Peugeot e-Rifter: 4.000 litreye kadar kapasiteye ve 280 kilometre özerkliğe sahip yeni %100 elektrikli minivan

Peugeot, elektrikli otomobil filosunu giderek daha fazla formatla genişletmeye devam ediyor. Geçen yıl bir ticari araç ve bir SUV olan Peugeot e-208 ve e-2008’i test ettik ve şimdi yeni Peugeot e-Rifterönceki modellerin sunduğundan daha fazla kapasite isteyenler için tasarlanmış bir araç.

Minivan modelinin %100 elektrikli versiyonudur, tasarımının çoğunu korur, ancak mekanik düzeydeki değişikliğin ötesinde bazı parçaları günceller. ev sahipliği yapabilir yedi koltuğa kadar ve 750 kilogram çekme kapasitesine sahiptir.

Daha yeşil bir sisteme ev sahipliği yaptığı bilinen DNA

Yeni e-Rifter, geçen yıl sundukları Peugeot e-Traveller veya e-Expert’e daha çok benzeyen bir formattır ve maksimum kargo alanı arayanların enerjik olarak “daha temiz” arabaları da tercih edebilmeleri için tasarlanmıştır. Aslında, elektrikli çekme zinciri (elektrik motoru, inverter ve doğru akım / alternatif akımın şarj cihazı-konvertörü) Peugeot’ya göre e-Traveller’da görülene benzer.

Peugeot E Rifter 01

Elektrikli arabalar ve binlerce işten çıkarma: neden büyük motor markaları fabrikaları kapatıp daha az iş gücüne ihtiyaçları olduğunu söylüyor?

İçinde Peugeot’nun dijital i-Cockpit’i (temel modelin analog enstrümantasyonuna bir seçenek olarak) vardır. sürüş işlevlerini kontrol etmek için 10 inçlik bir ekran, ancak uygulama aracılığıyla bir miktar yönetim imkanı da olacaktır. Ayrıca bu işlevler için “e-Toggle” kontrolüne ve mobil cihazlar için kablosuz şarj alanına sahiptir.

Peugeot E Rifter Kokpit

Yolcu bölmesinin ortasında ayrıca 8 inç dokunmatik ekran buradan tarayıcıyı veya istatistikleri görüntüleme veya yükü programlama gibi işlev menülerini görebilirsiniz. Ayrıca kalan özerkliğe bağlı olarak radyoda mevcut şarj noktalarını görebilir ve/veya yolcu bölmesinin termal ön koşullandırma saatlerini programlayabilirsiniz.

Peugeot E Rifter Ekranı

Delik için yer ve hızlı şarj desteği

e-Rifter’ın temelinde, üzerinde %100 elektrik motorizasyonunun bir 100 kW maksimum güç ve 260 Nm maksimum tork. Güç modunda markanın sağladığı (homologasyon bekleyen) faydalara ilişkin veriler aşağıdaki gibidir:

  • 130 km/s maksimum hız.
  • 0’dan 100 km/s hıza 11,2 saniyede çıkıyorum.
  • 8.9 saniyede 80’den 120 km/s’ye kurtarma.

Peugeot E Rifter 04

Toplam üç sürüş modu (Eko, Normal ve Güç) ve iki fren modu vardır. bagaj var 1.050 ila 4.000 litre arasında bir kapasite ve tüm versiyonlarda elektrikli park freni bulunur.

Minibüs, 50 kWh kapasiteli 18 modüllü bir lityum pile sahiptir. Marka tarafından verilen özerklik rakamı, 280 kilometreye kadar (WLTP onay protokolüne göre).

Peugeot E Rifter Kargo

Standart olarak 7,4 kW tek fazlı şarj cihazı ve 11 kW üç fazlı şarj seçeneği ile birlikte gelir. Ayrıca, pilin hızlı şarjı desteklemek için ihtiyaç duyduğu termal düzenlemeyi sağlamayı vaat eden bir yolcu bölmesi soğutma devresine sahiptir. bu yükleme süreleri türüne göre bu vaatler şunlardır:

  • Standart bir prizden (8A): 31 saatte tam şarj.
  • Güçlendirilmiş bir prizden (16A): 15 saatte tam şarj.
  • 7,4 kW şarj istasyonundan: tek fazlı entegre şarj cihazı (7,4 kW) ile 7,5 saatte tam şarj.
  • 11 kW şarj istasyonundan: 3 fazlı entegre şarj cihazı (11 kW) ile 5 saatte tam şarj.
  • Hızlı şarj cihazından: 100 kW yük ile 30 dakikada %80 şarj.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/7a/90/53/5f06ea5d4bd22f2fa5/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/04/f1/94/601977e94bd22f675c/original/cars-electricos-less-consumo.jpeg»}

Peugeot e-Rifter’ın sürümleri ve fiyatları

Peugeot E Rifter 03

Marka şimdilik yeni Peugeot e-Rifter’ın 2021’in ikinci yarısında Avrupa’da pazarlanacak, bu yüzden satışa sunulduğunu görmek birkaç ay sürecek. Satış fiyatını sağladıkları anda bu bilgileri güncelleyeceğiz.

içinde mevcut olacak 5 ve 7 koltuklu iki versiyon Standart (4.40 metre) ve Uzun (4.75 metre) olmak üzere iki uzunluğun her birinde. Farklı malzeme, tekerlek, ekran ve diğer seçeneklerden oluşan paketler arasından seçim yapabileceğiniz dört donanım seviyesi olacak.

Bildiğimiz şey, bu araç için sanayileşme projesinin ödüllendirildiği. PSA grubunun Vigo’nun merkezine (Peugeot’un ait olduğu), elektrikli Peugeot 2008’in halihazırda üretildiği yer. Gördüğümüz gibi, grubun planları arasında 2020’de İspanya’daki tüm fabrikalarının %100 elektrikli otomobil üretmesi vardı, bu nedenle Galiçya fabrikasına eklenmiş başka bir model daha var.

Görüntüler ve bilgiler | peugeot

– Haberler Peugeot e-Rifter: 4.000 litreye kadar kapasiteye ve 280 kilometre özerkliğe sahip yeni %100 elektrikli minivan aslen yayınlandı Xataka Anna Marti tarafından

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…