Pharming: Black'in moda dolandırıcılığına kanmayın...

Pharming: Black’in moda dolandırıcılığına kanmayın…

İle kara cuma 2021 Hemen köşeyi dönünce, internette gezinmek riskli olabilir, özellikle de web’in zayıflıklarından ve bazı kullanıcıların onları kandırma becerisinden yararlanan siber suçluların sürekli olarak takip edilmesi nedeniyle. Bu, özellikle çevrimiçi tekliflerin bol olduğu tarihlerde ortaya çıkar. eczane en çok kullanılan yöntemlerden biridir.

Pharming nasıl çalışır?

tekniği eczane Yasal bir web sitesinden gelen kullanıcı trafiğini manipüle etmeye ve onları güvenilir web sitesiyle görünüşte aynı özelliklere sahip başka bir portala yönlendirmeye dayanır. Kullanıcı dolandırıcılık sayfasına girdiğinde, siber hırsızların dolandırıcılıklarını gerçekleştirmek için kopyaladığı kişisel ve özel verileri sağlar.

içinden eczane Ayrıca, kurbanların bilgisayarlarına kötü amaçlı yazılımlar sokmak, sistemlerini etkilemek ve kullanıcıları sahte web sitelerine yönlendirmeyi kolaylaştırmak da mümkündür. Ayrıca, bu tür bir siber saldırı, doğrudan DNS sunucuları üzerinde hareket ettiğinden, tespit edilmesini zorlaştırdığı için potansiyel olarak tehlikelidir.

Pharming’den kaçınmak için ne yapabilirsiniz?

Bu tür tehditlerden kaçınmanın yollarından biri, adres çubuğundaki URL’lerin doğru yazıldığını kontrol etmektir. Güvenli web sitelerinde her zaman “HTTPS” kodu ve adres çubuğunda bir asma kilit simgesi bulunur. Öte yandan, güvenilir bir İnternet servis sağlayıcısı kullanmak ve bilgisayarınızı her türlü kötü amaçlı yazılımı algılayan güçlü bir antivirüs ile korumak önemlidir.

bu eczane İnternetten alışverişin artmasıyla birlikte moda oldu. Amazon gibi popüler e-ticaret platformlarının teklifleri ve reklamları, özellikle Kara Cuma günlerinde birçok kullanıcının ilgisini çekmektedir. Bu nedenle, temkinli olmak ve ne kadar çekici olursa olsun, görünüşe kapılmamak önemlidir.

Leave a Reply