Premiere Pro Çözümü: Premiere'de 'Dosyada ses veya video akışı yok' Düzenleme dünyası bir alan haline geldi…

Premiere Pro Çözümü: Premiere’de ‘Dosyada ses veya video akışı yok’ Düzenleme dünyası bir alan haline geldi…

Düzenleme dünyası sadece profesyonellerin giremeyeceği bir alan haline geldi, Adobe Premiere hayatınızı biraz daha kolaylaştırıyor ve sadece amatörseniz bu dünyaya başlamanıza izin veriyor. Burada size nasıl olduğunu göstereceğiz ‘Dosyada ses veya video akışı yok’ düzeltmesi Premiere’de.

Sanki bir araya getirmek istediğiniz bir yapbozun parçalarıymış gibi, Premiere fikirlerinizi organize etmenizi sağlar sonuç alırken. Ve oldukça basit görünse de, düzenleme yaparken dikkate alınması gereken birçok seçenek var. Kaydolmaya karar verirseniz, Premiere bunu sizin için mümkün kılar!

Adobe Premier nedir?

Yazılım ve bir arayüzden oluşan, kullanım söz konusu olduğunda oldukça basit bir video düzenleyicidir. özelleştirebilirsiniz. Aynı şekilde, sesteki saniyeleri saymayı kolaylaştıran bir zaman çizelgesinden efektlerin eklenmesine kadar uzanan bölümlere veya çalışma odalarına bölünmüştür.

Ayrıca bu program aynı anda birkaç video klibi düzenlemeye izin verir, sesi bozmadan ve onu izleyicilerin favorisi yapan şeyin görüntüsü. Hareketli grafiklere izin veren bir görsel-işitsel tasarım programı olan After Effects ile yakından bağlantılıdır.

dosyanın ilk gösterimde ses akışı yok

eşit animasyonlu şemalar içerirAfter Effects görüntülerinin ağırlıklarını azaltmadan kullanılmasına ve dışa aktarılmasına izin veren ünlü şablonlarında kanıtlanmıştır.

“Dosyada ses veya video akışı yok” sorunu nasıl düzeltilir?

Bu mesaj bir en sık yapılan hata özellikle videoları Mov formatında düzenlediğimizde inandığımızdan daha fazla.

ilk biz gidiyoruz Quicktime programını indir, İleri’ye tıklayıp ‘Tipik’ seçeneğini seçerek yüklemeye devam ediyoruz.

Kurulum bittikten sonra Adobe Premiere programına geçiyoruz ve ‘Düzenle’ penceresini seçin, ‘Tercihler’de ve daha sonra ‘Medya Önbelleği’nde bulunuyoruz. Görüntülenen pencerede sekmeyi ararız ‘Kullanılmayanları sil’ tıklayıp programı kapatıyoruz.

Tekrar açın ve seçtiğiniz bir videoyu içe aktarın, zaman çizelgesine sürükleyin ve bu sıkıcı mesajı hazırlayın. ‘Dosyada ses veya video akışı yok’ bir daha görünmemeli.

Diğer Adobe Premiere özellikleri

Bu yazılım Creative Cloud ile ortak oldu bu da dosyaları aktarmayı ve bu bulutta depolamayı kolaylaştırır. Ayrıca şunları yapmanızı sağlar: diğer düzenleme programları ile senkronizasyon Sony Vegas ve Avid gibi.

Bu yeterli değilmiş gibi, dengeyi korumanızı ve aralarında bir arkadaş anlaşmasını kolaylaştıran oluşturma seçeneği de emrinizde. videonun ağırlığı ve kalitesi.

Aynı şekilde size yardımcı olur kırp ve yakınlaştır İstediğiniz videonun segmentine ve sahneleri otomatik olarak algılamak için.

gibi efektler var videoyu tersten oynat ve düzenleme sırasında çalışmayı kolaylaştıran örtüşen katmanlar ekleyin.

Aydınlatma müttefikiniz değilse, hemen araç kutusunda şu seçeneği bulacaksınız: gelişmiş rengi ayarla parlaklığı ve doygunluğu artırıp azaltarak, tüm bunlar tercihinize göre,

Premiere vs Filmora

Bu karşılaştırma her zaman zevkinize bağlı olacaktır ve bu tür programlardaki bilginizden dolayı, ancak bugün size bu iki harika yazılımın bir incelemesini vereceğiz.

çözüm, dosyanın masaüstü için premier'de ses veya video akışına sahip olmaması

Filmora düzenlerken oldukça basit çok fazla şablona, ​​önceden ayarlanmış resimlere, girişlere ve hatta bazı şarkılara sahip olduğu için. Ama sonuç olarak olabilir oldukça sıkıcı can sıkıcı filigranlar nedeniyle dışa aktarırken.

Ancak Premier çok daha profesyonel Videolarınızı daha kişisel bir şekilde düzenlemenize izin verdiği için, örneğin sesin bir tarafta diğerinden daha fazla çoğaltılmasına ihtiyacınız varsa, bu program doğru programdır.

Hala Adobe çok daha yavaş Filmora’dan daha iyi ama her şey yeteneğe, el becerisine ve programla geçirdiğiniz zamana bağlı olacak.

Leave a Reply