Perseverance’ın paraşütü, Python’u tanıması sayesinde Twitter’da ortaya çıkan Mars’a gizli bir mesaj taşıdı.

Güçlü Şeylere Cesaret Edin. Birkaç gün önce Mars’a ulaşan Perseverance gezgini NASA ve JPL paraşütü, komşu gezegeni uzun bir süre turlamak için gerekli her şeyle donatılmıştı, İnternet kullanıcılarının deşifre etmekten sorumlu olduğuna dair bir mesajla geldi. Twitter veya Reddit gibi platformlar aracılığıyla.

Bu üç kelimeyle ilgili iki ilginç şey var: Birincisi, ne anlama geliyorlar? Ve ikinci sırada,programlama severler bu gizli mesajı nasıl keşfettiler? NASA mühendisleri?

Azim fotoğrafları birkaç dakika içinde Mars'tan Dünya'ya ve Twitter hesabına bu şekilde seyahat ediyor

Ne istiyorsan bana sorabilirsin

Eu3hnbvwyaeyugm

Reddit AMA’nın alanından yararlanarak (bana bir şey sorun) Uzay Ajansı’ndan bazı profesyoneller İnternet kullanıcılarıyla bu etkileşimlerden birini başlattı.

«Bizler NASA’nın Perseverance gezgini üzerinde çalışan bilim adamları ve mühendisleriz ve Mars’a yeni inen Ingenuity helikopterinde. Bize ne istediğinizi sorun!” Çok oyun veren bir soru. Paraşütün gizli bir mesajla gelip gelmediğini soran birkaç kullanıcı oldu.

Jet Propulsion Laboratuvarı’nda kamera mühendisi olan Adam Nelessen yanıt verdi: sadece cevabın JPL olmadığını söylemek için (Bu kadar çok uzay görüntüsünü saklayan laboratuvarın baş harfleri) binlerce kişi tarafından paylaşılan bir tweet’i paylaşan bir kullanıcının şüphesine yanıt olarak, bir MIT öğrencisinin paraşütte bu üç harf olduğunu iddia etmesi.

https://platform.twitter.com/widgets.js

İki saat sonra, rdtwt1 kullanıcısı, bu sonuca nasıl ulaştığını detaylandırmadan, mesajın cevabının “Güçlü Şeylere Cesaret Et” olduğunu söyledi. Birkaç saat sonraya kadar başka bir kullanıcı, bilgisayar bilimi öğrencisi Abela Paf’ın Twitter profilini paylaştı. Babasıyla birlikte böyle bir sonuca vardıklarını söyledi. ve Python bilginiz sayesinde.

Bu doğru cevap mı? Abela Paf’ın Twitter takipçileri hala NASA ve Perseverance’dan Twitter üzerinden bu cevabı doğrulamasını istiyor.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Üç kelimenin anlamı

Eu34hbbxuaai2og

Aynı sonuca varan bir diğer kullanıcı olan Adithya Bajali, “Güçlü Şeylere Cesaret Et” ifadesinin NASA profesyonelleri tarafından kullanılan bir tabir olduğunu açıklayarak, bir çalışma odasında yazıldığını görebileceğiniz fotoğrafı buraya ekli olarak paylaştı. İlave olarak Uzay Ajansı tarafından bu ifadenin kullanıldığı sosyal ağdaki bir gönderiyi hatırlattı 19 Şubat, Mars’a varış günü.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Somut anlam, “güçlülere cesaret et” gibi bir şeydir, ajansın hırsını ima eden bir şeydir.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/30/c3/34/602f9f644bd22f05b6/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/31/08/43/602fa0794bd22f022e/orijinal/el-perseverance-landes-on-mars-miniature.jpeg»}

Bajali, aynı zamanda bir JPL mühendisi ve Azim misyonunun kahramanlarından biri olan Allen Chen’den bir yanıt aldı. Ona çözümü söylemedi, ama onu işlerken ve Bajali kamuoyu önünde vardığı sonuçları çıkardı, ona “neredeyse orada” olduğunu, yani neredeyse sahip olduğunu söyledi. Yani internet anahtarı bulmuş gibi görünüyor.

Kapak Resmi | TENCERE

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Perseverance’ın paraşütü, Python’u tanıması sayesinde Twitter’da ortaya çıkan Mars’a gizli bir mesaj taşıdı. aslen yayınlandı Genbeta Barbara Becares’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…