Prezi Prezi sunumlarınıza diyagramlar nasıl eklenir - Kolayca Alışkanlık dışında, kavram haritaları veya diyagramlar yapmak için her zaman PowerPoint kullanırız…

Prezi Prezi sunumlarınıza diyagramlar nasıl eklenir – Kolayca Alışkanlık dışında, kavram haritaları veya diyagramlar yapmak için her zaman PowerPoint kullanırız…

Alışkanlık dışında, kavram haritaları veya diyagramlar yapmak için her zaman PowerPoint kullanırız çünkü bu, çalışmanın en kolay yollarından biridir ve aynı zamanda projelerimizi sunma dünyasında ilk adımlarımızı attığımız araçtır.

Ancak yıllar içinde farklı alternatifler gün ışığına çıktı. daha taze, daha eğlenceli ve daha eğlenceli tasarımlarSunumlarımızı ve çalışmalarımızı sunarken çok daha öğretici hale getiren Prezi, özgünlüğü ve eğlenceli tasarımıyla günümüzde en çok kullanılan araçlardan biri haline geldi.

Prezi nedir?

Bu bir yazılımdır, için mukadder Genel halkın dikkatini çekmek için bize çok doğrudan ve çekici görsel öğeler sunan sunumların oluşturulması, herhangi bir tür sunum oluşturmaya gelince çok abartılı ve iyi olan şey, çok çeşitli şablonlara sahip olması, hangi bir şekilde veya başka bir şekilde, saatlerce çalışmanızı ve tasarruf etmenizi sağlayacak Çok profesyonel ve çekici görünecekler.

prezi'ye diyagram ekle

Yukarıda söylenenlerle yetinmiyor, Prezi, tüm PowerPoint dosyalarıyla tamamen uyumludurve bu şekilde bu yazılımda daha önce yapılmış bilgileri veya sunumu temel alabilir ve Prezi uygulamasında size daha fazla ayrıntı verebilir veya geliştirebiliriz.

Prezi’de çerçeve kümesi yerleştirme adımları

Prezi’deki sunumlarımızın ve slaytlarımızın çok daha resmi ve prezentabl olmasını istiyorsak, çerçeveler bu yazılımın bize doğrudan sunduğu. 1 görünmez ve 3 görünür olmak üzere 4 çeşit çerçeve vardır ve sunumlarımızı kişiselleştirme konusunda bize farklı seçenekler sunar. Prezi’ye nasıl çerçeve yerleştireceğinizle ilgileniyorsanız, şu adımları izleyin:

 1. Ekran boyutunu ihtiyacımıza göre seçmemiz çok önemli. Bunun için sağ üstte bulunan dişliye tıklıyoruz. bir boyut tavsiye edilir 16:9.
 2. Sol üste gidip tıklıyoruz Çerçeve tipi.

Sunumumuza en uygun çerçeve türünü seçiyoruz. daire, köşeli ayraç, dikdörtgen ve görünmez.

Prezi’de diyagram ekleme adımları

Diyagramlar, açıklamak istediğimiz tüm bilgileri basitleştirmemize veya ana hatlarıyla belirtmemize yardımcı olan grafik temsillerdir, burada Prezi sunumlarımıza nasıl diyagram ekleneceğini açıklıyoruz.

Elbette tüm bu işlemlere başlamadan önce şunu tanımlamak gerekiyor. kayıt olmalı ve bir hesap oluşturmalısınız resmi web sitesinde, tamamen ücretsiz bir plana sahip olmak isteyip istemediğimizi veya tüm araçlara sahip olmak için ödeme yapmak isteyip istemediğimizi seçebileceğimiz yer.

Ücretsiz bir plan seçmeye karar verirseniz, kaydolabilirsiniz. Google veya Facebook hesabınızı kullanarak. Bundan sonra, diğerlerinin yanı sıra örneğin öğrenci, eğitim, iş gibi gezegendeki rolümüzün ne olduğunu seçmeliyiz. Bütün bunlar, sistemin bize daha sonra daha ayrıntılı olarak yardımcı olması için.

Kayıt ve rol tanımlama sürecini bitirdiğimizde, web sihirbazı bir işlem yapmamıza izin verecektir. yeni sunum bu durumda bir diyagram şeklinde olacak bilgilerimizi ekleyeceğimiz yer.

 1. Menü çubuğuna gitmelisiniz. Bir kez orada tıklamanız yeterlidir “sokmak”.
 2. Ardından, “” yazanı seçmeniz gereken farklı seçenekler görüntülenecektir.diyagramlar
 3. Tıkladıktan sonra, tüm diyagramlar arasından tercih ettiğinizi veya bilgilerinizin içeriğine uygun olanı seçmelisiniz. Hangisini istediğinizi bilerek, sadece basmanız yeterli “seçmek”.
 4. Diyagramımız elde edildikten sonra, tek yapmamız gereken, halkı sunmak ve eğlendirmek için istediğimiz metni ve resimler gibi diğer öğeleri eklemeye başlamaktır.
 5. Tüm içerikler tercih ettiğiniz şekilde düzenlendikten sonra geriye kalan tek şey kaydet ve bitir teslim zamanına kadar.

