmak.

QuTSCloud’u kolay ve hızlı bir şekilde kurabileceğimiz Bulut hizmetlerinden bazıları şunlardır:

  • Microsoft Azure
  • Google Bulut
  • Amazon EC2
  • AlibabaBulut

Artık OVHcloud, JustVPS ve IONOS bulut hizmetleriyle uyumluluk da eklendi. Bu, bu işletim sistemini manuel kurulum yapmaya gerek kalmadan gerçekten kolay bir şekilde kurmamızı sağlayacak, ayrıca donanım uyumluluğu sağlandı, böylece buluttaki örneğimize kurarken herhangi bir sürpriz yaşamayız. .

Donanımı satın aldığımız QNAP NAS sunucusundan farklı olarak QuTSCloud, performansı en üst düzeye çıkarmak için kullanmak istediğimiz işlemcinin “Çekirdek” sayısına bağlı olarak ücretli bir aboneliğe sahiptir, daha yüksek veya daha düşük bir miktar ödemek zorunda kalacağız, minimum 1 çekirdeğin değeri yılda 90 dolar. Kullanılacak «Çekirdek» sayısı, şirketin ihtiyaçlarına ve NAS sunucusunun kendisine aynı anda bağlanan istemcilerin sayısına bağlı olacaktır. Bizim tavsiyemiz başlangıç ​​olarak 2 veya 4 Çekirdek kullanmanız ve gerekirse çekirdek sayısını artırmanızdır.

ziyaret etmenizi öneririz. QuTSCloud resmi web sitesi Tüm aylık ve yıllık fiyatlar da dahil olmak üzere bu çok ilginç QNAP çözümünün tüm ayrıntılarını burada bulacaksınız.

QNAP QuTScloud zaten daha fazla Bulut hizmetiyle uyumludur makalesi RedesZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…