PingoMeter ile çevrimiçi oynarken gecikme ve ping’inizi kontrol etmek için ayağa kalkın

Hem internette gezinirken hem de görüntülü arama yaparken ya da hepsinden önemlisi çevrimiçi favori oyunlarımızı oynarken, dikkate almamız gereken temel bir husus var. Sadece iyi bir bağlantıya sahip olmak yeterli değil, aynı zamanda ping’i kontrol etmek de çok önemlidir. Gecikme süresi ne kadar düşük olursa, diğer oyunculara göre gecikme olmaksızın çevrimiçi oyunlarımızın gelişimi o kadar iyi olur. Ping’i kontrol etmemize yardımcı olması için ücretsiz bir program kullanabiliriz. PingoMetrebundan sonra bahsedeceğiz.

İnternette çevrimiçi oynarken, gecikme veya ping Bu, görmezden gelemeyeceğimiz temel bir şeydir. Ping’i şu şekilde tanımlayabiliriz: milisaniye cinsinden ifade edilen zamanBelirli bir sunucuya gönderdiğimiz bir isteğin gelmesi için gereken. Tepki süresi ne kadar büyük olursa, elde edeceğimiz gecikme de o kadar büyük olur. Oynarken, strateji veya aksiyon oyunlarında fark edebileceğimiz bir şey. Örneğin Call of Duty oynuyorsak ve pingimiz yüksekse ekranda gördüklerimiz diğer oyunculara göre gecikecek ve aksiyonlarımızın gelmesi daha uzun sürmesine neden olarak oldukça sinir bozucu durumlara neden olabilir.

Sistem tepsisinden ping’i kontrol edin

PingoMeter bir programdır ücretsiz ve açık kaynakWindows 10’da sistem tepsisindeki ping’i bize saatin yanında göstermekten sorumlu olacak. Sistemimizdeki kaynakları zar zor tüketen ve bununla ilgilenen taşınabilir bir programdır. belirli bir adrese ping atmak sürekli olarak bize gecikmemizi göstermek için.

Bu yazılım, ping işlemi başladığında bize bazı noktaları göstermekten sorumludur. Ping başarılı olduğunda, ping değerini temsil eden bir grafik şeklinde simge üzerinde bir çizgi göründüğünü fark edeceğiz. Birkaç saniye sonra güncellenir ve eğer değer değişirse, değişikliği gösteren grafiğin yukarı veya aşağı hareket ettiğini kontrol edeceğiz. Program oldukça gizli, çeşitli özelleştirme seçenekleri sunar ve kurulumu kolaydır.

PingoMeter ile gecikmeyi gerçek zamanlı olarak ölçün

Uygulamayı başlattıktan sonra, sistem tepsimizde yeni bir simgenin nasıl göründüğünü göreceğiz. bir gösterir gerçek zamanlı grafik bu bize son ping sonuçlarını gösterir. Bunun için PingoMeter, varsayılan olarak Google’ın genel DNS adresini (8.8.8.8) kullanmaya özen gösterir, ancak başka herhangi bir IP adresi de girmek mümkündür. Ayrıca güncelleme süresini artırmak veya azaltmak ve ayrıca ping yaparken maksimum aralığı ayarlamak mümkündür.

Grafik PingoMetre

Ping değerine bağlı olarak grafik farklı bir renkte gösterilecektir. Belirlediğimiz maksimum ping aralığına bağlı olarak, uygulama iyi (yeşil), normal (sarı) veya kötü (kırmızı) gecikmeye sahip olup olmadığımızı gösterecektir.

Simge oldukça küçük olduğu için onu biraz bulabiliriz. zor ve rahatsız ağımızın performansını doğru bir şekilde belirlemek için. Fare simgesini sistem tepsisi simgesinin üzerine getirirsek, ping’in yapıldığı IP adresini ve ping’in değerini gösteren araçları hakkında bilgi görünecektir.

