PC veya mobil için bir VPN’in maliyeti nedir?

İnternette gezinirken gizliliği artırmak, IP gibi bilgileri gizlemek ve hatta coğrafi olarak kısıtlanmış olabilecek içeriğe erişmek için farklı araçlar kullanabiliriz. Böyle bir seçenek kullanmaktır. vpn. Bu yazıda, bilgisayarımıza veya cep telefonumuza bir tane kurmanın bize ne kadara mal olacağını açıklayacağız. Ayrıca ücretsiz sürümleri kullanmanın neden iyi bir fikir olmadığını da göreceğiz.

Bir VPN’e sahip olmanın maliyeti nedir?

İnternetteki hemen hemen her şey için sıklıkla olduğu gibi, şu seçenekleri bulabiliriz: ödeme ve diğerleri ücretsiz. Ancak bir VPN söz konusu olduğunda bu son seçeneğin kullanılması uygun değildir. Gizliliği her zaman korumak ve sorunlardan kaçınmak istiyorsak, ödeme yapmanız gerekse bile güvenli seçenekleri kullanmak önemlidir.

VPN satın alın Pahalı bir şey değil, hatta daha fazla, halka açık ağlara bağlanarak veya seyahat ederken kısıtlı içeriğe erişerek İnternette güvende kalmak için elde edebileceğimiz faydalarla karşılaştırırsak.

Her şeyden önce, yapabileceğimizi hesaba katmalıyız. bir VPN hizmeti kiralayın çok çeşitli bir süre için. Tek bir gün, bir hafta, bir ay, bir yıl, birkaç yıl olabilir… Her şey onu ne kadar kullanacağımıza, gerçekten ne kadar zamana ihtiyacımız olduğuna bağlı. Örneğin, bir haftalığına yurt dışı seyahati yapacaksak ve Netflix’e veya herhangi bir platforma hala İspanya’daymış gibi girmek istiyorsak, 7 günlüğüne bir tane kiralamak ilginç olabilir.

Piyasada bulabileceğimiz bazı ana VPN’leri ve bize ne kadara mal olacağını göstereceğiz. Bunları hem bilgisayarda hem de mobil cihazlarda kullanabiliriz. Özellikle bir cep telefonu kullanırken, genel kablosuz ağlara bağlanmak çok yaygındır ve bu, bağlantıyı şifreleyen ve böylece verilerimizin herkes tarafından kullanılmasını engelleyen bu tür bir hizmet kullanılmadan sorun olabilir.

sörf köpekbalığı

Güvenliği ve iyi performansı korumak için en popüler ve önerilen VPN’lerden bazılarını sayarsak, örneğin Surfshark bize mal olur. Sadece bir aylık kiralarsak 10,81€en az 6 aylığına sözleşme yaparsak 5,42 € ve iki yıllığına sözleşme yapmaya karar verirsek 2,08 €’ya kadar.

PureVPN

Yaygın olarak kullanılan bir diğer şey PureVPN’dir. Benzer fiyatlar bulabiliriz. Bir aylık plan 9,60 €, iki yılı seçersek aylık 2,96 € olur. Ayrıca 0,99 € karşılığında bir haftalık deneme süresi vardır. Bu promosyonlar genellikle VPN’lerde bulunur ve bir göz atmaya değer.

Siber Pazartesi için PureVPN teklifi

NordVPN

NordVPN kesinlikle en popüler olanlardan biridir. Bu durumda yine ne kadar kontrat yaptığımıza göre değişen oranlar söz konusu. olabilmek 9,56 € karşılığında aylık kiralama, bir yıl ve ayda 3,93 € veya iki yıl için çıkıyor ve her ay 2,97 € için çıkıyor. Gördüğümüz gibi, hizmeti ne kadar uzun süre sözleşme yaparsak, o kadar ucuz olur.

Siber Hayalet VPN

CyberGhost VPN ayrıca bir VPN hizmeti satın almak için bir dizi seçenek sunar. Fiyatlar, sizi ne kadar süreyle işe aldığımıza bağlı olarak değişir. Örneğin tek bir ay bize 11.99€’ya mal olacak, bir veya iki yıl ise bize sırasıyla ayda 3,75 € ve 3,19 €’ya mal olacak. Her durumda, 45 günlük para iade garantisi de sunarlar.

ExpressVPN

ExpressVPN ile ilgili olarak üç temel seçenek bulabiliriz. Bunlardan biri, en basiti, onu işe almaktır. 11,08 € fiyatla bir ay. Ayrıca altı ay seçebiliriz ve bu durumda ayda 8,55 € ödemek zorunda kalırız. En ucuz seçenek hizmeti bir yıllığına satın almak olsa da her ay 7,12 € ödüyoruz.

Bu nedenle şunu söyleyebiliriz VPN satın al Zamana bağlı olarak daha fazla veya daha az maliyetli olabilir. Genel olarak, tek bir ay bize 9-10 €’ya mal olurken, bir veya iki yıl boyunca satın almak 2 € ile 4 € arasında bir maliyete sahip olacaktır. Bazen bazı durumlarda ödeyeceğimiz fiyatı daha düşük hale getiren teklifler olabilir. Olabilecek bu olası indirimlere bir göz atmak her zaman iyi bir fikirdir.

