Pille çalışan solar LED ampulleri kullanarak elektrik faturalarından nasıl tasarruf edilir: kullanım ipuçları ve önerilen modeller

Elektrik fiyatlarının hızla artması ve en düşük maliyetli zaman dilimlerinin ortadan kalkmasıyla, LED aydınlatma sistemleri Ay sonunda faturayı düşürmek ve biraz tasarruf etmek için vazgeçilmez önlemlerden biri haline geldiler.

Ayrıca lambalarımızda bulunan akkor telli veya tasarruflu ampulleri LED muadilleri ile değiştirmekten bir adım daha ileri gidebilir ve devam edebiliriz. piller ile LED ampuller aracılığıyla şarj edebileceğimiz Güneş enerjisi.

Solar LED ampuller nelerdir

ampuller

bu Solar LED ampuller ve lambalar Elektrik akımına takmamız gereken geleneksel olanlara çok benzerler, ancak bir farkları var. fotovoltaik hücre sistemi Bu ürünlerin yüzeyine dahil edilmiş veya ayrı olarak takabileceğimiz harici.

Bu onlara izin verir güneş enerjisini yakalamakelektriğe dönüştürün ve ampulleri geceleri bile kablosuz olarak kullanmamızı sağlayacak dahili bir pilde saklayın.

Bu tür ampullerin kuruluma ihtiyacı yoktur, onları her zaman yanımızda taşıyabiliriz ve eğer çok güneş ışığı alan bir bölgede yaşıyorsak, neredeyse her zaman kullanıma hazır tutabilir ve tüm gün bırakabiliriz. parlak bir pencerenin yanında.

Başlıca dezavantajları arasında, geleneksel ampullerden daha yüksek bir fiyata sahip olduklarını (iki katından fazla) ve minimum bakım gerektirmelerini bulduk. iyi temizlenmiş entegre veya harici güneş panelleri böylece güneş enerjisini daha iyi yakalayabilirler.

{«videoId»:»x7zi11z»,»autoplay»:true,»title»:»LED ampuller, iyi seçmek için bilmeniz gereken her şey»}

Solar LED ampuller: satın alma ve kullanma ipuçları

Bunlardan birini almayı düşünüyorsak güneş ampulleri Elektrik faturasından biraz tasarruf etmek için, hem satın alırken hem de ne zaman kullanacağımız konusunda bir dizi hususu dikkate almak uygun olur:

  • Öncelikle tavsiye edilir birden fazla ampul satın al eve hizmet vermek, sadece aynı anda birden fazlasını açmak istediğimizde değil, her şeyden önce, evde sahip olduğumuz güneş ışığının miktarına ve kaç saatimiz olduğuna bağlı olarak, her zaman bir tane iyi şarjlı olmak. sadece bir ampul bize yetmeyebilir ve birkaçını değiştir enerjiniz bitmesin diye.

  • olan modeller bir çeşit tutamak taşıma için veya neredeyse ihtiyacımız olan her yerden asmamıza izin veren kancalarla.

Güneş paneli

  • Bu tür ampullerin avantajı, güneş ışığını kullanarak şarj olma özelliği olmasına rağmen, aynı zamanda sahip olmaları da uygundur. USB portu üzerinden şarj etme seçeneği. Bu, USB çıkışlı bir fişe veya cihaza bağlayarak pilleri bitse bile kullanmamızı sağlayacaktır.

  • Ayrıca genellikle ampulün biraz olması tavsiye edilir. şarj gösterge ışığıgüneş panelinin düzgün çalıştığını bilmek ve hatta daha fazla enerji ve dolayısıyla daha hızlı şarj elde ettiğimiz en iyi açıyı bulmak için.

ampuller

  • En iyi ampuller, genellikle, ampulün seçilmesi için bir sistemi de entegre eder. güç kontrolü bu, farklı aydınlatma seviyelerine ulaşmamızı sağlayacak. Normalde, birkaç kez basmamız gereken aynı güç düğmesi kullanılır ve bu nedenle ışığın yoğunluğu değişecektir. Bu verimli bir sistemdir ancak farklı modlardan geçmemiz gerektiğinden can sıkıcı olabilir, bu nedenle bize birkaç seçenek sunulursa özel düğmeler veya bir düğmeher zaman takdir edilir.

  • Son olarak, bazı modeller aşağıdakilerle birlikte gelir: yerleşik paneller, ancak ampullerin küçük boyutları göz önüne alındığında, genellikle panelleri harici olarak birleştirenlerden daha düşük performans sunarlar. Bu ikinci durumda, uygun şarj kablosu mümkün olduğunca uzun böylece paneli bir pencerenin yanına, hatta ampulün hemen yanına koymadan dışarıya yerleştirebiliriz.

