PowerPoint’te oluşturduğunuz kendi videolarınızla herkesi şaşırtın

Her ne olursa olsun bir multimedya projesi ile çalışmaya başlamaya hazır olduğumuzda, en azından kullanacağımız yazılımda net fikirlere sahip olmamız gerekir. Örneğin Office sunum programı sunduğu her şey sayesinde fazlasıyla yeterli bir programdır. Size bir fikir vermek için, bakalım nasıl powerpoint’te video oluşturma Basit bir şekilde.

Başlangıçta bunun, slayt tabanlı multimedya sunumları oluşturmamıza yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış bir uygulama olduğu doğrudur. Ancak göreceğimiz gibi, buradan yapabileceğimiz tek şey bu değil. Uygulamanın çoklu fonksiyonları ve özellikleri sayesinde çok daha fazlasını yapabiliriz. Örneğin, bir video, biraz sonra göreceğimiz bir şey. Unutulmamalıdır ki bu bize fotoğraf, grafik, şablon, geçiş, efekt, yazı tipi vb. kullanım araçları sunan bir programdır.

Tüm bunlar, muhteşem tasarımlar yaparken çok yardımcı olacaktır. sunumlar karmaşıklığının hayal gücümüze bağlı olacağı yer.

PowerPoint’te video oluşturmanın avantajları

Burada oluşturduğumuz kişisel projelerin ana hedeflerinden biri, onu görselleştiren herkesin dikkatini çekmektir. İster eğitimle ilgili olsun, ister mesleki konularda Projeler daha kişisel. Varsayılan olarak, ilgili açıklamaları izleyicilere verdikten sonra incelediğimiz, karşılık gelen tasarımlarıyla tek tek slaytlar oluşturuyoruz.

Ancak, belirttiğimiz gibi, şansımız var. video oluştur o sunumdan. Bu, sunumu büyük ölçüde otomatikleştirmemize ve görmezden gelmemize izin verecektir. Hem görsel hem de işitsel tüm içerik otomatik olarak bir filmmiş gibi oynatılacaktır. Ayrıca her slayt için geçişleri veya müziği özelleştirebilir, hatta tasarım zamanında sözlü bir anlatım ekleyebiliriz.

Bütün bunlar, daha sonra uygulamaya koyabilmeniz için aynı satırlarda sizinle tam olarak konuşmak üzere olduğumuz şeydir. Sürecin nasıl yürütüleceğini anlatacağız, yaratıcılıktan daha çok sizin elinizde olacak. Ve çoğu insan, yorum yaptığımız bu videolar gibi görsel açıklamalarla ortaya çıkarmak istediklerimizi daha iyi öğreniyor. saat içindekiler bu nedenle, izlemeniz gereken adımların her birini görebilir veya ulaşmak istediğimiz şeyi açıklayabiliriz.

PowerPoint sunumundan video oluşturma

Özellikle bu konuda uzman değilseniz, bu programla video oluşturmanın biraz zor olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ancak hiçbir şey gerçeklikten daha uzak değildir, çünkü bu tür içeriğin programlarından Redmondİlk başta göründüğünden daha kolaydır. Aslında, aşağıda size hem sesinizi kaydederek hem de bir ses ekleyerek nasıl yapacağınızı göstereceğiz. fon müzik dosyası film müziği olarak.

Pekala, tüm bu anlattıklarımız için yapacağımız ilk şey, her zamanki gibi slaytlarıyla PowerPoint sunumunu oluşturmak. Bu yüzden onu programın geleneksel formatında kaydediyoruz, ama şimdi onu bir videoya dönüştüreceğiz.

kaydedilmiş sunu

PowerPoint videosuna anlatım ekleyin

Tabii ki, bu durumda tavsiye ettiğimiz şey, geçişler PowerPoint’te mevcut olan. Bunların yaptığı şey, bir kaymak diğerine göre daha akıcıdır, bu nedenle video kalite kazanacaktır. Yorumladığımız öğeler, en üstteki Geçişler menüsünde bulunabilir. Ama aynı zamanda, aynı projede, çoğu açıklayıcı videoda bulduğumuz bir anlatımı ekleyeceğiz, bu yüzden yüksek sesle kaydettiğimiz kendi anlatımımızı nasıl ekleyeceğimize bakalım.

Açık taban sunumu ile, kayıt anlatımı PowerPoint’ten, bu yüzden onu okumaya hazırlamadan önce. Ardından ana menünün Slayt Gösterisi sekmesine gidiyoruz ve Slayt Gösterisini Kaydet düğmesine tıklıyoruz. Görünen açılır listede Kaydı baştan başlat seçeneğini seçiyoruz. Tabii ki açılan pencerede videonun düzgün ve senkronize oynatılabilmesi için her iki kutunun da seçili olduğundan emin olmalıyız.

Anlatım kaydetmeye başla

Şimdi tıklamaktan başka seçeneğimiz yok. kayda başla hazırladığımız metni anlatmak için. Diyelim ki o slayttaki anlatımı bitirirken bir sonrakine geçmek için sağdaki küçük oka tıklayıp devam ediyoruz. Tüm bunları slaytlarımız olduğu kadar tekrarlıyoruz. İşlem bitince son slayta geldiğinizde kayıt biter.

anlatımı geçmek

Şimdi geriye sadece sunumu geleneksel şekilde yeniden kaydetmek kalıyor. Aradaki fark, daha sonra çift tıkladığınızda dosyavideo gibi entegre anlatım ile oynatılacaktır.

Videoya bir film müziği ekleyin

Ama aynı zamanda, bunun yerine bir durum da olabilir. sözlü anlatım, PowerPoint videosu oluştururken müziği film müziği olarak eklemek istiyoruz. Bunu yapmak için, sunumla birlikte PowerPoint dosyasını tekrar açıyoruz. Müzik eklemek istediğimiz slayda gidiyoruz ve ana menüden Ekle’ye tıklıyoruz. İşte iki olasılığa sahip bir liste, bu durumda bilgisayarımda Audio’yu seçtik.

ses dosyası ekle PowerPoint videosu oluştur

Ardından, seçebileceğimiz yeni bir pencere açılacaktır. ses dosyası film müziği olarak kullanmak istiyoruz. Ardından gri ses ikonunu pencerenin sağ tarafına sürükleyip Animasyonlar / Animasyon paneli menü seçeneğine tıklıyoruz.

Animasyonlar menüsü

O zaman sağ tarafta ekran Burada gördüğümüz ses dosyasının okuna tıklayarak Önceki ile başla seçeneğini belirlediğimiz konfigürasyon paneli görünür.

Önceki PowerPoint videosu oluşturma ile başlayın

Bu yapıldıktan sonra projeyi video dosyası olarak kaydederek bitireceğiz. Dosya menüsüne tıklıyoruz ve Dışa Aktar seçeneğini seçiyoruz. Ve sadece düğmeye tıklamamız gerekiyor video oluştur kalitesini veya slaytlar arasındaki zaman aralığını belirleyebileceğimiz yerde, Video oluştur butonuna tıklayarak işlemi bitiriyoruz.

powerpoint videosu oluştur

Böylece onunla tam teşekküllü bir videomuz olacak film müziği İhtiyacımız olan her yerde çalacak müzik.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…