PS5 SoC açığa çıktı: bu fotoğraflar, bir ısı emici görevi gören sıvı metal katmanını bile gösteriyor

Sony mühendisleri uzun zaman önce PS5’in içinin nasıl olduğuyla övündüler ama asla çok fazla vermediler. bu konsolun işlemcisi hakkında özel ayrıntılar.

şimdi elimizde SoC’yi “soyunan” görüntüler ve bunu bize çok detaylı bir şekilde gösteriyorlar.

PS5’in SoC’si, çıplak

Fritzchens Fritz adında bir fotoğrafçı tarafından çekilmişler ve içlerinde bunu görebilirsiniz. sıvı metal tabaka Sony’nin bu çip tarafından üretilen ısıyı dağıtmak için geleneksel termal macun yerine kullandığı.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/20/41/03/5fa52d093bef071acd/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// img.youtube.com/vi/y7fceDiUHgw/maxresdefault.jpg»}

Bu özel fotoğraf raporuna eşlik eden “kalıp” görüntüleri de SoC’nin farklı bileşenlerinin dağılımını gösteriyor. tüm fonksiyonel blokları ile.

PlayStation 5 ve Xbox Series X, karşılaştırma: Bu, yeni nesil konsolların tahtını ele geçirme savaşıdır

ile çekilen resimde özel bir mikroskop Kısa dalga kızılötesi ışıktan (SWIR) yararlanan yazar, bunları tanımlamak için bu blokları da belirtti.

soc ps5

Böylece, tespit etmek mümkündür solda sekiz PS5 işlemci çekirdeği, kalıbın ortasında 36 Hesaplama Birimi ile. Sekiz GDDR6 bellek arabirimi gibi diğer önemli unsurlar da görülebilir.

ps5 2

Geleneksel bir AMD Zen 2 APU ile karşılaştırıldığında, FFU (Sabit İşlev Birimi) veya FMA (Sigortalı Çarpma-Ekleme) gibi şeylere yer yoktur. kullanışlı değiller Böyle bir konsolda.

Soc Xbox Series X

Bu görüntü, Microsoft’un, slaytta görüldüğü gibi, Xbox Series X’in Soc’undan bahsederken paylaştığı görüntüyle çelişiyor. biraz farklı bir düzeni var Zen 2 mimarisine sahip bir AMD APU’ya dayanmasına rağmen.

Kaynak | VideoCardz | Fritzchens Fritz

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler PS5 SoC açığa çıktı: bu fotoğraflar, bir ısı emici görevi gören sıvı metal katmanını bile gösteriyor aslen yayınlandı Xataka Xavier Pastor tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…