Prezi’ye Yerleştirdiğim Bir Diyagram Nasıl Değiştirilir

Herhangi bir nedenle hata yaparsak veya slaytımızdan memnun kalmazsak. İçeriği düzeltmenin yollarından biri de doğrudan değiştirmektir ve bunun için düzenlemek istediğiniz diyagramlardan birine tıklamanız yeterlidir, boyut, şekil, renk, yazı tipi ve diğerleri gibi parametreleri değiştirebiliriz.

Sunumlarınız için Prezi kullanmanın avantajları ve dezavantajları

Bu yazılım, hem ücretsiz hem de ücretli işlevleri bulabileceğiniz çok çeşitli araç ve işlevler nedeniyle avantajlar açısından öne çıkaran özelliklere sahiptir. Bu uygulamadan, Bize aşağıdaki avantajlar sunulmaktadır:

 1. Yüksek çözünürlüklü bir görüntüye sahiptir.
 2. Kullanımı gerçekten çok kolay.
 3. Zihinsel haritalar, kavramsal haritalar ve hatta istediğiniz boyuttaki geometrik şekillerle sunumları beğeninize göre ayarlayın.
 4. Sunumlar sırasında Yakınlaştırma modalitesine izin verir.
 5. Herhangi bir türde müzik, video veya resim ekleyin.
 6. Slaytlar arasında belirli bir sıra yoktur.
 7. tarafından kullanılandan gerçekten farklı bir yöntemdir. Priz.

prezi'de diyagram ekle

Ne yazık ki her şey güllük gülistanlık değil ve burada Size dezavantajlarını gösteriyoruz Prezi’deki sunumlara diyagram ekleyin veya ekleyin.

 1. Bu zorunludur erişim elde etmek için bir hesabın kullanılması.
 2. Tamamen ücretsiz olduğunda sınırlı bir erişimdir.
 3. Bize sunduğu tüm araç ve işlevlerden yararlanabilmek için internet bağlantısı kullanmak gerekiyor.
 4. Videolar indirilenler olarak görünür.
 5. Taşınabilir bir dosya olarak kaydetmek için bunu sadece bir CD aracılığıyla yapmak mümkündür.

Prezi sunumlarıma başka hangi araçları ekleyebilirim?

Prezi bize çok sayıda araç sunuyor, ancak bunlardan yalnızca bazıları bu yazılımı ilk kez kullanan çoğu kullanıcı tarafından çok iyi bilinmiyor. Bazılarından burada bahsedilecektir:

 • Youtube: Tahmin edebileceğiniz gibi sunumlarımıza videolar eklenebilir ve sunumları daha anlaşılır ve etkileşimli hale getirilebilir. Sadece istediğimiz videonun linkini yerleştirmek gerekiyor.
 • dosya: Bize sahip olduğumuz bir dosyayı bilgisayarımıza yerleştirme seçeneği sunar. Bu, slaytlarımızın içeriğini görüntülemeye gelince daha profesyonel bir dokunuş sağlar.
 • Resim: Prezi’de olmayan birkaç görüntüyü yerleştirme imkanı sunar, yani bunları internetten veya bilgisayarımızın hafızasından seçebiliriz.

Tablolar ve grafikler ekleyin

Prezi’de tablo eklemek için birkaç yöntem vardır, kullanıcılar tarafından en çok kullanılanlardan biri, tabloyu yerleştirmek istedikleri yere tıklamaktır. Sonra, yazdığı yere tıklıyoruz sokmak ve kısmına gittik panolar ve sonra komuta “tablo ekle”. Bize uygulamak istediğiniz sütun ve satır sayısı gibi özelleştirme seçenekleri sunan bir pencere görüntülenecektir.

Öte yandan, istediğimiz grafik eklemekse, sadece bölüme gitmemiz gerekiyor. “sokmak” ekranın üst kısmında bulunur. Bir kez orada yazdığı yeri seçiyoruz “grafik”. Seçebileceğimiz ve özelleştirebileceğimiz çok sayıda model gösterilecek Farklı parametreler ve veriler ile.

Resim ve video yayınlayın

Sunumumuza görsel eklemek istiyorsak görseli eklemek istediğimiz alana tıklayıp sırasıyla şu bölüme gitmeliyiz. sokmak. yazan kısımda seçiyoruz. resim ve ihtiyacımız olan resimleri veya fotoğrafları seçiyoruz.

Öte yandan video eklemek istiyorsak, ayrıca ekle bölümüne gitmeli ve yazan yere basmalıyız. video, istediğimiz videoyu seçmemiz gereken bir pencere açılacaktır. Video yüklendikten sonra boyutunu değiştirebilir ve istediğimiz gibi döndürebiliriz. Platformdan bir video da kullanılabilir Youtube yerleştirmek istediğiniz alana bir video bağlantısı yerleştirmek.

Önceden hazırlanmış çerçeveler ekleyin

Çerçeveler, farklı içerik türlerini gruplamak olan birincil bir işlevi yerine getirir; bu, bir slaydın oluşturulmasını kolaylaştırmak ve daha düzenli ve daha düzenli görünmesini sağlamak için. Prezi, > layouts’a giderek aralarından seçim yapabileceğimiz çok sayıda önceden tasarlanmış çerçeveye sahiptir.

Çalışma alanımızda sürükleyip kullanabileceğimiz farklı şablonların gösterileceği ekranın sağ tarafından bir menü görüntülenecektir.

Leave a Reply