Origami hayranı? Bu programlarla figürler oluşturun ve simüle edin

İspanya’da origami çalışmalarının çok yaygın olduğu gibi, Japonya’da da sözde sanat ile aynı şey olur. Japon kağıt katlama sanatıhangi sınırları aştı. Belirli şekilleri hatasız yapmak oldukça karmaşık bir iş olabilir, bu yüzden bize yardımcı olması için bir origami simülatörü kullanabilir veya şekillerimizi tamamlayabilmemiz için bize tüm adımları sağlayan programları kullanabiliriz.

Bu yazılımların katlama desenini simüle edebilmemiz için bir origami dosyası açabilmemiz, tamamen katlanana kadar adım adım görmemizi sağlamamız yeterlidir. Bu modelin nasıl geliştiğini kontrol etmek için bunları serbestçe döndürmek de mümkündür. Bu, onları bu Japon sanatının sevenler için temel bir yardımcı yapar.

Origami, Japon sanatından gelen origami

Origami, “katlanmış” anlamına gelen “ori” ve “kağıt” anlamına gelen “kami” kelimelerinin birleşmesinden oluşan Japon kökenli bir sanattır. Bu, İspanya’da origami olarak bildiğimiz şeye benzer bir şey. Kullanımı için herhangi bir makas veya yapıştırıcıya ihtiyacınız yoktur, çünkü sadece dekoratif bir figür elde edene kadar neredeyse sonsuz şekiller elde edebilen kıvrımları yapacağımız bir kağıda ihtiyacınız olacaktır.

Origami sanatı, küçük bir özveriyle, akla gelen herhangi bir alanı dekore etmek veya süslemek için muhteşem figürler elde edebilmek için yaratıcılık ve hayal gücü geliştirmemize izin verir.

Origami Çeşitleri

Şu anda, en fazla beş farklı origami stili olduğu düşünülmektedir:

  • Aksiyon: Kısmi hareket, uçma yeteneği, onları şişirme veya tamamen gelişene kadar bir uçtan çekme olasılığı ile karakterizedir.
  • modüler: tam bir model oluşturmak için birçok farklı kağıt parçasının birleştirilmesine izin verir.
  • Nemli: kıvrım kullanmak yerine hassas kıvrımlar elde etmek için kullanılan tekniktir.
  • saf ülke: kağıttan alabileceğimiz kat sayısını sınırlar.
  • mozaikleme: Kağıdın örülmesinden ve tüm düz yüzeyi kaplayacak şekilde desen oluşturulmasından sorumludur.

Origami simülatörü kullanmanın avantajları

Manuel moddan teknolojiye geçtiğimizde, figürlerin kıvrımlarını incelemekten sorumlu yazılım programları olan sözde origami simülatörlerini bulmak mümkündür. Bunlar, bir origamideki herhangi bir kıvrım deseninin katlanmasından etkileşimli olarak sorumludur, böylece şekillerin her birinin kıvrımlarının işleyişini gösterir.

Origami simülatörleri sayesinde kıvrımları yaparken hatalardan kaçınmak mümkün, bu sanatta ustalaşmak istiyorsak temel bir adım. Bu şekilde herhangi bir origami parçasının prosedürünü adım adım hata yapmaktan korkmadan takip edebiliriz.

Windows için Ücretsiz Origami Simülatörleri

Origami tutkularımızdan biriyse, bazı figürlerin ne kadar zor olabileceğini kesinlikle görmüşüzdür. Herhangi bir figürün kıvrımlarını aynı anda inceleyebilmemiz için bu origami simülatörlerinden bazılarını ücretsiz olarak kullanabiliriz.

Origami Editor 3D, 30’dan fazla figürle simülasyonlar gerçekleştirin

Bu, Windows için ücretsiz ve açık kaynaklı bir origami simülasyon programıdır. Bununla origami dosyaları oluşturmak ve düzenlemek ve simülasyonlar yapmak mümkündür. Çok sayıda önceden yüklenmiş origami dosyasına sahiptir, çünkü 30’dan fazla rakamsimüle edebileceğimiz s. Ana penceresinden bir 3D görünüm figürün bir diğerinde, nasıl oluştuğunu yakından görmek için sürükleyip bırakmanın mümkün olduğu origami katlama desenini görebiliriz.

Bu uygulama, bir origami dosyasını adım adım nasıl katlamamız gerektiğini her zaman bilmemizi kolaylaştırır. Daha sonra, oluşturmayı bir PDF dosyası veya animasyonlu bir GIF dosyası gibi dışa aktarabiliriz.

Origami Editor 3D’yi bu linkten ücretsiz olarak indirebiliriz.

Origami Editörü 3D

Serbest Biçimli Origami, nesneleri 3D olarak görselleştirin

Origami’yi simüle etmek için ücretsiz olarak kullanabileceğimiz diğer yazılımlar. Toplamı var 14 origami dosyası önceden yüklenmiş ve DXF ve OBJ formatlarıyla uyumlu. Bu vesileyle, bu program origami dosyalarının oluşturulmasına veya düzenlenmesine izin vermez, bunun yerine doğrudan simülasyon görevlerine odaklanır. 3B origami’yi yükledikten sonra, 3B oluşturmanın yanında katlama desenini görebiliriz.

Bu uygulamadan katlamak ve açmak mümkün olacak, ayrıca 3D modeli döndürün ve görüntüleyin farenin sağ tuşuyla sürükleyerek özgürce. Açma (bir sayfadan katlama), düz katlama, yüzey düzlemselliği (kağıt 3B’de katlanmaz) ve koordine eşleştirme özelliklerine sahiptir.

