Philips Hue Play, test ettik: Bu ambilight sistemiyle PC’de oyun oynamak tek kelimeyle harika

Birkaç gün önce Xataka Selección, karşı koyması zor olan bir teklif yayınladı: iki Philips Hue Play ışık çubuğu ve 136,99 Euro’ya Hue Bridge. Son aylarda, çalıştığım ve oyun oynadığım ofisimin aydınlatmasını akıllı ampuller ve bilgisayarımın aydınlatmasına katkıda bulunan bir LED şerit ile iyileştiriyorum ama bir şey eksikti. Monitörde bir ambilight eksiktine çaldığına bağlı olarak kendini değiştiren aydınlatma ve bu ışık çubukları oldukça havalı görünüyordu.

Total, onları satın aldım ve kurdum. Ve evet, programlamayı biliyorsanız ve yeterince sabrınız varsa, Arduino kartı, bazı komutlar ve herhangi bir LED şerit ile PC için bir ortam oluşturabileceğiniz doğrudur, ancak size ne söylememi istiyorsunuz, bu ışık çubukları bana daha basit geldi ve monitöre ortam ışığı eklemenin iyi bir yolu. Onları aldığımdan beri deniyorum ve her Cumartesi yayınladığım bu sütunda size nasıl gittiklerini ve deneyimin nasıl olduğunu anlatmak istiyorum.

Ambilight teknolojisi ve alternatifleri: TV'nin arkasında ortam aydınlatması oluşturmak için LED sistemleri için satın alma rehberi

Bazı ön düşünceler

Philips Hue Play 4

Philips Hue Play’i satın alırken aklımızda tutmamız gereken ilk şey şudur: onlar bağımsız cihazlar değil. Philips ekosisteminin çoğu gibi, onları bu durumda pakette gelen köprüye bağlamak gerekir, ancak başka bir bağlamda ayrıca satın alınması gerekir. Ve bu mantıklı çünkü ışık çubuklarını PC’ye bağlamak için kullanacağımız şey bu.

Ortaya çıkabilecek bir diğer soru da Hue Play HDMI Sync Box’a sahip olmanın gerekli olup olmadığıdır ve cevap “duruma göre değişir”. Kabaca söylemek gerekirse, Hue Sync Box, ışık çubuklarını bir HDMI kablosu aracılığıyla TV’ye bağlamak ve görüntüyü ışıklarla senkronize etmek için kullanılır. Bunları sadece oynamak için kullanacaksak PC’de buna gerek yok.çünkü bilgisayara yüklememiz gereken araç olan Hue Play, ekranın kendisini izler ve ışıklara ilgili talimatları vermekten sorumludur.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/26/01/75/602fa4c63bef070d9b/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/74/6e/12/602fa4c14bd22f5827/orijinal/velodad-mini.jpeg»}

Şimdi, Netflix, Disney+ vb.’de film izlemek istiyorsak. PC’den ambilight ile, evet gerekli olacak. Niye ya? Çünkü akış platformlarının içeriği DRM’ye sahiptir ve Hue Play “ekranı kaydedemez” rengi algılamak için. sadece bir tane yapabiliriz etrafta çalışmak Hue Play HDMI Sync Box’ımız varsa, benim durumumda geçerli olmayan bir şey çünkü 1) monitörün 144 Hz’inden yararlanmak için DisplayPort kullanıyorum ve 2) aydınlatma için akışkanlıktan ödün vermek istemiyorum. Her durumda, bunları TV’de kullanmak istiyorsanız, Senkronizasyon Kutusu tamamen gerekli olacaktır.

Philips Hue Play 3

Bunu söyledikten sonra, kurulum hakkında konuşalım. Kurulum son derece kolaydır ve kelimenin tam anlamıyla iki dakikadan fazla sürmez. Köprüyü yönlendiricinize bağlamanız, telefonunuzda Hue uygulamasını başlatmanız ve köprüye bağlanmanız yeterlidir. Ardından ışık çubuklarını takıyoruz (aynı prize en fazla üç adet bağlanabilir), köprü onları algılar ve biz sadece onları hangi pozisyonda tuttuğumuzu işaretlememiz gerekir. (ideal olarak monitörün her iki tarafında bir tane).

