POCO X3 Pro, ilk izlenimler: işlemci prömiyeri, o anın pazarlıklı mobil adayına yakışıyor

KÜÇÜK konuştuğunda ekmek kabarır. Son zamanlarda markadan haberler vardı ve bunların arasında POCO X3 NFC’den görevi devralan ve soyadını “daha ileri git” anlamına gelen bir adla değiştiren POCO X3 Pro geldi. İçinde POCO X3 Pro ilk izlenimler özellikle bu açıdan markanın itibarını karşılayıp karşılamadığını görmek için fiyatına kıyasla yüksek değer sunan bu yeni rakibi teste tabi tutuyoruz.

X3 NFC’den sadece 6 ay sonra gelen bu cep telefonu, her şeyden önce performans düzeyine odaklanmış bir evrimidir. Benzer bir teklif olan yeni X3 Pro, daha güçlü bir Qualcomm serisi işlemcişimdi göreceğimiz diğer birkaç farklılık arasında.

{«videoId»:»x80bbw8″,»autoplay»:true,»title»:»POCO X3 PRO ANALİZİ ilk temastan sonra – ARADIĞINIZ ŞEY BU!»}

Bu tasarım bize benziyor

X3 Pro 9

POCO X3 NFC ve POCO X3 Pro’da gördüklerimiz arasında neredeyse hiçbir değişiklik yok: iki damla su gibidirler. Görünüşe göre marka bir önceki modelin estetiğinden ve yapısından memnun kalmış ve karar vermiş. onu sadık bir şekilde yeniden üret aynı boyutlara, aynı ağırlığa, aynı kamera modülü formatına ve aynı bağlantı noktası, bağlantı ve düğme düzenine sahip bir telefon getirmek.

Tabii ki, arka kapağın bitişleri değişkenlik gösteriyor ve bir öncekinin yansımasından mata daha yakın bir bitişe doğru bir değişiklik görüyoruz. Firma yaptığı sunumda parmak izlerinin aşırı fark edilmeyeceğini vurgulasa da arka kısmın terminali kapaksız kullandığımızda kaçınılmaz olarak parmak izleriyle dolaren azından test ettiğimiz Phantom Black modelinde dikkat çekiyorlar.

X3 Pro 6

Elde rahat hissetmesine rağmen kayda değer bir ağırlığa sahip ve kalın olan bir telefon.

Bu arka bölümün iki kahramanı, üstte ortalanmış ve hizalanmış olan çarpıcı dörtlü kamera modülü ve bu vesileyle sadece harflerinin ana hatlarıyla işaretlenen alt sektöre dövmeli markanın büyük logosu olmaya devam ediyor. . Bu POCO X3 Pro’nun yapısı, ikizininki gibi, yeniden öne çıkıyor. sağlamlık ve dirençelinde rahat hissetmesine rağmen kayda değer bir ağırlığa sahip ve kalın bir telefon.

POCO X3 Pro ekranı da ne kağıt üzerinde ne de deneyim üzerinde kayda değer bir değişiklikle gelmiyor. formül tekrarlanır 6.67 inç IPS panelis, Full HD + çözünürlük ve 120 Hz’lik olağanüstü bir yenileme hızı ile, özellikle de 250’yi geçmeyen bir telefondan bahsettiğimizi hesaba katarsak, bize hala en çekici bir değer gibi görünüyor. euro.

X3 Pro 18

İlk testlerimizden sonra ekranın X3 NFC ile aynı kalite seviyesini sunduğu görülüyor. fabrikada kalibre edilmiş hem renkli hem de kontrastlı. Her ne kadar ikna olmasak da MIUI 12’nin bize sunduğu konfigürasyon panelindeki ayarları her zaman değiştirebiliriz.

X3 Pro 1

300 Euro'dan daha düşük fiyata en iyi cep telefonları (2021): Xataka uzmanlarının görüşü

Yenileme hızı varsayılan olarak 60Hz’de etkinleştirilir, bu nedenle 120 Hz olarak değiştirilmesini öneririz, çünkü deneyim akıcılık açısından önemli ölçüde gelişiyor. Tabii ki, bunun özerkliği etkileyip etkilemediğini görmek için onu derinlemesine analiz etmek için beklememiz gerekecek.

