Özel jetler ve kargo gemileri: Apple, lojistik operasyonlarını 2020 boyunca nakliye sürelerini en aza indirecek şekilde uyarladı

Özel jetler ve kargo gemileri: Apple, lojistik operasyonlarını 2020 boyunca nakliye sürelerini en aza indirecek şekilde uyarladı

İnternetten bile yeni bir iPhone aldığımızda, “Satın Al”a bastıktan hemen sonra onu almayı çok isteriz. Apple bunu biliyor ve bu nedenle 2020 boyunca, mümkün olduğunca az beklememiz için ilginç operasyonlar gerçekleştirdi. yeni ürünlerin gelişine. Özel jet kiralamayı veya belirli gönderiler için daha fazla konteyner gemisi kullanmayı içeren operasyonlar.

Alışılmışın dışında prosedürler ve şirket için çok maliyetli

Dün The Information tarafından yayınlandığı üzere Apple, montaj tesislerinden son müşterilere yeni ürünlerin sevkiyatını yönetme konusunda çok yaratıcı bir hale geldi. Apple’ın 2020 boyunca uyguladığı kaynaklardan biri de kargo gemilerinin kullanımı oldu. uçaklar yerine.

Bu manevranın amacı, Apple’ın nakliye sürelerine daha az duyarlı olan bazı eski ürünleri göndermesine izin verdi. hava filonuzun yeni iPhone 12 ile ilgilenmesi için daha fazla alan bırakmak.

Örneğin, geçen yıl Apple, bazı AirPod’ları ilk kez deniz yoluyla göndermeye başladı. Geçen yılın üçüncü çeyreğinde şirket, gemi manifestosu verilerinin bir analizine ve yeni iPhone 12 için hava kargo alanını boşaltmak için teslimatı daha az zamana duyarlı olan eski iPhone modelleri için deniz taşımacılığını büyük ölçüde artırdı. Apple’ın lojistik operasyonları hakkında doğrudan bilgisi olan kişi.

Bu mekanizmayla, arz ve talep istikrara kavuştuğunda ve hem Amerika hem de Avrupa kıtalarındaki depolarda çok sayıda stok bulunurken, Apple, daha yavaş gönderilerin istikrarlı akışını sağlayabilir. En acil paketlere hava yolu ile öncelik verilmesini sağlayan bir nakliye yöntemi ile gerekli stoğu sağlamaya yetecek kadar.

Bannon Morrissy Bfp3e4rpxl8 Unsplash

Ayrıca önemli ölçüde artan bir hava yolu, çünkü Apple, 2020’de 200’den fazla özel jet kiraladı. 2016’da iPhone 7’nin piyasaya sürülmesi sırasında kiraladığı üç kişiye kıyasla net bir rekor.

Apple, ürünlerini Asya dışına göndermek için sık sık daha pahalı özel jet kiralamalarına başvuruyor çünkü teslimat ortaklarının yolcu uçaklarının ambarlarında kapasiteleri bitiyor. Apple, lojistik operasyonları hakkında doğrudan bilgisi olan kişilere göre, geçen yıl bu gönderiler için 200’den fazla uçak kiralayarak şirket için bir yıllık rekor kırdı. Bunu bir perspektife oturtmak gerekirse, 2016’da piyasaya sürülen iPhone 7’den önce Apple, yolcu uçağı kapasitesini tükettikten sonra cihazlar için sadece üç uçak kiraladı, sevkiyatlarında yer alan bir başka kişi söyledi.

Bu plan ve stratejilerle birlikte Apple, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok Apple Store’unun küçük dağıtım merkezleri olarak kullanımını hızlandırdı. sağlayan bir mekanizma FedEx veya UPS, siparişleri doğrudan mağazadan alır ve müşterilere teslim eder paketin son yolunu gerçekleştirmek.

Sağlık uygulaması kontrol listesi nasıl kullanılır ve tüm özelliklerin doğru şekilde etkinleştirildiğinden emin olun

2020’nin Apple için çeşitli şekillerde zorlu bir yıl olduğu açık. Bunu önceden hazırlanmış açılış konuşmalarında gördük, lansmanların zamanlamasında gördük ve şimdi ürün sevkiyat operasyonlarımızda perde arkasında görüyoruz. iPhone’ların birinci sınıf bir ürün olduğunu biliyoruz, ancak özel jetle seyahat etmek beklenenden daha fazla görünüyor.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Özel jetler ve kargo gemileri: Apple, lojistik operasyonlarını 2020 boyunca nakliye sürelerini en aza indirecek şekilde uyarladıaslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…