PDF’yi Chrome’da veya Acrobat Reader ile açabilirsiniz: artıları ve eksileri

Ofis otomasyonu dünyasıyla ilgili her şeye odaklanan yazılım sektörü büyümeyi bırakmıyor. Ve biz sadece popüler Office veya LibreOffice üretkenlik paketlerinden bahsetmiyoruz. PDF, DOCX, çalışma ve açma gibi birçok diğer önemli faktör burada devreye giriyor, XLSXTXT ve diğer birçok dosya türü.

Birçoğu Word, Excel gibi ofis programlarında genellikle uğraştığımızlardır. WordPadPriz, yazar, vb. Bunlar, her durumda bizi ilgilendiren içeriği açarken, oluştururken, kaydederken veya düzenlerken bize çok yardımcı oluyor. Bütün bunlar için, genel bir kural olarak, yukarıda belirtilenlerde olduğu gibi, çok sayıda yazılım çözümü buluyoruz.

Ancak bugün piyasada hem ücretli hem de ücretsiz, bazıları diğerlerinden daha karmaşık olan çok daha fazlası var. Ancak aynı satırlarda, giderek daha düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz bir şeye odaklanmak istiyoruz. Özellikle, bu çok yönlü dosyaların içeriğine Adobe formatında erişmemizi sağlayan PDF’yi açma gerçeğinden bahsediyoruz. İçlerinde metinler, fotoğraflar bulabiliriz, videolarimzalar, düğmeler, köprüler vb.

Bahsettiğimiz gibi, bu tür bir görev için çok sayıda program kullanabiliriz. Belki de bunlardan en popüleri Adobe’nin kendi ürettiği Acrobat Reader’dır, ancak birçoğundan yalnızca biridir. Benzer şekilde, mevcut web tarayıcılarının çoğu halihazırda PDF’yi aç, hangi birçok takdir. Bunların arasında, başka türlü nasıl olabilirdi ki, Google programı olan Chrome’u buluyoruz. Bu nedenle, bu noktada birçok kişi, Adobe Acrobat Reader veya benzeri bir program yüklemeye değer olup olmadığını veya bunun gibi bir tarayıcı olup olmadığını merak edebilir. Krom.

Adobe okuyucu

PDF’yi Chrome’da açmak bize zaman kazandırır

PDF’yi Chrome’da açmanın avantajlarından biri, bu işlemi gerçekleştirdiğimiz çevikliktir. Ve tarayıcı, neredeyse her zaman açtığımız programlardan biridir. Bu nedenle, Windows’ta bu programla ilişkili PDF dosyalarımız varsa, hemen hemen açılacaklardır. tersine Adobe Acrobat okuyucu onun için daha ağır ve daha yavaştır.

Acrobat Reader, PDF’ler için birçok başka özelliğe sahiptir

Ama elbette, beklendiği gibi, Adobe okuyucu bize bu dosyalar için bir okuma işlevi sunmakla sınırlı değildir. Aynı zamanda, bize bu dosyalarla uğraşırken çok yardımcı olacak çok sayıda ek özellik sunar. Böylece onları düzenleyebilir, koruyabilir, birleştirebilir, gibi öğeler ekleyebiliriz. firmalar, vb. Tabii ki, hepsi ücretsiz değil, ancak her kullanıcının ihtiyaçlarına bağlıdır. Bütün bunlar, örneğin Chrome gibi tarayıcıların bize izin vermediği bir şeydir.

Hemen hemen herkes Chrome’u yükledi

Bu uygulamanın sektörde açık ara en çok kullanılan uygulama olduğunu da unutmamalıyız. Bu nedenle, hemen hemen herkesin bilgisayarında varsayılan olarak Chrome yüklü olduğundan şüphelenebiliriz. Bu, açılacağı anlamına gelir PDF hemen, bilgisayarlarında ek bir şey yapmak zorunda kalmayacaklar, bu da birçokları için bir artı nokta.

Chrome’da doğrudan İnternet’ten PDF’leri açıyoruz

Öte yandan, günlük olarak uğraştığımız bu PDF dosyalarının birçoğunun göz atarken bulunduğunu da söylemekte fayda var. internet. Tüm bunlardan dolayı, Chrome’un veya başka bir şeyin olduğunu anlamak zor değil. tarayıcı Kendimizi yalnızca PDF’yi açmakla sınırlayacaksak, bu mükemmel bir çözümdür.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…