Nasıl giyerler? İki seçenek vardır: masanın üzerinde veya monitörün arkasında. Paket içerisinde her bir amaç için bir adet olmak üzere iki tip baza bulunmaktadır. Önce onları masanın üzerine koydum ama ışık tüm duvarı iyi kaplamadı ve sonunda, Onları monitörün arkasına koymaya karar verdim.. Bunları tabana vidalayın ve kutuda bulunan çift taraflı bir çıkartma kullanarak tabanı monitörün arkasına yapıştırın. Çok güçlüdür ve en ufak bir hareket etmez.

Philips Hue Oyun 10

Onları her iki tarafa, az ya da çok ortalanmış olarak koymalısınız. Bu şekilde ışığın duvar boyunca doğru bir şekilde yayılmasını sağlayacağız. Daha ne, ışıklar ve duvar arasında bir mesafe bırakmaya çalışın, çünkü onları çok fazla yapıştırırsanız ışık daha küçük bir alana yapıştırılır ve deneyim daha kötü olur. Yaklaşık 10-15 santimetre fazlasıyla yeterlidir. Ve şimdi evet, ışıklarla gidelim.

Bu gerçekten oyun

Philips Hue Play 6

Philips ışık çubukları LED şerit gibi değildir. Yalnızca tek renkte (farklı yoğunluk ve tonlarda) yanarlar, bu nedenle ekranın bir alanında yeşil, mavi, kırmızı ve sarı varsa, ışık en baskın renkte yanacaktır. Daha eksiksiz bir ortam istiyorsak, üzerine bahse girmemiz gerekecek diğer daha karmaşık çözümler. Sevdiğim bir şey, ışıkların üzerinde beyaz bir difüzör olması, ışığı iyileştiren ve yumuşatan bir şey.

Sadece tek renkte yanıyorlar derken ne demek istediğimi anlamanız için bu satırların altındaki videoyu izleyebilirsiniz. Tam bir ambilight olsaydı, monitörün altındaki ışığın rengi üstteki ışıktan farklı olurdu, ancak hayır. Yok canım soldaki çubuk bir renkte ve sağdaki diğer renkte yanar ki, evet, çok hızlı ve çok yüksek bir gecikme olmadan değişir.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/3e/38/12/602fa4f34bd22f57f6/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/62/d7/a2/602fa4ee4bd22f582c/orijinal/led-colores-mini.jpeg»}

Işık çubuklarını PC ile nasıl senkronize ederiz? Hue Play ile. Windows ve Mac için ücretsiz bir uygulamadır. İndirmeniz ve doğru olduğundan emin olmanız yeterlidir. PC ile aynı ağa bağlı Philips köprüsüne sahibiz. Araç bunu otomatik olarak algılayacak ve bizden ışıkların senkronizasyonunu başlatmamızı isteyecektir. Ben çünkü sadece ışık çubuklarım var ama ampullerim, LED şeritlerim ve diğer bağlı Philips cihazlarım olsaydı oyunla her şeyi senkronize edebilirdim. Ve burası sihrin başladığı yer.

Birkaç mod seçebiliriz, ama en çok işe yarayan “Video”. “Oyun” moduna benzer, ancak izlenimim, ışıktaki değişikliklere daha duyarlı olduğu yönünde. Farklı yoğunluklar arasında da seçim yapabiliyoruz ve ben şahsen en yüksek modu tercih ediyorum. En çok aydınlatan ve ışıktaki değişimlere en duyarlı olanıdır. Her halükarda, ilgileniyorsanız, farklı türleri deneyebilir ve en çok beğendiğinizi saklayabilirsiniz.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/0c/97/12/602fa4d54bd22f5869/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/24/dd/55/602fa4d13bef0718a6/original/gameplay-mini.jpeg»}

Işıkların senkronizasyonu neredeyse anında. Biraz gecikme var, zar zor fark ediliyor, ancak karakterimizi hareket ettirdikçe ışık mükemmel bir şekilde değişiyor. Işıklandırma tam olarak net değil çünkü dediğimiz gibi her çubuk tek renkte yanıyor. Bununla birlikte, her çubuk 16 milyon renk ve 50.000 ton soğuk ve sıcak beyaz ışık üretebilir, bu nedenle deneyim çok sürükleyicidir.

