Pille çalışan cep telefonları gerçek olduğunda: bu SpareOne Plus’tı

Pil, bir akıllı telefonun en önemli unsurlarından biridir.. Hiçbirimiz günün ortasında sıkışıp kalmak istemediğimiz için, genellikle özerkliği iyi olan veya bu olmazsa hızlı şarj olan mobil cihazlar ararız.

Birçoğunuzun hatırlayacağı gibi, ilk başta akıllı telefonlar çıkarılabilir pillerle geldi, bu da telefonların kullanım ömrünü artırmaya izin verdi, çünkü yalnızca bir pili yıprandığında başka bir pille değiştirmeniz yeterliydi. Ancak akıllı telefonları daha zarif ve her şeyden önce daha ince yapmak bahanesiyle, bu özellik kayboldu.

Ancak, Pille çalışan cep telefonlarının ortaya çıktığını biliyor muydunuz? Ve evet, bunların süresi mevcut telefonlarınkinden çok daha fazla.

Bu, pille çalışan telefon SpareOne Plus’tı.

SpareOne Plus’ın çalışması için yalnızca bir adet AA pil gerekiyordu

SpareOne Plus oldukça farklı bir terminaldi. Sadece bir yandan acil durumlar için tasarlandığından bir destek cihazı olduğu için değil (ilk önce ilk müdahale ekipleri için tasarlandı) ancak çalışması için yalnızca bir AA pile ihtiyaç duyduğu için.

En merak edilen şey, mevcut terminaller bir veya iki gün kullanım ömrüne sahipken bu meraklı terminalin 15 yıla kadar (GSMArena’ya göre) bekleme modunda kalabilmesi. Buna ek olarak, su geçirmezdi.

Elbette SpareOne Plus gerçekten basit bir terminaldi. Yalnızca 2G bağlantısı vardı ve açıkçası onunla sosyal ağlara veya WhatsApp’a erişemedik. Temelde telefon görüşmeleri yapmak için kullanıldı..

Zamanın diğer birçok terminali gibi, cihazın klavyesiyle anında erişmek için 9’a kadar favori kişiyi kaydedebilir ve diğer cep telefonlarının aksine, bunun ekranı yoktu. Numarayı çevirirken bir hata yaparsa diye bir ses size hangi numarayı aradığınızı söyledi…

Bataryanın 10 saatlik konuşma süresi vardı. ve telefonu çalıştırmak için sadece bir SIM karta ihtiyacımız vardı. Ne yazık ki, en temel cep telefonlarında bulunan bir FM radyosu yoktu.

SpareOne Plus, aşağıdaki nedenlerden dolayı çok başarılı olmadı: 60 dolarlık yüksek fiyatı ve ekranın yokluğundan da anlıyoruz. Yıllar sonra bir 3G versiyonu çıktı ama görünen o ki pek kimse ilgilenmedi.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Pille çalışan cep telefonları bir gerçeklik olduğunda giriş: SpareOne Plus, Andro4all’da ilk kez bu şekilde yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…