Freefrom Origami’yi kendi sitesinden indirerek ücretsiz deneyebiliriz.

Serbest biçimli Origami

Origami Simülatörü, nesneleri tüm açılardan 3D olarak döndürün ve hareket ettirin

Artık çevrimiçi bir başvurunun önündeyiz. Amanda Ghasssaei tarafından yaratılmış, bize esneklik ve konforun keyfini çıkarmamızı sağlayan mükemmel bir proje. bu tip figürlerin 3D olarak görselleştirilmesi. Menünün üst kısmındaki “Örnekler” sekmesinden, düz bir kağıt üzerinde temsil edildiğini göreceğimiz herhangi bir şekli seçebiliriz. Kaydırma çubuğu ile katlamayı %0’dan %100’e kadar yapabiliriz.

Figürü farklı düzlemlerden daha iyi görmek için döndürüp hareket ettirmek ve yapmamız gereken kıvrımları daha iyi bir perspektifle kontrol etmek de mümkündür. Ayrıca renkleri değiştirmek veya ana desenini incelemek mümkündür. Son olarak, uygulama, rakamları çeşitli formatlarda içe ve dışa aktarmamıza ve hatta animasyonlu bir GIF oluşturmamıza olanak tanır.

Bu linkten sitesine girerek Origami Simulator kullanmaya başlayabiliriz.

çevrimiçi simülatör

Ücretsiz Origami oluşturmak için programlar ve web siteleri

Origami simülasyonunun yanı sıra bir tane yapmaya cesaret edersek, kendi figürlerimizi yaratmamıza yardımcı olacak ve ücretsiz olarak kullanabileceğimiz programlar da var.

Just Origami, her tür kullanıcı için figür oluşturma

Bu ücretsiz program, Japon origami sanatını izleyerek kendi figürlerimizi yaratmamıza yardımcı olabilir. İster yeni başlayanlar ister kapsamlı deneyime sahip olsunlar, her tür kullanıcıya yöneliktir. Bunun için sahip olduğu üç tür kategori kolay, normal ve gelişmiş gibi ihtiyaçlarımıza uyum sağlamaktan sorumlu olacak.

Bilgi düzeyimizi seçtikten sonra, en çok istediğimiz figürü seçmeliyiz ve bu figürü oluşturabilmemiz için tüm adımlarda bize rehberlik edecek bir öğreticiyi izlemeye başlayacağız. Fareyi bir çubuğun üzerine getirerek tüm süreci adım adım görebiliriz. En büyük dezavantajı, İngilizcedebu yüzden hala açıklamalarla ilgili bir sorunumuz olabilir, bu durumda çizimler tarafından yönlendirilebiliriz.

Just Origami’yi Microsoft Store’dan ücretsiz ve güvenli bir şekilde indirebiliriz.

sadece origami

Tamamen İspanyolca öğretici ile Origami nasıl yapılır

Büyük bir avantajı olan kendi origami figürlerimizi yapmamıza yardımcı olacak ilginç bir uygulama daha. Ve tamamen ispanyolca’da, görüntülere eşlik eden tüm adımları kaçırmadan devam edebileceğimiz, böylece onları gerçekleştirirken mazeretlerimiz olamaz. Bu eğitim farklı şekillerde gösterilebilir.

Sadece kedi, kuğu, köpek, kurbağa, fok gibi yapmak istediğimiz nesnenin türünü seçmek gerekli olacaktır. Deneyimimize en uygun olanı seçebilmemiz için, her öğenin hemen yanında, zorluk seviyesi parantez içinde görünecektir. Ayrıca, kullanışlı bir özelliği vardır ipuçları bölümü. Açıklamaların yanı sıra adımları takip etmek için görsellerimiz de olacak.

“Origami Nasıl Yapılır” Microsoft Store’dan kolayca ve güvenle indirebileceğimiz tamamen ücretsiz bir uygulamadır.

Origami nasıl yapılır

Origami nasıl yapılır

Geliştirici: Ray Capellan

origami nasıl yapılır

Origami Club, 650’den fazla model içeriyor

Figürlerimizi yapmamıza yardımcı olacak bir diğer uygulama ise Origami Club. Dağıtılmış 650’den fazla origami modelini içermesiyle dikkat çekiyor. 25 kategori. Diğerlerinin yanı sıra hayvan, meyve ve sebze, tatlı, çiçek, aksesuar, Noel modelleri bulabiliriz.

Uygulama her tür kullanıcı için uygundur, çünkü her rakam kendi zorluk seviyesi bir ila beş yıldız. Figürü bitirene kadar kendimizi düzeltebilmemiz için her türlü çizim var. Ayrıca adım adım açıklamalara sahip, ancak ana olumsuz noktası olan İngilizce’dir.

Origami Club’ı indirmek istiyorsak, Microsoft Store’dan yapabiliriz.

Origami-Kulüp

Origami-Kulüp

Geliştirici: Nut Studio

Origami-Kulüp

Origami Vinç, vinç oluşturmak için basit bir uygulama

Son olarak, hepsinin en basit uygulamasını buluyoruz. Bu, origami yöntemiyle bir vinç figürü oluşturmamıza yardımcı olacaktır. Sadece İngilizce olan görseller ve açıklayıcı metinler aracılığıyla tüm adımları bize gösterecek. Hem çocuklara hem de yetişkinlere yöneliktir ve Microsoft Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir.

Origami Turna

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…