PowerToys 0.35, Windows 10’u kullanmak daha kolay ve daha üretken

Windows 95 çağında Microsoft, ileri düzey kullanıcılara işletim sistemiyle daha iyi çalışabilmeleri için bir dizi araç sundu: Güç Oyuncakları. Bu araçlar, faydalı olmalarına rağmen, neredeyse 20 yıl boyunca terk edildi, sonunda Microsoft onlara ikinci bir hayat vermeye karar verdi. Yeni PowerToys, Windows 10’da üretkenliği ve çalışma şeklini iyileştirmek için bir dizi OpenSource aracı olarak bir yıl önce geldi. Ve bugün Microsoft, gün ışığına çıkan yeni 0.35 sürümüyle bu araçları geliştirmeye devam ediyor.

Verimliliğimizi artırmak için Microsoft PowerToys’ta bulabileceğimiz araçlar şunlardır:

  • renk seçici: bilgisayar ekranında gördüğümüz herhangi bir rengin kodunu seçmemizi sağlayan bir araç.
  • FancyZones: çalışmak için çok yararlı. Bu PowerToy, “sanal masaüstleri”ymiş gibi pencereleri üzerlerine yerleştirmek için masaüstünü birkaç özelleştirilebilir parçaya bölmemize olanak tanır.
  • Dosya gezgini için iyileştirmeler: SVG ve MD’yi önizleyin.
  • Bize izin veren araç görüntüleri yeniden boyutlandırma ve işleme bağlam menüsünden toplu iş.
  • için işlev klavye tuşlarını yeniden eşle ve bizim için daha rahat olanlar için kısayolları değiştirin.
  • için araç birçok dosyayı yeniden adlandır tek seferde.
  • Koşmakprogramları çalıştırmak veya dosya aramak için gelişmiş bir arama çubuğu.
  • kılavuzu Windows klavye kısayolları onları her zaman göz önünde bulundurmak için.

Microsoft, bir süredir görüntülü aramaları çok daha iyi kontrol etmemizi sağlayacak yeni bir PowerToy üzerinde çalışıyor. Ancak şu anda mevcut değil, bu yüzden adım adım gitmeli ve her şeyden önce, bu araçların yeni 0.35 sürümündeki yenilikleri görmeliyiz.

Microsoft PowerToys’un 0.35 sürümündeki değişiklikler

Bu yeni sürüm, programda büyük devrim niteliğinde değişiklikler getirmez, ancak zaten var olan işlevleri iyileştirmeye odaklanır.

Değişen ilk şey, araçların özü olmuştur. Microsoft, araçlarının ve işlevlerinin çevirilerinde düzeltmeler yapmanın yanı sıra, .NET Core’u güncelleyin 3.1.13 sürümüne. Hataları ve sorunları bildirme şablonu da iyileştirildi ve yükleyiciyle ilgili bir sorun düzeltildi.

Ardından, ana araçlar da iyileştirmelerden paylarını aldı. bu renk seçiciörneğin, arayüzünü geliştirdi ve artık kullanıcıların kaçış tuşuyla düzenleyiciden çıkmasına izin veriyor. bu FanzyZones özel masaüstü katmanları arasında geçiş yapmak için Ctrl + Win + Alt + Number adlı yeni bir klavye kısayolu ekledik. Böylece, birkaç kişiyle çalışmak artık her zamankinden daha kolay. Arayüzde de bazı değişiklikler yapıldı ve görev çubuğu dikey olduğunda pencereleri yerleştirirken oluşan hatalar gibi bazı hatalar düzeltildi.

FanzyZones PowerToys 0.35

yürütme çubuğu Koşmak, şimdi, son dosyaları Visual Studio Code ile açmak için yeni bir eklenti eklemenin yanı sıra, ekranın neresine yerleştirmek istediğimizi seçmemize izin veriyor. Bir komut geçmişi de eklendi ve kullanıcılar tarafından bildirilen çeşitli hatalar düzeltildi.

Son olarak, Microsoft bu araçları WinUI3’e geçirmeye çalışırken, bunun 1903’ten önceki Windows 10 sürümlerinde çalışacak son sürüm olacağını belirtmek önemlidir. 0.37’den itibaren, işletim sisteminin eski sürümleri için destek sağlanacaktır. kaybolmak.

araçları indirin

Bu yeni sürüm artık GitHub’daki projenizin web sitesinde tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Ayrıca, programı zaten yüklemiş olan kullanıcılar, üretkenliği artırmak için her zaman güncel olan bu araç paketine sahip olmak için güncellemeyi otomatik olarak alacaklardır.

Microsoft, aracın hazır olmasını umuyor video konferans için kamera ve mikrofon kontrolü 0.36 sürümü ile, test için deneysel olacak bir sürüm. Her şey yolunda giderse, bu yeni PowerToy’u şu an için kesin bir tarihi olmayan bir sürüm olan 0.37 sürümüyle birlikte almayı umuyoruz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…