İşlemci düzeyinde bir bağlantı yukarı çıkmak

X3 Pro 3

Beklediğimiz gibi, performans bölümü, POCO X3 NFC’nin entegre ettiği özellikleri işlemci ve ayrıca RAM ve depolama açısından iyileştirdi. Bu durumda POCO X3 Pro’nun sorumlu olduğu göze çarpıyor. yepyeni Snapdragon 855+’ın bir evrimi olan yeni Qualcomm işlemcilerinden biri olan Snapdragon 860, Snapdragon 888’den birkaç adım aşağıdadır.

Qualcomm’un en yüksek serisinin bir çipidir, yani X3’te evrimsel bir sıçrama (POCO X3 NFC, Snapdragon 732G’ye sahipti). Ancak evet, akılda tutulması gereken gerçek şu ki, bu yeni Qualcomm işlemciye eşlik eden modem 4G bağlantısı ile sınırlı olduğu için 5G bu yeni POCO modeline ulaşamayacak.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/7e/e8/f3/5f6ddb073bef07ff94/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/38/3e/d2/5f6de3c44bd22f3ac3/orijinal/poco-mini.jpeg»}

RAM ve depolama düzeyinde, bu Pro modeli, iki modelle gelen önceki teklifi de geliştirir. 6 veya 8 GB LPDDR4 RAM ve mikro SD kartlarla 1 TB’a kadar genişletilebilen 128 veya 256 GB UFS 3.1 depolama. Ve bu POCO X3 Pro’yu test ettikten sonra, her şey beklendiği gibi çalışıyor gibi görünüyor ve şimdiye kadar tatsız sürprizlerle karşılaşmadık.

Yeni Snapdragon 860’ın sahip olduğu yeterli güç performansı ve MIUI 12’nin kaynak talebine oldukça iyi dayanıyor.Telefonu düzenli olarak kullanırken veya ‘Call of Duty Mobile’ veya Asphalt gibi zorlu video oyunlarını oynadığımızda hiçbir zaman performans eksikliği fark etmedik. 9.

X3 Pro 17

Vurgulanması gereken tek şey, bu son video oyununda algıladığımızdır. bazı dakik pislik ama deneyimi engelleyecek hiçbir şey yok. Ayrıca, oyun oynadıktan sonraki birkaç dakika içinde telefonun sıcaklığında hafif bir artış fark ettik, ancak yine de normal sıcaklık sınırlarının dışında bir şey değil.

Pil seviyesinde, bu önemsiz bir rakam değil. 5160 mAh içinde, telefonun hızlı şarj edilmesi için 33W’lık bir şarj cihazı ile birlikte. Şüphesiz, bu POCO X3 Pro’yu kağıt üzerinde bu açıdan oldukça az rekabete daha yakın hale getiren mevcut orta-yüksek aralıktaki en rekabetçi kapasitelerden birinden bahsediyoruz.

Testlerimizde özerklik, POCO X3 NFC’de yaşadıklarımıza benzer şekilde davranıyor gibi görünüyor ve bu yeni Qualcomm işlemcinin dahil edilmesinin pil yönetimi ile ilgili herhangi bir olumsuz etkisi yok gibi görünüyor. Öyle olsa bile, daha fazla performans testi yaptığımızda, özellikle yenileme hızını 60’tan 120 Hz’e değiştirdiğimizde, bu bilgileri son incelemede tamamlayacağız.

X3 Pro 4

bahsederken SesKulaklık bağlamak için 3,5 mm jak girişi ve stereo ses sistemi vardır. İkincisinde, cihazın geliştirdiği hacmin cömertliğini ve sahip olduğu iyi gücü vurgulayarak herhangi bir multimedya deneyiminin sorunsuz bir şekilde keyfini çıkarmanızı sağlar.

Daha düşük çözünürlük, daha düşük kalite anlamına gelmez

X3 Pro 20

Bu işlemci çift 22 megapiksel kamerayı ve tek 48 megapiksel kamerayı desteklediğinden, yeni Snapdragon 860’ın dahil edilmesi POCO X3 Pro’nun kamera bölümünde de etkili oldu. Bu nedenle POCO ailesinden bu yeni telefon, POCO X3 NFC ile karşılaştırıldığında daha düşük çözünürlüklü bir ana ve geniş açı sensörüne sahip.

