PayPal, ‘Kripto ile Ödeme’ sistemi ile zaten bitcoin ödemenize izin veriyor: mağazalar, evet, dolar alacak

Ekim ayında vardı kripto para dünyasında bir dönüm noktası. Bunun nedeni, daha sonra kullanıcılarının popüler ödeme ağ geçidi aracılığıyla doğrudan kripto para birimleriyle çalışmasına izin vereceğini açıklayan PayPal’dı.

PayPal bugün, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılara tam olarak izin veren ‘Kripto ile Ödeme’ hizmetini etkinleştirdi. artık bitcoins, litecoin, eter veya bitcoin cash gibi kripto para birimleri bulunan mağazalarda ödeme yapabilir. Tüccarlar bu kripto para birimlerini değil, o anın dolar cinsinden eşdeğerini (elbette PayPal komisyonu eksi olarak) alacaklardır.

PayPal, kripto para birimleriyle yapılan satın almaların tam bir aracısı olur

PayPal’ın başkanı Dan Schulman, bu sistemle yapılan ilk satın alma videosunu öğretti. Süreç kullanıcı için neredeyse şeffaftırmağazalarda ödeme yöntemi olarak PayPal’ı seçtiğinizde, ödeme ağ geçidi içinde PayPal bakiyenizle, kredi veya banka kartlarınızdan biriyle veya önemli olan bu, bakiyenizle ödeme yapmayı seçebilirsiniz. sistemde desteklenen herhangi bir kripto para biriminde.

{«videoId»:»x80afd9″,»autoplay»:true,»title»:»PayPal “Kripto ile Ödeme”yi Başlattı»}

Örneğin bitcoin ile ödemeyi seçtikten sonra, sistem, “cüzdanımızdan” çıkarılacak bitcoin miktarını gösterir. PayPal’a entegre edilen bu kripto para birimlerinin bir kısmı ve daha sonra, istenen mağazada bu ürünün satın alınması için gerekli bitcoinleri – bu dönüşümde komisyon uygulanmadan – PayPal garanti eder – satmaktan sorumludur.

Nasıl güvenli ve risksiz Bitcoin satın alınır?

Birkaç dakika sonra, Bitcoin’leri veya bakiyemizdeki diğer kripto para birimlerini PayPal’da harcayarak üretilen satın alma onayı gelir. Süreç her zaman bu şirket tarafından yönetilir, arkasında Paxos’un işi olmasına rağmenbu işlemlerde uzmanlaşmış bir şirket.

Yalnızca daha önce PayPal üzerinden satın aldığımız kripto para birimlerini harcayabileceğimizi unutmamak gerekir. daha önce sahip olduğumuz harici cüzdanları kullanamamak. Dan Schulman, fikrin, yönetmeliğe uymak için önemli bir şey olan işlemleri tam olarak takip edebilmek olduğunu açıkladı.

Bu şekilde, kripto para birimleri ile ödeme yapmak ile geleneksel itibari para birimleri ile ödeme yapmak arasındaki farklar sulandırılıyor. Bu ilk fikir aslında ademi merkeziyetçiliği, mahremiyeti ve anonimliği teşvik etmek ancak İpek Yolu gibi karaborsalarda yasaklanmış malların satın alınmasıyla kaçınılmaz olarak ilişkilendirilen bu platformların imajı için de çok kötü olduğunu kanıtladı.

Aslında PayPal’da bu seçeneği tuhaf bir şekilde tasarlıyorlar, çünkü kripto para birimleriyle uçtan uca çalışan tek kişi onlar: örneğin kullanıcılar bitcoin veya Ether cüzdanlarıyla çalışabilir, ancak Tüccarlar ödemeyi bu kripto para birimlerinde değil, dolar olarak alıyor., bu para biriminde doğrudan bir işlemde olduğu gibi. Uygulanan komisyonlar değişmez (ABD’deki satın alma tutarı üzerinden %2,9 + 30 sent) çünkü ticaret için tüm işlem dolar üzerinden yapılmaya devam etmektedir.

PayPal’da iddia ettikleri bu örneğin banka hesabı olmayan insanlar için bir fırsataynı zamanda menşe ülkelerine para gönderen ancak bunu genellikle %10 civarında olan büyük komisyonlarla yapan göçmen işçiler için de geçerlidir.

‘Kripto ile Ödeme’ hizmeti, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki PayPal kullanıcıları arasında dağıtımına başladı ve 29 milyon tüccarın yarısından fazlasında çalışıyor şirketin orada kiminle çalıştığı.

Daha fazla bilgi | PayPal

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler PayPal, ‘Kripto ile Ödeme’ sistemi ile zaten bitcoin ödemenize izin veriyor: mağazalar, evet, dolar alacak aslen yayınlandı Xataka Xavier Pastor tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…