Polis, yılda bir milyon avro kazandığını tahmin ettiği bir IPTV ağını kapattı

Ulusal Polis ajanları, iddiaya göre A Coruña, Barselona ve Madrid’de beş kişiyi tutukladı. İnternet üzerinden ücretli televizyonun yasa dışı satışına katılmak.

Müdahalelerinde, ajanlar on kod çözücü buldular, yedi yüksek kaliteli cep telefonu, iki bilgisayar, iki tablet, 28 kripto para birimi Ethereum ve nakit olarak 1.250 Euro. Ulusal Polis’ten yapılan resmi bir açıklamada, tutuklananların yaklaşık olarak yasadışı kazanç elde etmiş olabileceği tahmin ediliyor. her yıl bir milyon euro.

Bir içerik sağlayıcı ve birkaç yasa dışı hizmet satıcısı

polis televizyonu

Ağ, sunulan kanallarla televizyon sinyalini kolaylaştırmaktan sorumlu bir içerik sağlayıcıdan oluşuyordu; sağlayıcıdan bu sinyali satın almaktan sorumlu olan satıcılar veya biraz daha yüksek bir fiyata son kullanıcılara yeniden satmak; ve bayilerle iletişim kuran son müşteriler genellikle kendi web sayfaları, sosyal ağları veya alım-satım portalları aracılığıyla reklamı yapılır.

Ulusal Polis, soruşturma altındaki asıl kişinin Mataró’daki evinde, sinyali yayınlamak için kurduğu altyapı bulunduuydu çanağı veya kod çözücüler aracılığıyla elde ettiği içeriği, hem yerli hem de yabancı sağlayıcılardan satın aldığı diğer içeriklerle karıştırdığı.

“IPTV sisteminin sunduğu kolaylık göz önüne alındığında konumdan bağımsız olarak televizyon sinyalini yayınlamak için kişilerin, içerik sağlayıcının Mataró kasabasında (Barselona) ikamet ettiği tespit edilirken, olaya karışan diğer dördünün Narón (A Coruña) ve Madrid sakinleri olduğu tespit edildi ”dedi.

Ethereum 2.0 nedir: kripto para birimi yeni bir blok zinciri, daha fazla işlem ve GPU'larla madenciliğe elveda ile yeniden doğuyor

İddiaya göre tutuklu hatta biri daha fazla kanala sahip iki farklı televizyon hizmeti sundu ve kalite, farklı müşteri türlerine uyacak şekilde. Ayrıca nihai müşterilerle ilgilenmediği de doğrulandı.

Tutuklunun sinyaline erişecek son kullanıcıların sayısının 20.000 civarı olabilir. Her birinin hizmetlerine erişmek için ödediği ortalama fiyatın 50 avro civarında olduğu dikkate alınırsa, yıllık 1 milyon avro civarında bir gelir anlamına gelirler.

Bir yıllık araştırma

IPTV

Bu tutuklama, 2020 yılının başlarında başlayan bir soruşturmanın son eylemidir. O dönemde polis teşkilatından diyorlar ki şikayet aldı bu tür içeriğin yasa dışı ticarileştirilmesinin gün ışığına çıkarıldığı yer.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/4a/f2/e2/5f47a9793bef07e236/default-standard-180.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/2f/a9/e2/5f47a87d4bd22f4a3b/orijinal/miniatura-iptv.jpeg»}

İlgili kişileri belirlemek, araştırılan farklı arasında var olan ödemelerin akışı analiz edildi ve “yasadışı televizyon sinyalini yayınlamak için oluşturduğu altyapıyı” doğrulamak mümkündü ve ilgili satıcı olarak işlev gören diğer kişileri doğrulamak mümkün oldu.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Polis, yılda bir milyon avro kazandığını tahmin ettiği bir IPTV ağını kapattı aslen yayınlandı Genbeta Barbara Becares’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…