Maksimuma getirdiğimizde parlaklık seviyesi oldukça yüksek ancak karanlıkta veya loş ışıkta oynadığımızda ışık çubukları tamsayı kazanır. Gün boyunca ışık mükemmel bir şekilde görülebilir, buna şüphe yok, ancak gece veya öğleden sonra etkisi tek kelimeyle etkileyici. Aşağıdaki resimlerde gündüz ve gece / panjur tamamen kapalıyken nasıl göründüğünü görebilirsiniz.

gündüz ve gece Gündüzleri sola, geceleri sağa.

Razer çevre birimleriniz varsa, benim durumumda olduğu gibi (Razer Huntsman klavye ve Basilisk V2 fare) aydınlatmayı söz konusu çevre birimleriyle senkronize edebilirsiniz, ancak benim için bu, Şahsen ben pek ikna olmadım. Çevre birimleri ve ışıklar farklı hızlarda hareket ediyor ve benim zevkime göre, daldırma hissi biraz kayboluyor.

Sevmediğim bir diğer şey ise siyah ekran arka planımız olduğunda ışıklar tamamen kapanmıyor, ancak parlaklığı en aza indirin. Bu, gece oynarsanız duvarda ince bir yansıma görebileceğiniz anlamına gelir. Çok açık değil ve ona bakmak zorundasın, bir çatışmanın ortasındaysanız veya baskın patronunu öldürürseniz olmayacak bir şey, ama orada.

Sonuç olarak

Philips Hue Play 7

Her iki durumda da, ambilight etkisi tek kelimeyle harika.. Gözümüz ekranda ortalanmış haldeyken, ışık çubuklarının yalnızca tek bir renk ürettiğini pek fark etmiyoruz. Duygu harika ve her şeyden önce renklerin sadık temsili ve ekranda değiştikçe değiştikleri dolaysızlık sayesinde oyunda çok hissediyorsunuz.

Nispeten pahalı bir ürün, hiç şüphe yok ama neredeyse mükemmel çalışıyor. Ayrıca fiyat, diğer Philips ev otomasyon ürünleriyle uyumlu, yani bu bizim ilgilenmemiz gereken bir konu. Değer? Daha sürükleyici bir deneyim arıyorsak, şüphesiz, böyle oynamak başka bir rulo, ama tamamen gerekli bir şey değil. Etkisi çok ama çok güzel ve monitörün altında ve üstünde LED şerit gibi daha fazla şirket ışığımız varsa kesinlikle kazanacaktır.

Philips Play Bar Kısılabilir, Apple HomeKit ve Google Home ile uyumlu, Beyaz ve Renkli ışık, Beyaz + Hue - WiFi üzerinden kontrol edilebilir bağlantı köprüsü

Philips Play Bar Kısılabilir, Apple HomeKit ve Google Home ile uyumlu, Beyaz ve Renkli ışık, Beyaz + Hue – WiFi üzerinden kontrol edilebilir bağlantı köprüsü

Bu makale, her Cumartesi Xataka’da yayınladığımız, Jose García’nın teknolojiyi daha rahat, kişisel ve gayri resmi bir bakış açısıyla ele almaya adanmış haftalık bölümünün bir parçasıdır.

– Haberler Philips Hue Play, test ettik: Bu ambilight sistemiyle PC’de oyun oynamak tek kelimeyle harika aslen yayınlandı Xataka Joseph Garcia’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…