Perseverance’ın Mars’a tarihi gelişini canlı ve çevrimiçi olarak nasıl takip edebilirsiniz?

Bu 18 Şubat 2021 Perşembe özel çünkü bizi Mars’a götürecek yola bir taş daha yerleştirilecek.. Macera, NASA’nın Mars 2020 misyonunu başarıyla başlattığı 30 Temmuz’da başladı ve her şey plana göre giderse bugün, Azim gezicisinin altı aydan biraz fazla süren uzay yolculuğunun ardından kızıl gezegene gelmesiyle devam ediyor.

Bu keşif aracının yolculuğu kolay olmadı, NASA ve JPL’den sorumlu mühendisler çeşitli zorlukların üstesinden gelmek için büyük çaba sarf etmek zorunda kaldıgüneş sistemindeki en küçük ikinci gezegene doğru yaklaşıklık olarak, ancak her şey mükemmel bir şekilde yolunda görünüyor.

İspanya yarımadası saatiyle 21:55’te Perseverance Mars’a varıyor ve onu canlı ve çevrimiçi olarak takip edebileceksiniz.

Bugün 21:55 İspanyol yarımadası saatiyle Mexico City’de 14:55 ve EST: 15:55), Perseverance on Mars’ın gelişiyle -umarız başarılı bir şekilde- doruk noktası gelir. Tarihsel bir gerçek ki canlı ve online takip edebileceğiz.

Perseverance’ın Mars’a inişi nasıl ve nerede izlenir?

Mars’a yapılan bu destansı yolculuğun doruk noktası, Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) için de özel olacak, çünkü Bu ajansın robotik bir iniş yapacağı ilk İspanyolca yayın olacak. başka bir gezegende.

Bu hatlarda sahip olduğumuz video aracılığıyla ve İspanyol yarımadası saatiyle 20:30’dan (Meksika’da 13:30, Ekvador, Kolombiya veya Küba’da 14:30, Venezuela’da 15:30 veya Şili’de 16:30) veya Arjantin), başlıklı bir yayın başlatacak birlikte direniyoruz Perseverance’ın gelişini canlı olarak deneyimlemenin yanı sıra, insanlığın Mars’a olası gelişi için bu önemli görevin başarısında yer alan Hispanik NASA profesyonellerinin rolü vurgulanacak. Aslında Elon Musk, SpaceX’in gezegene yaptığı ilk insanlı görevi için 2024 veya 2026’yı şimdiden düşünüyor.

Bu görev, NASA tarafından İspanyolca olarak yayınlanan ilk yayın olacak ve buna dahil olan uzay ajansından İspanyol profesyonellerin rolünü vurgulayacak.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/7b/2e/a2/6022aea44bd22fd264/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/5d/6f/c5/6022ae863bef078f78/original/mars-2030.jpeg»}

Perseverance gezgini bugün kritik bir amaçla Mars'a bu şekilde inecek: kızıl gezegene ilk insanlı görevin yolunu açmak.

Aslında yayın, başarıya katılan bir mühendis olan Diana Trujillo tarafından gerçekleştirilecek. Program sırasında minikler, çocuklarla yapılacak iş birliği sayesinde misyonun önemini de keşfedebilecekler. Susam Sokağı ve tabii ki en önemlisi: Perseverance’ın Mars’a girişini, inişini ve inişini doğrudan (yorumlar dahil) katı bir şekilde görebileceğiz..

olacak yaklaşık yedi dakika Modülün yörüngeden inmesi ve her şey yolunda giderse Mars yüzeyine inmesi ne kadar sürer. Hiç şüphesiz kaçırılmaması gereken bir kilometre taşı.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Perseverance’ın Mars’a tarihi gelişini canlı ve çevrimiçi olarak nasıl takip edebilirsiniz? aslen yayınlandı Genbeta Tony Castillo’nun fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…