PayPal, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin ile satın alma seçeneği ekler

bu kripto para birimleri dünyasında giderek daha önemli hale gelmektedir. online ödeme. Birkaç hafta önce Elon Musk, bitcoin ile Tesla satın almanın zaten mümkün olduğunu duyurdu ve şimdi PayPal, birkaç ay önce dahil edeceğini onayladığı ödemelerin başladığını duyurdu.

Bugünden itibaren Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılar PayPal ile ödeme yapabilecekler. Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash. Şimdiye kadar kripto paraları doğrudan alıp satmak mümkündü. Paypal hesabından, ancak çevrimiçi satın almak için kullanılamazlar. Artık platform, fiat para biriminde kolaylıkla değişiklik yapmanıza izin verirken, kripto para birimlerinde ödeme yapmanıza izin verecek.

Crypto ile Ödeme: PayPal’da kripto para birimleri ile ödeme yapın

Böylece, « adlı bir seçenekKripto ile Ödeme«, kullanıcıların kripto para birimlerini ek işlem maliyetleri olmadan anında dolara çevirebilecekleri yer. Ödemenin dolar dışında bir para birimiyle yapılması durumunda PayPal, genellikle yüzde aldıkları döviz kurunu kullanır.

Cüzdanda yapılacak satın alma işlemini karşılamak için yeterli PayPal bakiyesi varsa, kripto para birimi ödeme işlevi otomatik olarak kullanıcının hesabında görünecektir. Ayrıca, işlem başına yalnızca bir tane kullanabilmenize ve karıştırılamamasına rağmen, mevcut farklı kripto para birimi bakiyelerini görebileceksiniz. kriptolar farklı. Şu anda, diğer ülkelerde piyasaya sürülmesinin ne kadar süreceğini açıklamadılar.

PayPal’ın sahip olduğu 377 milyon aktif hesap, bu yüzden platformda uygun bir ödeme aracı olarak kripto para birimlerine bahis oynaması, ulaştıkları olgunluğu gösteriyor. Duyuru sonucunda, kripto para piyasası patladı, bitcoin tekrar 59.000 doları ve Ethereum 1.840 doları aştı.

VISA ayrıca USDC’yi kabul etmeye başladı

Son birkaç saat içinde, VISA’nın işlemlerin USDC ile çözülmesine izin vereceğini açıkladığı kripto para birimleri ile ilgili önemli bir haber daha öğrendik. Bu kripto para birimi istikrarlı bir paradır ve fiyatı ABD doları ile pariteyi takip eder. Böylece, bir dolar her zaman bire eşittir USDC. Bir takviye olarak, ürettikleri her yeni madeni para için her zaman yedek olarak bir dolar eklerler ve burada hesapta dolaşımda USDC kadar çok dolar olup olmadığı sürekli kontrol edilir.

Bu güvenlik yeterli VİZEEthereum blok zincirini kullanan varyantta USDC’yi uygulamaya odaklanan . Şu anda Crypto.com ile kripto para ile ödemeler için bir VISA kartına sahip olmanızı sağlayan seçeneği başlattılar. Ethereum blok zincirini uygulayarak, şu anda geçerli olan işlemi halletmek için dijital para birimini fiat paraya dönüştürme ihtiyacını ortadan kaldırırlar.

PayPal, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin ile satın alma seçeneğini ekliyor.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…