Tepside bulunan PingoMeter simgesine sağ tıklayıp “Ayar”ı seçersek, üç sekmeli bir pencere belirecektir: “Temel”, “Gelişmiş” ve “Hakkında”.

Özelleştirme için ayarlarınıza erişin

«Temel» sekmesinde şunları yapabiliriz: programın grafiği ne sıklıkla güncellemesi gerektiğini yapılandırın. Varsayılan olarak, bu değeri uygun gördüğümüz değere değiştirebilmek için 5 saniyeye eşdeğer olan 5.000 milisaniyeye ayarlanmıştır. Grafiklerden hoşlanmıyor ve sayısal bir değer tercih ediyorsak, «Sayılar Modu» kutusunu etkinleştirebilir ve 0 ile 99 arasında bir ping değeri ayarlayınki bu bizim için grafikten daha kolay okunacaktır.

PingoMeter Temel sekmesi

«Grafik renkleri ve Ses efekti» yazan kutuda şunu görebiliriz: bağlantı kalitesine göre varsayılan renkler. Bu renkleri beğenmediyseniz, bağlantı durumu için yeni rengi seçebileceğiniz ek bir pencere açmak için her bir öğenin rengini seçmeniz yeterlidir. Aynı şekilde, varsayılan olarak siyah olan arka plan rengi için farklı bir ton seçebiliriz.

PingoMeter grafik rengini değiştir

Yapabileceğimiz “Gelişmiş” bölümüne gidiyoruz IP adresini değiştir programın ping yaptığı ve istediğimiz sunucunun IP adresini seçtiğimiz yer. “Balon ucu alarmı ne zaman” bölümünde, farklı alarm seçeneklerini etkinleştir üç kez: ping zaman aşımına uğradığında, bağlantı kesildiğinde ve bağlantı yeniden başlatıldığında.

PingoMeter Gelişmiş sekmesi

PingoMeter’ı İndirin

PingoMeter, kodunu mevcut bulacağımız GitHub’daki alanından doğrudan indirebileceğimiz ücretsiz ve açık kaynaklı bir programdır. Taşınabilir bir uygulamadır, bu nedenle herhangi bir kurulum türü gerektirmez. Bu özellikle önemlidir, çünkü Windows Kayıt Defteri’nde herhangi bir değişiklik yapmaz ve onu sabit sürücü, flash sürücü veya bellek kartı gibi harici bir depolama aygıtından herhangi bir bilgisayarda çalıştırabiliriz.

Kullanılabilir en son sürümü 0.9.7 karşılık gelen 14 Kasım 2020bu nedenle oldukça yenidir ve program koduna özgürce sahip olmanın avantajlarının yardımıyla geliştiricileri tarafından sağlanan destek ve güncelleme politikasından oldukça bahsetmektedir.

PingoMeter’e Alternatifler

Pingimizi doğrulayabileceğimiz veya İnternet bağlantımızın gecikmesini kontrol edebileceğimiz bir araç arıyorsak, dikkate almak için PingoMeter’e birkaç alternatif öneriyoruz:

vmPing

Tek bir yerden birden fazla bağlantının pingini basit ve hızlı bir şekilde kontrol etmeyi amaçlayan açık kaynaklı ve taşınabilir bir programdır. Sadece etki alanını veya IP adresini girerek, program bize gönderilen ve alınan paketleri gösterecek, bize ping’i gösterecek ve gecikmenin minimum, orta veya maksimum olup olmadığını bize bildirecektir. Bu linkten vmPing’i ücretsiz olarak indirebiliriz.

BPing

Klasik Windows Ping uygulamasına alternatif haline gelen basit ücretsiz bir uygulamadır. Bu araç, CMD’yi çalıştırmak zorunda kalmadan doğrudan dosyanızdan çalıştırılabilir. Ping için bir IP girmek gerekli değildir ve tüm ağı taramamıza izin vererek boş veya meşgul olan IP’leri bize bildirir. BPing, web sitesinden indirebileceğimiz tamamen ücretsiz bir programdır.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…