LastPass

Parolalarınızı saklamak için LastPass kullanırsanız, parolalarınız tehlikeye girebilir

Son Geçişen popüler ve kullanılan şifre yöneticilerinden biri gibi görünüyor hedefli bir saldırının kurbanıdiğer servislerin maruz kaldığı daha önceki güvenlik ihlallerinde sızdırılan şifreler kullanılarak gerçekleştirilen giriş denemeleri ile kullanıcılar tarafından kaydedilen şifrelere erişim amaçlanmaktadır.

Önemli sayıda kullanıcı, bazı durumlarda LastPass anahtar kasasına erişmek için kullanılan “ana şifreyi” değiştirdikten kısa bir süre sonra yapılan, oturum açma girişimi raporlayan LastPass’ten bildirimler aldıklarını bildirmiştir.

Son Geçiş

LastPass, şu anda en popüler şifre yöneticilerinden biri.

LastPass, hizmetin bir saldırıya uğramamasını sağlar

Kullanıcılardan gelen uyarı yağmurunun ardından LastPass, dava hakkında konuştu. hizmetin ilk kullanıcıları uyarıldığından beri soruşturma başladı durum hakkında.

Araştırmalarına dayanarak, buna inanıyorlar bu bir “kimlik bilgisi doldurma” tipi saldırıdırLastPass’e bağlı olmayan hizmetlerden kaynaklanan güvenlik ihlallerinden elde edilen kullanıcı e-posta adresleri ve şifreleri kullanarak.

Öyleyse, tehdit, ana parolası olanlar için en büyüktür özellikle aynı şifre uzun süre kullanılmışsa ve son aylarda değiştirilmemişse diğer hizmet ve platformların hesaplarında kullanılmıştır. Senin durumun olsun ya da olmasın, lastpass ana parolasını değiştir Şu anda iyi bir fikir olabilir.

Ayrıca, bugün buna dair hiçbir emarelerinin olmadığını da vurguluyorlar. LastPass saldırıya uğradı bir tür kötü amaçlı yazılım veya kampanya tarafından e-dolandırıcılık, ne de açıklanan teknikler kullanılarak kullanıcı hesabına doğru bir şekilde erişilmediği. Her iki durumda da, şüpheli etkinlik için etkinliği izlemeye devam edecekler.

Öte yandan şunu iddia ediyorlar. Etkinliği araştırdıktan sonra, kullanıcılara gönderilen uyarılardan bazılarının yanlışlıkla verildi. Tekrar olmasını önlemek için platformun güvenlik sistemleri yeniden ayarlandı.

Son günlerde, LastPass tartışmanın merkezinde kaldı ücretli sürümünden temel özellikleri kaldırmak ve görünüşe göre Android mobil uygulamasına etkinlik izleyicileri eklemek için.

Uygulamalar

Ücretsiz Android uygulamalarıÜcretsiz müzik indirme uygulamalarıUygulamalara sahip olmanız gerekirYeni uygulamalarTV izlemek için uygulamalarUygulamaları SD karta taşıyınUygulamalar ücretsiz futbol izleyin

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

  • OnePlus Buds Z2, analiz: 100 Euro’dan daha düşük bir fiyata aktif gürültü engelleme özelliğine sahip iyi kulaklıklar
  • HAMMER Blade 5G incelemesi: buna değer mi? Görüş, özellikler ve daha fazlası
  • Sony Xperia 5 III, analiz: kompakt akıllı telefonların kralı tüm izleyiciler için uygun değil
  • Kulaksız (1) Black Edition, analiz: büyük bahisler olarak asetatlar ve ses kalitesi
  • Huawei Vision S 55″, analiz: Bu devasa akıllı ekran, eski TV’nizi kullanımdan kaldırmak istiyor
  • realme GT Neo 2, inceleme: tasarım için geldik, mükemmel performansı için kaldık
  • TicWatch Pro 3 Ultra, analiz: yazılımın eşleşmesini bekleyen harika bir saat
  • Creative Outlier Air V3, analiz: bilinmeyen seçenek, ancak 70 avroya daha eksiksiz

Şifrelerinizi saklamak için LastPass kullanırsanız, güvenliği ihlal edilebilir girdisi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Leave a Reply