Popüler bir Kodi alternatif korsan akış uygulamasını kapatın

kodi biridir Uygulamalar referans olarak akış pazarı. Uygulama yasal olmasına ve yasaları çiğnemeden her türlü içeriği tüketmenize izin vermesine rağmen, filmlere, dizilere ve canlı içeriklere ücret ödemeden erişmenizi sağlayan birçok resmi olmayan eklenti var. Şimdi, başarısını taklit etmeye çalışan bir uygulama iz bırakmadan ortadan kayboldu.

Hakkında konuşuruz Mobdro, ek bir şey yüklemeye gerek kalmadan doğrudan uygulamaya entegre edilmiş dünyanın her yerinden ücretsiz canlı kanallar sunan bir uygulama. Bu işlevsellik nedeniyle, aşağıdakiler gibi diğer uygulamalarla çok karşılaştırılmıştır. patlamış mısır zamanıbunun ve Kodi’nin bir tür karışımı olmak.

Mobdro uygulaması ve web sitesi çalışmayı durduruyor

Geçen hafta, hizmetin resmi web sitesi operasyonel olmaktan çıktı. Bu, bilgisayar korsanlığıyla ilgili hizmetler arasında yaygındır ve genellikle birkaç gün içinde hayata dönerler. Mobdro, geçmişinde aşağıdaki gibi alanlara geçti: Mobdro.com, Mobdro.sc veya Mobdro.bz.

Şimdi ise sitenin günlerdir çalışmamasına ek olarak, sitenin uygulama artık düzgün çalışmıyor. Geçen Cuma, Reddit’te yeni oluşturulan bir hesap, hizmetin ölümünü etkili bir şekilde ilan eden bir mesaj yayınladı.

Bu mesajda, kullanıcı “Mobdro artık çalışmıyor, çünkü korumalı içeriğin ihlaline ilişkin yasal işlemler nedeniyle akışlara erişim kaldırılmıştır.” Spesifik olarak, öyle görünüyor ki, hindistan kriket derneği hizmetin kapanmasını kim zorladı maçlarını oyna izinsiz. Uygulama tarafından kullanılan alanlar kapatıldığından kanallara artık erişilemez.

Mesaj ayrıca kullanıcıları Mobdro adı altında herhangi bir uygulama indirmemeleri veya herhangi bir web sitesine erişmemeleri konusunda uyarır, çünkü bunlar kötü niyetli olma ve arama yapma olasılığı yüksektir. kullanıcılara kötü amaçlı yazılım bulaştırmak.

Hindistan’daki kriket, hizmetin kapatılmasının arkasında olacaktı

Bu mesajda ayrıca, URL’nin küçültülmüş bir sürümünün olduğu bir URL eklenir. DMCA şikayeti Hindistan’daki kriket derneği tarafından gönderildi, liste 77 URL Mobdro’yu indirmeyi teklif etti ve Google’dan bunları kaldırmasını istedi. İstek 18 Aralık’ta gönderildi ve Google bu URL’lerin düzinelercesini kaldırdı. Ancak, sunucuların arama motoruyla hiçbir ilgisi olmadığı için Google’ın orada yapacak çok az şeyi olduğundan hizmet hala çalışır durumdaydı.

Dolayısıyla resmi bir mesaja en yakın şey, “hizmetin artık aktif olmadığı”nın iletildiği Reddit gönderisidir. Eğer gerçekten yaratıcısıysa, gelecekte tekrar faaliyete geçmesi için kapı kapanmış görünüyor. Bununla birlikte, Mobdro’nun başarısı göz önüne alındığında, önümüzdeki aylarda alternatif bir hizmetin ortaya çıkması da muhtemeldir. Aslında, Mobdro’dan daha iyi çalışan birkaç alternatif uygulama var; bu uygulama zaten arzulanan çok şey bıraktı çünkü muhtemelen geliştiricileri onu en iyi şekilde performans göstermesini sağlamak için çaba harcamayı bırakmıştı.

Popüler Kodi alternatif korsan akış uygulamasını kapat yazısı ilk olarak ADSLZone’da göründü.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…