Orijinal bir Game Boy ile bitcoin madenciliği yapmayı başardılar

bu kripto para madenciliği ateşi bir grafik kartını makul bir fiyata almanın neredeyse imkansız olduğu piyasada yeni bir kıtlığa neden oluyor. Öyle ki, ikinci el satışta 900 ve 1000 serisi kartların fiyatı hızla yükselirken, Bitcoin için ASIC’e sahip olmak neredeyse imkansız. Bu nedenle, madenciliğin mümkün olup olmadığını görmeyi tercih edenler var. oyun çocuğu. Ve öyle görünüyor.

Benim için, konsol ile modder istifçi kullanılan bir Ahududu Pi Pico iletişim olarak hareket etmek bilgisayar ve Game Boy arasında, konsolun kablosuz bağlantısı olmadığından ve uzaktan kontrol edebilmek için bir kablo bağlanması gerektiğinden. Bilgisayar talimatları konsola gönderir ve ardından sonuçları gönderir.

Saniyede 0.8 karma: gülünç bir miktar

İlk Game Boy 1989’da piyasaya sürüldü. Sharp LR35902 4.19MHz işlemcigerçekten düşük güç. Aslında, gücü yaklaşık 125 milyar kat daha küçük ki o en iyi asik şu günlerde. Madencilik, konsol, saniyede 0.8 karma sunma yeteneğine sahiptir, bu da saniyede 100 terahash mevcut en iyi bitcoin odaklı ASIC’ler tarafından sunulmaktadır.

Bu, Game Boy ile bir bitcoin madenciliği yapmak için birkaç bin milyar yıl beklemenin gerekli olacağı anlamına geliyor. Gördüğümüz gibi, bu pek mantıklı değil, ancak Doom’u bir kamerada veya hesap makinesinde çalıştırmak da mantıklı değil ve yine de bunu eğlence için ve teknolojinin ne kadar ileri gidebileceğini görmek için yapan insanlar var. .

ASIC’ler daha güçlü hale geliyor

Bu aynı zamanda günümüz işlemcilerinin daha yüksek transistör yoğunluğu, artırılmış frekans ve her bir çipe daha fazla paralel işlem çekirdeği eklenmesi sayesinde olağanüstü performans sunduğu son on yıllarda bilgi işlem gücünün ne kadar ilerlediğinin mükemmel bir göstergesidir. Bu nedenle, oynamak için Game Boy’u veya Game Boy’u taklit etmek için Raspberry Pi’nin kendisini kullanmak daha iyidir.

İlginçtir ki, o zaman bile bir bilgisayarla bitcoin madenciliği yapmak karlı değildir, çünkü karlı olmak için bugün kullanılabilecek tek şey ASIC’lerdir. Antminer S19 Pro itibaren BitAna, kadar işlenebilir 110TH/s, Ve yakında piyasaya çıkacak. Mevcut S19 “yalnızca” 84 TH/s’ye ulaşıyor, fiyatı 5.000 dolar ve açıkçası her yerde stokta yok. Madencilik yapmak için bir bilgisayar kullanmak istiyorsanız, bunu güçlü bir grafik kartı ile yapmak ve karlılığın oldukça yüksek olduğu Ethereum gibi kripto para birimlerine odaklanmak en iyisidir.

Orijinal bir Game Boy ile bitcoin madenciliği yapmayı başardıkları gönderisi, ilk olarak ADSLZone’da göründü.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…