PenPot, vektör ve arayüz tasarımının bir ‘Google Dokümanları’ (ve dahası, açık kaynak)

On gün önce İspanyol şirketi Kaleidos, dünyaya PenPot’un (önceden UXBOX olarak bilinen) ‘alfa’ versiyonunu sundu. grafik tasarım ve prototip oluşturma ve arayüzler alanında Google Dokümanlar’a eşdeğer.

İyi bir açık kaynak projesi olarak (Mozilla Kamu Lisansına bağlıdır), Penpot bir SVG gibi standart vektör görüntü formatıbundan yapabileceğimiz işi çok çeşitli alternatif araçlarla uyumluluk sağlar.

Ticari araçların hakim olduğu bir alanda açık kaynak alternatifi

Açıkçası, bunu Google Dokümanlar ile karşılaştırdığımızda şunu kastediyoruz: ayrıca gerçek zamanlı düzenleme ve yorum ile ortak çalışmayı destekler.

Ama o sırada PenPot’u diğer araçlarla karşılaştırın, birçok kullanıcının daha önce gündeme getirdiği bir isim daha var: Figma, arayüz tasarımında referans araçlardan biri. PenPot, Figma’nın tescilli formatı (*.fig) ile uyumlu olmasa da, her iki araç da oldukça benzerdir.

Kullanılabilirlik ve web erişilebilirliği: Kullanıcılar olarak bizim için hayatı kolaylaştıran bu kavramlar nelerdir ve nasıl farklıdırlar?

Kaleidos CEO’su Pablo Ruiz Múzquiz’in Producthunt’taki yorumlarına göre, ‘alfa’ etiketine kapılmamalıyız ürünün açıklaması: “Bugün PenPot ile üretken olabileceğinizden emin olabilirsiniz”.

Açık kaynaklı bir web aracı olarak, sadece alan adına kaydolarak ücretsiz olarak kullanın penpot.appaynı zamanda bize, tarafımızca yönetilen bir web sunucusuna bir örnek yükleyebileceğimiz kendi kendine barındırma seçeneği de sunar (örneğin, WordPress’te olduğu gibi).

Ayrıca, Reddit’teki bir soru oturumu sırasında geliştiricileri, Penpot’un bir ‘çevrimdışı modu’ desteklemediğini ve onu dahil etmek için herhangi bir planları olmadığını açıkladı. ‘yol haritası’ bir masaüstü sürümü içeriyor belirsiz bir zamanda.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/31/e4/82/6026e6553bef07642d/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/4d/39/12/6026e7113bef07641a/original/penpot.jpeg»}

Kısacası, konsolide ticari araçlara karşı büyüyen açık kaynak alternatifleri kataloğuna ekleyen başka bir (umut verici) araç.

üzerinden | mixx.io

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler PenPot, vektör ve arayüz tasarımının bir ‘Google Dokümanları’ (ve dahası, açık kaynak) aslen yayınlandı Genbeta Mark Merino tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…