Bir VPN kiralamaya gittiğimizde bazı yönleri dikkate almalıyız. Bunlardan biri, sadece bilgisayar veya cep telefonu gibi farklı cihazlarda kullanılabilmesi değil, aynı anda yapılabilmesi gerçeğidir. Bu şekilde, gezinirken tüm cihazlarımızı koruma altına alacağız.

Yeterli sunucuya sahip olduğunu da gözlemlemeliyiz. Bu sayede hız ve performans sorunlarının önüne geçebilmekte, aynı zamanda belirli coğrafi alanlarda kısıtlanabilecek hizmetlere ve platformlara da erişebilmektedir.

Güvenli olmayan VPN'lerin kullanımı

Neden ücretsiz VPN’lerden kaçınmalısınız?

Bilgisayarımız veya cep telefonumuz için bir VPN’e sahip olmanın ne kadara mal olduğunu gördük, ancak bir de var. ücretsiz sürümler. Şimdi, bu bizim tavsiye ettiğimiz bir şey değil. Açıklayacağımız gibi önemli sorunları olabilir.

VPN, gizliliğimiz için gerekli olacak bir hizmettir. Güvenli olmayan bir program kullanırsak verilerimiz tehlikeye girebilir. İnternette gezinirken bilgiler sızdırılabilir ve açığa çıkabilir.

VPN’ler verilerimizi satabilir

Ücretsiz VPN’ler nasıl para kazanır? Sonuçta bir hizmet sağlıyorlar, sunucuları kullanıcılara sunuyorlar ve bu da bir maliyet anlamına geliyor. Kâr edebilmelerinin yolu, veri satışı Bu ücretsiz programları kullananların.

Temel olarak, kullandığımız ücretsiz VPN hizmeti olan uygulamanın, ziyaret ettiğimiz siteleri, nereden vb. Tüm bunlar, örneğin pazarlama kampanyaları için kullanılabildiğinden, ağ üzerinde büyük bir değere sahiptir. Ancak bu, bu aracı kullananların gizliliğini riske atabilir.

Ücretsiz sürümlerde sızıntılar

Ücretsiz sürümler de olabilir güvenlik sorunları. Kullanıcı verilerini tehlikeye atan bilgi sızıntıları olabilir. Bu, bağlantıyı gerçekten doğru bir şekilde şifrelemeyecekleri anlamına gelir. Örneğin, halka açık bir Wi-Fi ağında gezinirsek, verilerimiz güvenli olmaz ve üçüncü taraflarca toplanabilir.

Bu nokta önemlidir, çünkü VPN’lerde oluşabilecek en ciddi sorunlardan biri tam olarak sızıntılardır. Görevlerden biri, IP veya DNS adresinin sızmasını önlemek ve böylece bağlantıları korumaktır.

Yavaş hız

bu ücretsiz bir VPN’nin optimum performansı sınırlı olabilir. Bağlantı hızının yeterli olması konusunda ciddi sorunlar yaşayabiliriz. Hatta video akışını iyi kalitede oynatmamıza, buluttan dosya indirmemize veya kesintisiz görüntülü arama yapmamıza izin vermeyecek kadar sınırlı olabilir.

Tipik olarak, ücretsiz hizmetler ücretsiz sürümde çok sınırlı işlevsellik sunar. Özellikle bir abonelik için ödeme yapanlara iyi bir hizmet sunabilmeye ve dolayısıyla daha iyi hıza sahip olmaya odaklanmışlardır.

sunucu eksikliği

Bu, olabilecek hizmetlere bağlanmak istiyorsak önemlidir. coğrafi olarak kısıtlı. Diyelim ki yurt dışına çıkıyoruz ve sadece İspanya’da yayın yapan bir platforma girmek istiyoruz. Başka bir ülkeden içeriğe erişmek istediğimizde bunun tersi de olabilir.

Bunun için erişmeye çalıştığımız ülkedeki sunuculara bağlanmamız gerekecek. Ücretsiz bir VPN kullanıyorsak, bu sunucuların çok sınırlı olması çok muhtemeldir. Kendimizi ilgilendiğimiz yerde bağlantı kuramaz halde bulabiliriz.

Ücretli kullanıcılar ücretsiz sürümlerin bant genişliğini kullanır

Akılda tutulması gereken bir diğer konu da, birçok ücretsiz VPN’in, kullanıcıların bir kısmından vazgeçmeleri karşılığında ücretsiz olmasıdır. Bant genişliği ürün için ödeme yapan kullanıcılara. Bu, mahremiyetimize zarar vermenin yanı sıra, mantıksal olarak daha kötü performansa neden olacak bir sorundur.

VPN hizmetlerinin karşılığında para kaybetmeden ücretsiz bir şeyler sunabilmesinin başka bir yoludur. Her zaman bir şekilde kâr etmeleri gerektiğini ve hiçbir şey almadan ücretsiz bir şey sunmayacaklarını düşünürler.

Kısacası, bir VPN’nin ne kadara mal olduğunu ve neden ücretli bir tane satın almamız gerektiğini ve ücretsiz olanlardan kaçınmamız gerektiğini gördük. Kullanabileceğimiz ve bağlantımızı doğru bir şekilde koruyabileceğimiz ve verilerimizi etkileyecek riskler almadığımız farklı seçenekler mevcuttur.

RedesZone’da bilgisayar veya mobil için VPN maliyeti ne kadardır makalesi yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…