Parmak izi veya şifre olmadan cep telefonunun kilidini açmak için akıllı saatinizi veya akıllı bilekliğinizi nasıl kullanabilirsiniz?

Android, güvenlik kilidini otomatik olarak devre dışı bırakmanıza izin verir.Bluetooth ile bağlı bir cihaz var. Smart Lock güvenlik paketinde ‘Güvenilir Cihazlar’ olarak anılır, kurulumu çok kolaydır, ancak aynı zamanda çok uygundur. Nasıl olduğunu açıklıyoruz.

iOS 14.5 (şu anda beta sürümünde) olarak bilinen en son iOS 14 güncellemesiyle Apple, maske takarken daha kolay hale getirmek için iPhone’un kilidini açmanın basit bir yolunu tanıttı. Apple Watch mekaniğe giriyor: iPhone’a bağlı olması, sahibinin yakında olduğunu ima ettiğinden, iOS 14.5, güvenli kilidi devre dışı bırakır, böylece sürekli olarak PIN’inizi girmeniz gerekmez. Bu kullanışlı özellik 2014’ten beri Android’de.

Cep telefonunun kilidini açmak için herhangi bir Bluetooth cihazını kullanın

Akıllı Kilit Güvenin Kilidini Açın

Google, 2014 yılında Android Lollipop 5.0 ile Smart Lock araçlarını tanıttı. Bu araçlar, telefon çeşitli koşullardaysa güvenli kilidi devre dışı bırakın: güvenilen bir yerde (evimiz, iş yerimiz…), Smart Lock yüzle kilit açmayı (ön kamerayla) ve eldeki seçeneği, yani güvenilir cihazların seçeneğini etkinleştirir. Akıllı saatin bağlı olması, cep telefonumuzun (en azından teoride) kontrol altında olduğunu ima ettiğinden, Android, kilidi devre dışı bırakır. PIN’i girmeyi veya parmağınızı parmak izi okuyucunun üzerine koymayı kaydedin.

Android'inizin parmak izi okuyucusu için altı uygulama: kilidini açmaktan çok daha fazlasını yapın

Akıllı Kilit işlemi, güven grubuna bağlı bir cihaz eklendiğinde otomatiktir: Bluetooth birliği koruduğu sürece cep telefonu kilidi açık kalacaktır. Tabii ki, zaman zaman kullanılmamışsa, telefonun kilidini manuel olarak açmanız gerekecek.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/3c/5b/23/600eda894bd22fbb80/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/66/44/84/600edadb3bef07ad68/original/mini-9-trucos-android-rapido.jpeg»}

Akıllı Kilidi etkinleştirmek ve akıllı saat, etkinlik bileziği, TWS kulaklık ve Android cihazınızın kilidini açmak için hemen hemen tüm diğer Bluetooth cihazlarıaşağıdakileri yapmanız gerekir:

  • Cep telefonunun kilidini açmak için kullanacağınız Bluetooth cihazını eşleştirdiğinizden emin olun.
  • Android’inizde Smart Lock’u arayın. Ayarlar arama motorundan veya güvenlik seçeneklerinden. Samsung gibi markalar, Smart Lock menüsünü kilit ekranı ayarlarına koyuyor.
  • Smart Lock’a gidin ve PIN’inizle erişime izin verin.
  • ‘Güvenilir Cihazlar’a gidin ve ‘Güvenilir bir cihaz ekleyin‘.
  • Akıllı saatinizi, bilekliğinizi, kulaklığınızı ekleyin… Genellikle yanınızda taşıdığınız cihazı seçin.
  • Cihazın güvenilir listenize eklenmesini kabul edin: cep telefonuna bağlı olduğu sürece engellenmeyecektir.

Akıllı Kilit Güvenin Kilidini Açın

Cihazlar arasındaki yakınlıkla kilit açmanın devre dışı bırakıldığını unutmamalısınız: Biri akıllı saatinizi alırsa ve herhangi bir güvenlik şifresi yoksa, saat yakınsa cep telefonunuz erişimi engellemez. Akıllı saatiniz veya aktivite bileziğiniz bileğinizden çıkarıldığında bir miktar koruma içeriyorsa, Smart Lock kullanıyorsanız onu etkinleştirmenizi öneririz.

– Haberler Parmak izi veya şifre olmadan cep telefonunun kilidini açmak için akıllı saatinizi veya akıllı bilekliğinizi nasıl kullanabilirsiniz? aslen yayınlandı Android Ivan Linares tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…