QD-OLED Smart TV’lerin zaten bir varış tarihi var: QLED halefleri

Birkaç ay içinde ikinci kez Samsung planlarını değiştirmek zorunda kaldı. Şirketin birkaç ürün bölümü var ve aralarında büyük bir iç savaş vardı. Samsung Elektroniktüketici segmenti ve samsung ekran, panel üretiminden sorumlu. Son olarak, her iki taraf da barışa imza attı ve bu, Samsung’un gelecek yıl hangi televizyonları piyasaya süreceğini görmemizi sağlıyor.

Samsung Display’in ilk planları, tüm üretimlerini sona erdirmekti. LCD paneller Ancak pandemi, LCD televizyon satışlarının hızla artmasına neden oldu ve bu nedenle talebe ayak uydurabilmek için üretmeye devam etmek zorunda kaldılar. Bu nedenle şirket kapatma kararını en azından şu tarihe kadar ertelemişti. Mart 2021ama yine de çok erken oldu.

Samsung, 2021’in sonuna kadar LCD üretmeye devam edecek

Böylece Samsung artık bu tarihi daha da erteledi ve 2021’in sonu çok daha sadık renk üretimi ve daha yüksek parlaklık sunan Quantum Dot’lu QLED’lere tamamen odaklanmak için LCD paneller yapmayı bırakacakları zaman.

Samsung Electronics istemedi samsung ekran Dur LCD paneller üret QD-OLED panel üretiminin hala televizyon talebini karşılamaya yetmediğini ve en çok satanlar olan en temel aralıklar için LCD’ye başvurmak gerektiğini savunarak. Samsung, dünyanın en büyük televizyon üreticisidir ve stok sorunu yaşamayı göze alamaz ve tamamen üreticilerine bağımlı hale gelemez.

Bu nedenle, 2022 yılına kadar şirketin her iki bölümü de yeni nesil panelleri hazırlamak için birlikte daha yakın çalışacak. Samsung Display, 2021 yılı boyunca panellerin seri üretimine başlamak için hazırlanıyor QD OLEDve Samsung Electronics, 2022 yılında bu panelleri kullanan ilk Smart TV’leri piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

QD-OLED: MicroLED toplu olarak piyasaya çıkacak

miktarını takip etmek giderek zorlaşıyor. Akıllı TV’lerin kullandığı teknolojiler. LCD, QLED’e dönüşürken, OLED, mükemmel özellikleri sayesinde yüksek aralığa rahatça yerleştirildi. Benzer bir performans, ancak daha fazla dayanıklılık sunmak için MiniLED, birçok üreticinin izlediği yoldur ve panelin arkasında daha fazla sayıda aydınlatma bölgesini kontrol eder. Bu alanlar, OLED’lerin sunduğu kaliteyi simüle ederek üreticiye bağlı olarak binlerce veya on binlerce olabilir.

Ancak gelecek MicroLED’lerde yatıyor ve işte bu QD-OLED teknolojisiEkrandaki piksel sayısı kadar görüntüyü arkadan aydınlatmak için LED’lerin olduğu yerde. QD-OLED’lerde, aşağıdakilerle yapılmış bir arka ışığımız var: mavi LED’lerve sonra kırmızı ve yeşil renkleri filtreleyen kuantum noktaları vardır.

Samsung, teknolojiyi CES 2020’de zaten gösterdi ve bu yıl seri üretimin başlamasıyla planlar programa uygun görünüyor. Samsung bu teknolojiye 11.000 milyon dolar yatırım yaptı ve önümüzdeki yıllarda pazarda baskın olmasını istiyor.

QD-OLED Smart TV’lerin zaten bir varış tarihi var: QLED halefleri ilk olarak ADSLZone’da göründü.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…