Bu nedenle, modül oluşur 48 megapiksel ana sensör selefinden biraz daha büyük diyafram açıklığına sahip bir lens (f/1.79), 8 megapiksel sensörlü ultra geniş açı ve 119 derecelik görüş alanı, 2 megapiksel sensörlü ve derinlik sensörlü bir makro lens. 2 megapiksel.

Bu kamera seti ile yaptığımız ilk testlerden sonra, otomatik modda çekim yapma deneyimimizin genel olarak tatmin edici olduğunu vurguladık. Gündüz ve açıkta görüyoruz ki ana kamera, netlik düzeyinde kabul edilebilir bir performansa sahip ve kolorimetri, biraz daha karmaşık sahnelerde bile.

Bit X3 Pro 06 Otomatik modda çekim (12 megapiksel).

öyle zamanlar olduğu doğrudur konturlar biraz bulanık görünüyor, örneğin bulutlu günlerde, ancak kendi aralığında, en azından bu ilk fotoğraf çekimlerinde, fotoğrafik düzeyde iyi bir aday olabileceği bize göründü. Tabii ki portre modunda şu an için çok yetkin bir sonuç görmedik, oldukça düzenli bir sonuç bırakan çok sahte bir arka plana sahip.

Poco X3 Pro Portre 01 Portre modu (arka kamera)

Evet kesinlikle, geniş açı kısmında pek değil. Bu durumda genellikle ana lensten daha kötü sonuçlarla bu lens ile diğerlerinden ayırt edilmiyor ve daha iyi işlem gerektiren gölgelerde ve sahnelerde detayın daha az olduğunu, sis çıktığını ve daha zor olduğunu görüyoruz. konturları tanımlar, ancak pozlamayı ve dinamik aralığı korur. Aslında, ikincisinde genel olarak kendini çok iyi savunur.

Poco X3 Pro Ga 01 Geniş açı ile fotoğraf.

bu ön kamera Ön planda konuşmak çok güzel sonuçlar veriyor. Beyaz dengesi, olması gerekenden biraz daha sıcak olabilir, ancak her durumda, kontrast ve pozlamanın yanı sıra dinamik aralık açısından hala gerçekçi ve iyi çözülmüş anlık görüntülerdir. Portre modunun bulanıklığı, evet, düz ve ana konuyu iyi kesmesine rağmen, arka plan çok yapay ve hatta biraz sapma var.

“Olduğum gibi kalmak” olumlu olduğunda

X3 Pro 16

POCO X3 Pro, selefi ile aynı tutkuyla gelen bir telefon: orta menzilde süpürmeye devam et Bu durumda, kesinlikle yüksek kaliteli olacak bir işlemci görüyoruz. Özellikle iki bölümde, 5G bağlantısında ve daha rekabetçi bir kamera modülünde iyileştirme isteyebileceğimiz bir cihaz ancak rekabet etmek için onlara da ihtiyacı olmadığını düşünüyoruz, çünkü çoğumuzun bakabileceği her şeye zaten sahip. Bu fiyata bir cep telefonu için ve/veya ihtiyaç.

120 Hz ekrana, devasa 5.160 mAh pile, ilk çıkış yapan Snapdragon 860’ın komuta ettiği yetkin bir performans bölümüne ve geliştirilebilir olmasına rağmen bu fiyat aralığında istikrarlı performans sunan bir kameraya sahip bir telefondan bahsediyoruz. ve hepsi 250 Euro’dan az.

X3 Pro 13

POCO X3 NFC 2020’nin pazarlıklarından biriyse, bu Pro modeli, unvanını yeniden doğrulamak ve kalite ve fiyat açısından en iyi telefon olarak favorilerden biri olarak kendini kanıtlamak için geliyor. Derinlemesine analizde bizi ikna etmeye devam edip etmediğini göreceğiz, böylece bize tekrar edilebilir gibi görünüyor. bu “pazarlık etkisi”.

– Haberler POCO X3 Pro, ilk izlenimler: işlemci prömiyeri, o anın pazarlıklı mobil adayına yakışıyor aslen yayınlandı Xataka tarafından Mario Arroyo

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…