Playdede, bağlantılarını kopyalayan çeşitli sahte web siteleri konusunda uyardı

oynamış İspanya’da bir haftadan fazla süredir faaliyet gösteriyor. Bu süre zarfında portal, bölümleri görüldüğü gibi işaretleme olasılığı gibi web’e işlevler ekliyor ve zaten başkaları üzerinde çalışıyorlar. başvuru hizmete yerel olarak cep telefonlarından erişmek için. Büyük popülaritesi, diğer web sayfaları başarınızdan yararlanmaya çalışan ve bu tehlike.

Bu, hizmetin kendi resmi hesabı tarafından uyarıldı ve bu, ağda görünen birkaç sahte web sitesi olduğunu belirtiyor. Portal, hangilerinin olduğunu göstermek istemedi. sahte portallarama onlar, sanatın estetiğini kopyalayan birkaç tane olduğunu doğrularlar. orijinal portal. Bu sayfalarda barındırılan herhangi bir içerik yoktur ve yalnızca onu ziyaret eden kullanıcılardan mümkün olan en yüksek geliri elde etmeye çalışan kötü niyetli reklamlar gösterilir.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Kullanıcılarımızın şansı, bu sahte portalların şu anda Google’da dizine eklenmemiş olmasıdır. Google’da görünen tek şey playdede.co, hemen altında resmi web, playdede.com. Bu portal, aynı logoyu kullanarak orijinali kopyalar ve ayrıca bağlantılar ve akış yoluyla korsan içerik sunar. Ancak, bunun arkasında kimin olduğunu bilmiyoruz, bu nedenle orijinal Playdede hesabınızla erişmemeniz önemlidir, çünkü onu o portalı yönetenlere vereceksiniz.

En popüler alanların geri kalanına gelince, playdede.net’e de dikkat etmeliyiz, çünkü bu, açtığımız anda doğrudan kötü amaçlı yazılımları bilgisayarımıza indirmeye çalışan sahte bir web sitesidir.

Playdede’yi engellerlerse dikkatli olun

Şu anda, bu portallar büyük bir sorun teşkil etmemektedir, çünkü playdede.com Google’da ilk sırada yer alır, resmi Twitter hesabına bağlıdır ve herhangi bir engelleme türü yoktur. Bununla birlikte, Playdede DMCA şikayetleri almaya başlarsa, diğer siteler Google’da daha hızlı sıralamaya başlayacak ve daha az gelişmiş kullanıcılar kötü amaçlı yazılımların avına düşebilir. Buna karşılık, operatörlerin çalışmaya başlaması durumunda ana etki alanını engelleve sahte olanlar değil, içerik görmek isteyen kullanıcılar bu sahte alanlardan birine girebilir.

Bu nedenle, şüphe durumunda, Twitter’daki @playdedecom’un resmi hesabına gitmek ve oradan hangi web sayfasının bağlandığını kontrol etmek en iyisidir. Bu şekilde yanlış bir web sayfasına girmediğimizden emin olacağız.

Gelecekte ana web etki alanının engellenmesi durumunda, .com etki alanına erişmenin tek yolu, aşağıdaki gibi uygulamaları kullanarak VPN üzerinden olacaktır. Tor tarayıcısı veya etkinleştirme Firefox’ta Şifreli SNI. Şu anda, alanlarını birkaç haftada bir değiştirmeyi bırakmayan DailySport gibi web sitelerine olan şey budur.

Bağlantılarını kopyalayan çeşitli sahte web sitelerinin Playde uyarısı ilk olarak ADSLZone’da göründü.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…