PowerPoint sunumlarınızla kolayca animasyonlu GIF’ler oluşturabilirsiniz.

Bir multimedya sunumu yapmak söz konusu olduğunda, genellikle kullandığımız programlardan biri popüler PowerPoint’tir. Bu, bildiğiniz gibi, Microsoft Office ofis paketinin bir parçasıdır. Çok sayıda entegre işlevi vardır, bu yüzden şimdi nasıl olduğunu göreceğiz. PowerPoint’ten animasyonlu bir GIF oluşturun.

Kullanabileceğimiz farklı ofis otomasyon çözümlerine atıfta bulunduğumuzda, bir seçeneğimiz olduğunu unutmayın. Her şeyiyle ve onunla birlikte, gerçek şu ki, tüm dünyada en popüler ve kullanılan, bahsedilendir. Ofis Redmond’dakilerden. İçinde, şimdi odaklanacağımız şey olan Word, Excel veya PowerPoint’in popülaritesinin uygulamalarını buluyoruz.

Elbette çoğunuz, metin belgeleriyle bu çalışmalara odaklanan bir program olan Word ile metinleri düzenlemek ve oluşturmak zorunda kaldınız veya zorlandınız. Aynı şey, Excel’de de olur ve bunu elektronik tablolar ve sayısal veriler. Öte yandan, kendi multimedya sunumlarımızı oluşturmamızı sağlayan güçlü bir yazılım çözümü olan PowerPoint’i buluyoruz.

PowerPoint’in gerekli olduğu kullanım yolları

PowerPoint hakkında konuştuğumuzda, aslında uzun yıllardır var olan güçlü bir çözümden bahsediyoruz. Bu sayede zamanla çoğunluğun ihtiyaçlarına uyum sağlamış ve bu nedenle bugün her türlü ortamda ve çalışma modunda bize hizmet verebilmektedir. Bunların arasında eğitimle ilgili olanları, profesyonel iş projeleri aracılığıyla ve hatta boş zaman projeleri için bulabiliriz.

Birçoğunuzun zaten bildiği bir şeyi size daha önce söyledik, bu program aşağıdakilerin yaratılmasına odaklanıyor. multimedya sunumları bağımsız slaytlar aracılığıyla özelleştirilebilir. A) Evet, Priz Bu görevleri büyük ölçüde kolaylaştıran çok sayıda işlevi hizmetimize sunar. Ve elbette, burada kullanabileceğimiz çok sayıda ek öğenin parmaklarımızın ucunda olduğuna dikkat edilmelidir.

güç noktası arayüzü

Bunlar arasında grafik, fotoğraf, video, tablo vb. nesneleri bulabiliriz. Hayal etmesi kolay olduğu için, tüm bunlar çok daha eksiksiz bir multimedya projesi oluştururken çok yardımcı olacaktır. Böylece oluşturduğumuz sunuma yavaş yavaş bütünün parçası olacak slaytlar ekliyoruz. Ancak projeyi bitirdiğimizde, olağan olanı oluşturmak istemeyebiliriz. PPTX dosyası bu programa özgü.

PowerPoint 2016 Sunumuyla Hareketli GIF Oluşturma

Bununla size söylemek istediğimiz şey, belirli durumlarda örneğin hareketli bir GIF oluşturmakla ilgilenebileceğimizdir. Böylece projenin bir parçası olan slaytlardan oluşturulacak bir animasyon elde etmiş olacaktık. Ayrıca, bu bize bunu paylaşma fırsatı verecekti. animasyonlu GIF için sosyal ağlar aracılığıyla Nabervb.

Multimedya sunumunu oluşturun ve kaydedin

PC’de ofis paketinin 2016 sürümüne ve dolayısıyla PowerPoint’e sahip olmamız durumunda, bu adımları izlememiz gerekecek. İlk ve temel şey, karşılık gelen sunumu ile sunumu oluşturmak olacaktır. slayt gösterisi, her zaman yaptığımız gibi. Böylece, projeyi daha büyük veya daha küçük olsun, yavaş yavaş tasarlıyoruz. Bu sunumun oluşturulmasının karmaşıklığına bağlı olarak birkaç dakika veya birkaç gün sürebileceğini söylemek.

Gerçek şu ki, animasyonlu GIF’i tamamen tamamlayana kadar oluşturamayacağız veya en azından en çok önerilen animasyon değil. sunum. Tamamı bittiğinde, yaptığımız şey Dosya menüsüne gitmek ve ardından Farklı Kaydet’i tıklamaktır.

PowerPoint dosyası

Sunumu kaydedeceğimiz disk konumunu seçtikten sonra, normal kaydetme penceresinde, Type bölümüne bir göz atıyoruz. Burada, program tarafından desteklenen formatların kapsamlı bir listesini buluyoruz. Bu nedenle, bu özel durumda GIF Grafik Değişim Formatını seçtik.

gif olarak kaydet

Bununla gerçekten elde ettiğimiz şey, PowerPoint’in disk konumunda yeni bir klasör oluşturmasıdır. Böylece, içinde bir oluşturun GIF fotoğraf dosyası Her cihaz için bağımsız olarak.

Animasyonu harici bir platformla oluşturun

Tabii ki, bu anlamda, PowerPoint 2016 daha fazlasını yapamaz, bu yüzden bunun için animasyonlu GIF oluşturmak için üçüncü taraf bir platform kullanmamız gerekecek. Program tarafından oluşturulan fotoğraf dosyalarına sahip olduğumuz için bu çok basittir. microsoft Önceden.

Bu nedenle, bugün internette kullanabileceğimiz bu tür birçok çözüm var. Örnek olarak en iyi bilinenlerden biri olarak hizmet edin Çingene bu linkten erişiyoruz.

çingene

Burada, animasyonlu GIF’in otomatik olarak oluşturulması için yalnızca daha önce oluşturulmuş dosyaları seçip web uygulamasına yüklememiz gerekecek. Artık ihtiyacımız olan her yerde kullanmak için indirebiliriz.

PowerPoint 365 ile hareketli bir GIF oluşturun

Öte yandan, aboneliğimiz olması durumunda Ofis 365ve bu nedenle PowerPoint 365 için bu görev çok daha kolaydır. Böylece, daha önce olduğu gibi, bu durumda yaptığımız ilk şey, sunumu tamamlanıncaya kadar olduğu gibi tasarlamaktır. Burada slayt, slayt, ihtiyacımız olan tüm öğeleri ekliyoruz, fotoğraflar, geçişler, grafikler, metinler vb.

Projeyi tamamen bitirdikten sonra, animasyonlu GIF’i artık aracılar olmadan doğrudan elde edebileceğiz. Bunun için menüye gidiyoruz Arşiv. Ancak bu durumda, Animasyonlu GIF oluştur yazan bir düğme bulduğumuz Dışa Aktar seçeneğini seçtik. Şu anda kullanmakla ilgilendiğimiz şeyin bu olduğu açıktır. Ek olarak, PowerPoint’in kendisi aşağıdakileri belirtmemize izin verir: kalite animasyonlu GIF’in oluşturulacağı, varsayılan olarak ortalamadır. Aynı şekilde minimum sayıda seçme şansımız olacak. saniye Her birinin tercihlerine bağlı olarak, her slayt arasında yatırım yapılır.

gif 365 oluştur

İşimiz bittiğinde, PowerPoint sunuyu gifler animasyonlu, üzerinde birkaç saniye harcayabileceğiniz bir şey.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…