Yeni elektrik faturasıyla tasarruf etmek için halihazırda evde aldığımız yedi basit önlem

Solar LED ampuller: önerilen modeller

KK.BOL Portatif Solar Lamba

ampul

Başlangıç ​​için basit bir model KK.BOL’dan bu modeldir, bu tür bir cihazın tipik şekli ile bir ayrı güneş paneli 5 ila 8 voltluk bir şarj sistemiyle, ortalama ömür 50.000 saat ve ampulü ihtiyacımız olan her yere asmamızı sağlayacak metal bir kanca. Fiyatı 17.98 Euro’dur.

KK güneş ışıkları.  Solar BOL Lamba LED Ampul Taşınabilir Acil Işık Kapalı Açık Kamp 150LM 1600mAh

KK güneş ışıkları. Solar BOL Lamba LED Ampul Taşınabilir Acil Işık Kapalı Açık Kamp 150LM 1600mAh

GreenSuit Solar Ampul

ampuller

Bu GreeSuit modeli ayrıca harici bir solar şarj cihazı ile birlikte gelir. 2,75 metre kablo ile 6 volt ve 1 watt. Dahili bataryası vardır 4 ila 8 saat arası özerklik 120 ila 140 lümen gücünde. Ayrıca gelir uzaktan kumanda Bu, ışık yoğunluğunu açmamıza, kapatmamıza ve değiştirmemize izin verir. Fiyatı 17.88 Euro.

Solar LED Ampul - Uzaktan Kumandalı Taşınabilir El Feneri Lamba Spot Işığı Açık Hava Yürüyüşü için Panneau Solaire Kamp Çadırı Balıkçılık Aydınlatma

Solar LED Ampul – Uzaktan Kumandalı Taşınabilir El Feneri Lamba Spot Işığı Açık Hava Yürüyüşü için Panneau Solaire Kamp Çadırı Balıkçılık Aydınlatma

Ledeak Kamp Fenerleri

kamp fenerleri

İle donatılmış 16 LED diyotbu taşınabilir ampul bir ışık çıkışı sunar 500 lümen 360 derece yayılan ve entegre pil ile şarj sistemi sunan 4 ila 6 saat arası özerklik standart olarak bir güneş paneli ile gelmese de bir USB soketi aracılığıyla ve ayrıca satın almak zorunda kalacağız. Fiyatı iki ampullü paket 17,99 Euro’dur.

Ledeak 2 Parça LED Kamp Fenerleri, Kamp Lambası Taşınabilir LED Ampul Kancalı USB Açık Acil Durumlar için Şarj Edilebilir Çadır Kamp Güverte Bahçe Veranda Barbekü Balıkçılık

Ledeak 2 Parça LED Kamp Fenerleri, Kamp Lambası Taşınabilir LED Ampul Kancalı USB Açık Acil Durumlar için Şarj Edilebilir Çadır Kamp Güverte Bahçe Veranda Barbekü Balıkçılık

Weskjer güneş ampulü

ampuller

Bu Weskjer ampulü, dahili pilini besleyebilen, kasaya yerleştirilmiş güneş panellerine sahiptir. 3.600mAh 6 saate kadar çalışma süresi ile. USB ile de şarj edilebilir, uzaktan kumanda, şarj göstergesi ve %25 ile %100 arasında dört seviyeli ışık gücü kontrolü. Fiyatı 19.99 Euro’dur.

Güneş LED Ampul, USB Şarj Edilebilir Güneş Enerjili Ampul Açık Asılı Lamba Uzaktan Kumanda Fener Bahçe Yard Kamp için Su Geçirmez Aydınlatma

Güneş LED Ampul, USB Şarj Edilebilir Güneş Enerjili Ampul Açık Asılı Lamba Uzaktan Kumanda Fener Bahçe Yard Kamp için Su Geçirmez Aydınlatma

Glogeagle LED Ampul

vomabilla

Bu güneş ampulü var dış paneller 6 Volt ve 1,2 watt gücündedir ve mobil şarj cihazı gibi USB adaptörleri ile de şarj edilebilir. sahip uzaktan kumanda, zamanlayıcı, üç güç seviyesi ve şarj göstergesi. Fiyatı 15.51 Euro.

5 Mod 25 COB LED Güneş Enerjili Ampuller USB Şarj Edilebilir 9W Uzaktan Kumanda

5 Mod 25 COB LED Güneş Enerjili Ampuller USB Şarj Edilebilir 9W Uzaktan Kumanda

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Pille çalışan solar LED ampulleri kullanarak elektrik faturalarından nasıl tasarruf edilir: kullanım ipuçları ve önerilen modeller aslen yayınlandı Xataka Akıllı Ev Paco Rodriguez’in fotoğrafı.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…